Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

13. Čarodějné překvapení

4. února 2018 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  5. série
  1. River Song nasadila úsměv a otevřela dveře, v tu ránu jí ale úsměv z tváře zmizel.
"Sem jsem nechtěla!" vyštěkla naštvaně.
" Nevzala jsem nás sem jen tak pro legraci" ozve se od ovládací konzole Tardis. Stroje času, který momentálně vypadá jako červená telefonní budka.
"a co se tady má stát?"
Tardis ale tentokrát neodpoví. River tak nezbývá nic jiného, než vyjít ven a rozhlédnout se. Tardis je z nějakého důvodu vysadila před nějakou středověkou vesnicí. Mezi domy s doskovymi střechami se propletali zástupy lidí a starali se o svoje vlastní záležitostí. Tardis si, jako vždy, nikdo nevšímal. Červená telefonní budka by tady sice vypadala hodně divně ale jeni maskování fungovalo dokonale. Filtr vnímáni zapříčinil, že jí lidé nevěnovali pozornost. River sáhla za sebe a vzala do ruky hnědou koženou bundu, s kterou by se mezi lidmi mohla ztratit. Zajistila dveře Tardis a vešla do vesnice. Vyhnula se nějaké ženě, která se snažila neupustit plný tác korbelů a přes úzkou uličkou plnou odpadků se dostala až k menšímu náměstí. Na prostranství se sešel dav lidi a přes jejich křik se nedalo nic jiného slyšet. River odstrcila několik mužů, až se dostala ke kupě dřeva. Uprostřed se tyčil kůl u kterého byla privazana starší žena. River proběhla kolem vyděšených lidí k neznámé, která je privazana u kůlu. Cestou ještě odkopla polena a chrasti. Prosmykla se kolem tlustého muže v černém hávu a začala zenu odvazovat. Ten na ni ale nastvane ukázal tlustym prstem.
" Nemůžete jí odvést, ta žena obcovala s ďáblem. Musíme jí za takové zvěrstva potrestat."
River se na něj obrátila a blýskla po něm pohledem schopným založit lesní požár. "Ta žena nic takového delat ani nemohla".
"Mohla!" Ozvalo se přímo za River.
"Vidíte!" zavrestel muž a oči mu málem vypadli z důlků.
River ho zarazila jediným pohybem ruky.
Potom ženu posadila na židli, která se najednou objevila v jejich blízkosti.
" Jsme sice v Salemu ale tohle ani tak nechápu.


**
Nikdo nevěnoval pozornost ženě, která k nim židli přisunula. Tasha Lem udělala krok dozadu aby se tak více skryla v davu. Její černé šaty by tady sice byli nápadné ale na krku se jí pohupoval přívěsek, který měl stejné maskování jako Tardis. Dokonce ani River Song nic nezahlédla


**


River hleděla na připoutanou dívku. Nemohla věřit nějakým řečem o dablovi ale vesničané to již brzy uvidí sami. Pokud se nedopustí nějaké šílenosti jako třeba upálení té dívky.
"nemůžete jí upálit"
Tlustý kazatel se rozesmál "chyťte tu cizinku, nepochybně jí má v moci ďábel. Z davu vystoupilo několik vojáků a popadli River Song. Ta se pokoušela bránit ale vojáků bylo prostě moc. Muži jí spoutali a přivázali ke druhé straně kůlu.
"nějaký nápad, jak se z toho dostat?" zeptala se tiše. Cizinka kývla "udělala jsem kouzlo a ďábel nás dostane do bezpečí.
River v duchu zaklela. "Proč by ti pomáhal?"
"mám v lůně jeho dítě"
Na to už snad ani nebyla odpověď. River protočila oči v sloup. Nic takového přeci neexistovalo. Nechtěla čekat na pomoc od fiktivního zachránce. Nemohla ale ani brát té ženě, její víru. Náhle ale musela svoje znalosti přehodnotit
Na prostranství s hlasitým supěním vyšlo obrovské chlupaté stvoření s rohatou hlavou. Pomalu došlo k lidem a ti se s křikem rozprchli. Stvoření holýma rukama začalo trhat provazy, jakoby to byli jen pavučiny. Dívka se usmála a objala krampuse, stejně jako se objímá milenec. Tvor jí dokonce i pomohl při překračování dřeva. Překvapivě pomohl i River Song přitom ji věnoval pohled, z kterého jí naskočila husí kůže. Krampus si ale dál všímal pouze svojí kořisti, ta s ním prošla zástupem vesničanů a ztratili se v uličkách. River se otočila ke kazateli. "mužů už jit?"
Otázka byla jen pokusem o přátelské rozloučení, stejně by odešla. Kazatel jen přikývl. Sice běžně mluvil a pekle a dablovi ale nejspíše nikdy nic z toho neviděl. River zamyšleně došla až k Tardis. Hlavou se jí honilo mnoho znepokojujících věcí. Krampusové prodělali změnu. Dříve jim stačilo člověka nakazit, ted ale docházelo ke křížení s lidmi. Jak ale bylo časté? Lidské dějiny byli plné potomků démonů. Opravdu to všechno byli krampusové. River doufala, že ne. Pomalu vešla do Tardis a vydala se na cestu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli byste šestou sérii?

ANO 62.5% (10)
NE 37.5% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama