Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

Únor 2018

15. Erebus

18. února 2018 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  5. série
Ve vesnicí Golgota byl čirý ruch. Tři různě velké měsíce halili trh, který kypěl životem, do tajemného světla. Lidé v prostých oděvech se starali o své vlastní záležitosti. Nakupovali různé zboží a nebo se urputně snažili prodat vlastní výrobky. Nikdo si tak nevšímal černě oděné postavy, která se s černou maskou na obličeji prodírala mezi lidmi. Její zrzavé vlasy by sice byli na jiném místě nápadné ale zde si jí nikdo nevšímal. Rychle se propletla mezi vysokými ženami s zelenou šupinatou kůží a vyhnula se jezdci na modrém ještěrovi, až se ocitla u stanu s pískově zbarvené látky. Uvnitř byl jen starý hnědý dřevěný stůl a dvě napůl rozpadlé židle. Hraběnka si na jednu z nich sedla. Zavřela na tři vteřiny oči a potom se podívala na židli proti sobě. Ta ale náhle nebyla prázdná, místo toho na ní seděl vysoký muž v bílém oděvu.
"Jak si říkáš ted?" zeptala se ho klidným hlasem.
Muž se ušklíbl "Říkej mi prostě jen Ninja" Pronesl muž a nalil z láhve na stole modré víno.
Žena přikývla a mluvila dál "Pomohu tě při tvém....zrození ale musíš mi také pomoci."
"Přejdi hned k věci" pronesl muž klidně a rozhodně. Nechtěl se zatěžovat dlouhým hovorem.
"Zabiješ pro mě River Song. Ukázala bych ti fotku ale nejspíše jí nepotřebuješ, už ses s ní setkal i když to si nebyl, tak úplně...ve své kůži."
Ninja sáhl do kapsy oděvu a vyndal z něj bílou masku. Tu si uchytil na obličeji a vstal. Došel až ke vchodu, než se rozloučil slovy "River Song zemře ale ty splň svůj díl nebo tě tvá dcera uvidí po kouskách. Nezapomínej, kdo tady rozkazuje" S tím vyšel ven a zmizel mezi lidmi. Hraběnka vstala a vyhrnula si rukáv na pravé ruce. Pod ním se ukrýval manipulátor časového víru. "A můžu vyrazit"
**
River Song vstala z postele a ještě napůl spící, došla k velkému zrcadlu. V odrazu ještě viděla Doktora, zatím stále spícího. Sedla si na židli a vzala do rukou kartáč. Nepřítomně ho nechala projet svými světlými vlasy. Náhle ale vykřikla a vyděšeně zírala na své vlasy, které měli barvu hnijícího špenátu. "YUEN!" zakřičela naštvaně a mrštila kartáčem proti dveřím, které se přesně v tu chvíly otevřeli. Zrádná střela jen o několik centimetrů minula ženu v dlouhých černých šatech. Její tmavé oči se pobaveně zaleskli "Já myslela, že má Doktor raději modrou" poznamenala škodolibě.
River po Missy vrhla pohledem, schopným založit lesní požár. "Yuen tu nechala ten svůj přebarvovací kartáč"
Missy se zasmála "Opravdu si myslíš, že to byla ona?" zeptala se Missy a ukázala směrem k oknu. River se otočila a zahlídla něco podivného. Okna byla skrytá modrým závěsem, z pod něj čouhali malé nohy v růžových botách s obrázkem Hello Kitty. "Potterová!" zakřičela River, tentokrát ale své rozlobení jen hrála. Ze záhybů látky vykoukl malý obličej. Děvčátko popadlo kartáč a se zarudlými tvářemi zmizelo na chodbě.
"Co jí na chvilku dát hlídat někomu jinému?" zeptala se Missy.
"A komu?" zeptala se jí River udiveně.
"Třeba Davrosovi" navrhla žena a odešla pryč. River se podívala zpět na tardisově modré závěsy. Snad ta malá neviděla více, než by měla. Nakonec jí ale došlo, že problém bude i někde jinde. Yuen nikdy nevymyslela nic, co by rušilo výsledek jejího vynálezu. Barva se nedala smýt a vždy jste jí museli nechat odrůst. River ale neměla v úmyslu, se v takové podobě ukázat mezi lidmi nebo něčím podobným. Doktor se probudil a pohlédl na její svérázný účes. "Kdo tě napadl?"
"Dcera Rose, ta malá je horší, než dalekové a cyber lidé dohromady". Doktor se rozesmál. "Tak to ano, ty by totiž nikdy nic takového nenapadlo."
"Tu malou taky ne ale prostě umí dobře využít nápady jiných lidí."
"Umělo by to i naše dítě?" řekl Doktor.
River se chystala odpovědět, když se ozvalo tiché zaklepání, které ale jejich rozhovor přerušilo stejně rázně, jako výbuch bomby. Do místnosti vešla Yuen, která s úsměvem nakráčela do místnosti. Její zelené vlasy nešli ani trochu dohromady s oranžovým trikem, co měla na sobě ale to jí nikdy příliš nevadilo. Od své matky podělila velice zvláštní vkus i když Missy spíše tvrdila, že sou obě barvoslepé. Dívka na River mrkla a podala jí kousek papíru, ve kterém doktorka poznala psychopapír. Yuen se rozloučila slovy "Přišel vám vzkaz od kamarádky" a s dalším mrknutím dveře zavřela. Doktor opatrně nahlédl. Vzkaz poslala Tasha Lem. River o ní už několikrát slyšela ale nikdy nepochopila, co je to vlastně za ženu. Tohle ale bylo poprvé, kdy jim poslala nějakou zprávu. Psalo se v ní o experimentální lodi krampusů. Erebus bylo plavidlo schopné zničit celé město, během několika málo vteřin. Podle jejich podivné přítelkyně měli Erebus s pomocí bomby zničit.
"Jak to ale máme udělat?" zeptala se svého manžela. Doktor nejdříve pokrčil rameny, potom se ale na jeho tváři ukázal úsměv. "Musíš nálož dostat k palivovým článkům. Stačí aby si byla neviditelná."
River se ušklíbla "zapomněla jsem, že se můžu jen silou své vůle zneviditelnit"
"Tak to bylo opravdu vtipné" poznamenal Doktor a zvedl se z postele. River věnovala pohled jeho tělu a trenýrkám s červenými otazníky. Rozhodla se to opět nekomentovat a raději se soustředila na sonický šroubovák, který vylovil z kalhot. Ozvalo se zapípání a přímo v ložnici se objevila Tardis. Stroj času, který měl podobu modré telefonní budky. Muž zmizel v jejích útrobách a vynořil se během několika vteřin, už oblečený s něčím, co vypadalo jako staromodní hodinky pokreslené změtí kruhů. Kruhy ve skutečnosti bylo písmo pánů času. Rasy cestovatelů časem, co byli prakticky na pokraji vyhubení. River zvláštní přístroj vzala do ruky a přečetla si slova na zlatém povrchu.
"Tohle mě opravdu zneviditelní?" Doktor jen přikývl. Nic tedy nechybělo a mohli vyrazit. Tardis prolétla prostorem i časem a za pár minut se vynořila na místě, které jim Tasha napsala. River otevřela dveře a rozhlédla se. Nacházeli se v lese u velkého vodopádu. Celé místo by působilo mírumilovně, kdyby nebylo věci, která připomínala trosky nějaké velké budovy. Jen velmi matně se v té podivné stavbě dalo rozeznat něco, co by mohlo někdy létat. Opravdu to ale vypadalo jaksi nedostaveně a nehotově. River a Doktor vyšli z Tardis a prodírali se hustou zelení. Vysoká tráva jim sahala až k bokům a stromy měli větvě až skoro k zemi. Doktorce proběhlo hlavou jediné, bylo tu až moc místa pro potencionální nepřítele. Ohlížela se a hledala jakoukoliv známku blížícího se nebezpečí. Blížili se ale už k podivnému plavidlu a nezaslechli nic zvláštního.
"Neměli by tu být nějaké hlídky?" zeptala se River aby prolomila tíživé ticho.
"Planeta je daleko od dalších obydlených systémů, nikdo sem nemůže zas tak snadno přiletět" zašeptal Doktor. Na jeho bundě se zachytilo několik, bodláku podobných, rostlin. Právě jednu z nich házel na zem, když se z trávy vyřítilo něco velkého a zrzavého. River se po stvoření ohnala nohou a zvíře opět zmizelo v hustém podrostu. "Co to bylo?" zeptal se Doktor.
Doktorka si odfrkla "Tak to nevím ale vypadalo to jako kříženec mezi liškou a člověkem."
"Ještě jsem se s ničím takovým nesetkal" poznamenal Doktor udiveně.
"Mě to ale něco připomíná" odpověděla River a rychle pátrala ve své paměti. Studovala historií celých galaxií a vzhledem ke své lásce k Doktorovi, dávala velký důraz na historii Země. Znovu se rozhlédla a pohled jí padl na bundu jejího společníka a na nápis "Vyrobeno v Japonsku". Náhle její pamět zatápala správným směrem.
"Ten tvor byl kitsune"
"Kitsu - cooo?" zeptal se Doktor opatrně. River chvilku hleděla na stromy a snažila se nemyslet na všechny legendy, které našla kdysi v knihách. Nepochybně tam bylo i spoustu nesmyslů ale pravdivé jádro tam ale kdesi hluboko nejspíše opravdu bylo.
"Kitsune sou liščí duchové, někdy sou popisování jako zlé bytosti ale existují i dobří duchové, co pomáhají lidem."
"Tak tohle zvíře asi tak zlé nebylo, přežili jsme" řekl její společník. Jeho vír ale nešla dohromady s pistolí, která se mu objevila v rukou. River se řídila jeho příkladem a také si připravila zbraně.
"Možná sem jen přeci dali krampusové nějaké stráže. " řekla tiše.
S tím se opět vydali do rozestavěného vesmírného plavidla. Po pár krocích ale Doktor zastavil. River náhle zaslechla důvod, něco se k nim blížilo. Náhle se před nimi objevila skupinka krampusů. Rohatí a s hustou hnědou srstí připomínali tyto bytosti zvířata ale za jejich tmavýma očima byl bystrý rozum. Který z nich dělal obávané bojovníky. River rychle vytáhla pistoli a Doktor jen zakřičel "Zmiz!"
River to nejdříve nepochopila ale po prvním výstřelu vše zapadlo na správné místo. Krampusové nechali otevřenou bránu lodi. Rychle proto zmáčkla tlačítko na přístroji na své pravé ruce a zmizela. Doktor už si probije cestu zpět do Tardis. Propletla se řadami nepřátel a vnořila se do útrob rozestavěné lodi.


14. Mýval Rocket a Pandora

11. února 2018 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  5. série
Tasha Lem rychle procházela starověkým městem. Antika v sobě skrývala mnoho krásného. Nakonec si nemohla pomoci a zastavila se před jedním z bílých a monumentálních chrámů. Kdysi dávno byla archeolozka nebo aspoň tento obor vystudovala. To už ale bylo dávno. Rukou si uhladila černé šaty a šla dál za svým cílem. Nakonec se tak dostala až k malému domku, kde žila jedna vysoce talentovaná žena. Tasha zaklepala na dřevěné dveře. Za pár minut jí otevřela dívka s dlouhými hnědými vlasy a v bílém oděvu, který jí halil štíhlé tělo. Tasha se snažila o přátelský úsměv ale majitelka dómu si jí podezíravě přeměřila.
"Co ode mě chcete?" zeptala se a bystré oči se zajiskřili
"Mám pro vás nabídku, která z vás může udělat bohatou ženu" navrhla sebevědomě Tasha a sledovala jak její slova padají na úrodnou půdu. Pandora se trochu pousmála.
"Proč si myslíte, že mi máte co nabídnout?" zeptala se okamžitě.
Tasha se snažila vypadat jako když přemýšlí ale už dávno měla svou řeč připravenou. "Vím, že se snažíte vynalézat. Můžu vám nabídnout věci, které nikdo jiný nezná." S tím vytáhla z kapes svých šatů menší stříbrný předmět, který dívka opravdu nemohla znát. Tasha namířila sonickým šroubovákem na stěnu domu a okamžitě se objevil druhý vchod do domu. Hned sonický šroubovák skryla v oděvu a vešla do menšího obývacího pokoje. Stěna se za pár vteřin vrátila do původního stavu. Tasha počkala pár vteřin a potom do pokoje vešla i Pandora. "Jak mi chcete pomoci s mými vynálezy?".
"Pomohu vám sestrojit Pandoricu" řekla okamžitě Tasha.


**


River Song plavným pohybem vyrovnala rovnováhu a rychle si sepnula blonďaté dlouhé vlasy do drdolu aby jí nepřekáželi při dalším souboji s Tardis. Sice byla doktorka ale její stroj času spíše potřeboval mechanika……. nebo psychiatra? Tardis měla svoje vědomí, které ale mělo někdy hodně svérázný názor na správné fungování stroje času. River rychle zanadávala a zapnula ruční brzdu. S tím se jí konečně povedlo aby se přiblížila přistání, nebo něčemu, co je mu podobné. "Co tu mám vlastně dělat?" zeptala se neadresně. Prostorem se rozlehl strojový hlas "Spoilery". River se usmála do prázdnoty "Pokuta za porušování autorských práv tě nemine". Několik vteřin bylo ticho, potom ale zaznělo "slovo spoilery není tvůj vynález, takže…..". Věta vyzněla do prázdna ale otevřené dveře prozradili více, než celá slohová práce. River se podívala na monitor, potom si oblékla hnědou bundu a vyšla ven. Přímo před ní stálo menší město, které vyhrožovalo poutníkovi antickou kulturou a nedostatkem hygieny.
"Nazdar krásko, skočíme si na skleničku"
River Song se rozhlédla po zdroji té otázky, nikoho ale neviděla
"Hej, neprovokuj nebo nebo zestárneš jako panna"
River se podívala dolů a spatřila něco mezi mývalem a trpaslíkem.
"Zdravím, ty si kdo?" zeptala se a snažila se přehlídnout jeho předchozí výhrůžku
"Jsem Rocket blondýno. Zastavil jsem se tady za jednou fajn holkou ale nějak jsem zapomněl jméno, když jsem spatřil tebe a tvou červenou budku. Jak se ta věc řídí?"
"Jsem River Song a ta VĚC, je Tardis, stroj času."
"Fajn a nevíš, kde bych tady našel Pandoru?" zeptal se Rocket
"To je ta holka, jak si zapomněl její jméno?" zeptala se jízlivě.
Mýval se zkusil ušklíbnout ale odhalil při tom řadu ostrých zoubků, takže to působilo trochu jinak.
River Song mávla rukou a vydala se do změti uliček. Sice vůbec nevěděl, kde má Pandora bydlet ale znala její jméno a začínala mít špatné tušení o důvodu její přítomnosti.
Nakonec se Rocket vytasil s malým předmětem, který připomínal hodinky.
"Co to je?" zeptala se ho River.
"To jsem vytáhl z kapsy nějaké zrzavé holce, co šla okolo nás."
"Neměla masku?" zeptala se ho hned
"Nějaký hadr přes obličej tam měla ale znáš to, na jiných planetách je toho hodně"
"Tohle je Země, tady to tak normální není" opravila ho.
"Země? Země? A co najdeme dál, co třeba Kompost nebo Hlína?" zahučel Rocket a začal se smát
"Lidé sou na Zemi tisíce let, to si neznal jejich planetu" podivila se River
"Lidé a jejich Terra, tam mají žít a ne na Substrátu"
Potom ukázal mezi obyvatele města "Tam je ta rudovlasá ďáblice"
River Song pohlédla tím směrem "Dobře, je to Hraběnka, máme problém"
Žena otevřela dveře nějakého domu a zmizela za nimi.


**


Tasha hleděla na kostru z kovu, která měla být základem Pandorici. Druhá žena šla právě přivítat dalšího civila, co došel ke dveřím.
"Tak dobře a ted to koukej dodělat a já letím dál" zaznělo za jejími zády
Tasha se otočila a uviděla Hraběnku, "To si myslíš, že tě vydám Tak důležitou věc aby sis jí mohla odnést sebou?"
Žena se zasmála "To budeš muset"
"Ruce vzhůru a prachy ke mně!" ozval se křik ode dveří.
Hraběnka se otočila, právě v ten pravý čas aby jí River mohla uštědřit ránu pěstí.
Rocket namířil na Tashu "Kde je Pandora ty funebračko?"
Tasha si uhladila černé šaty a pohlédla na něj "Chovej se slušně ty křečku nebo tě dám do klece"
"Ještě jednou mi řekni křečku a ani sama sebe nepoznáš" zavrčel mýval
Hraběnka vstala a vytáhla vlastní zbraň. "Všichni se ted uklidníte necháte mě odejít"
"Vezmi si svoje prášky a odejdi ty" řekla River a zaklela. Už asi byla s Rocketem moc dlouho.
"Kde je Pandora?" zeptala se jí Tasha
"Omráčila jsem jí ale to je váš nejmenší problém"
S tím sáhla do kapsy kalhot a něco hledala "Kde je ovládání bomby" zahučela tiše.
Rocket sáhl do své vesty "Myslíš tohle ty parodie na Lady Gaga?" a mávl rukou věcí, co jí vytáhl z kapsy.
Hraběnka se rozeběhla k váchodu. River Song jí uhnula z cesty a chtěla jí nechat odejít. "Tak jsme zase vyhráli" řela pouze, když se domeme prohnal obrovský oblak ohně - bomba vybuchla
**


River Song otevřela oči a zahlédla Rocketa, Tashu i Pandoru. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Potom se ale otočila a zjistila, že zmizela Pandorica i s plány, na její dokončení.
Rocket se podíval stejným směrem "Tak to jsme asi v háji"
"Je ta mrcha mrtvá?" zeptala se River neadresně

Tasha si povzdechla "To nemůže být, jinak by odsud neodnesla Pandoricu. Tohle není konec, to je teprve začátek"

13. Čarodějné překvapení

4. února 2018 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  5. série
  1. River Song nasadila úsměv a otevřela dveře, v tu ránu jí ale úsměv z tváře zmizel.
"Sem jsem nechtěla!" vyštěkla naštvaně.
" Nevzala jsem nás sem jen tak pro legraci" ozve se od ovládací konzole Tardis. Stroje času, který momentálně vypadá jako červená telefonní budka.
"a co se tady má stát?"
Tardis ale tentokrát neodpoví. River tak nezbývá nic jiného, než vyjít ven a rozhlédnout se. Tardis je z nějakého důvodu vysadila před nějakou středověkou vesnicí. Mezi domy s doskovymi střechami se propletali zástupy lidí a starali se o svoje vlastní záležitostí. Tardis si, jako vždy, nikdo nevšímal. Červená telefonní budka by tady sice vypadala hodně divně ale jeni maskování fungovalo dokonale. Filtr vnímáni zapříčinil, že jí lidé nevěnovali pozornost. River sáhla za sebe a vzala do ruky hnědou koženou bundu, s kterou by se mezi lidmi mohla ztratit. Zajistila dveře Tardis a vešla do vesnice. Vyhnula se nějaké ženě, která se snažila neupustit plný tác korbelů a přes úzkou uličkou plnou odpadků se dostala až k menšímu náměstí. Na prostranství se sešel dav lidi a přes jejich křik se nedalo nic jiného slyšet. River odstrcila několik mužů, až se dostala ke kupě dřeva. Uprostřed se tyčil kůl u kterého byla privazana starší žena. River proběhla kolem vyděšených lidí k neznámé, která je privazana u kůlu. Cestou ještě odkopla polena a chrasti. Prosmykla se kolem tlustého muže v černém hávu a začala zenu odvazovat. Ten na ni ale nastvane ukázal tlustym prstem.
" Nemůžete jí odvést, ta žena obcovala s ďáblem. Musíme jí za takové zvěrstva potrestat."
River se na něj obrátila a blýskla po něm pohledem schopným založit lesní požár. "Ta žena nic takového delat ani nemohla".
"Mohla!" Ozvalo se přímo za River.
"Vidíte!" zavrestel muž a oči mu málem vypadli z důlků.
River ho zarazila jediným pohybem ruky.
Potom ženu posadila na židli, která se najednou objevila v jejich blízkosti.
" Jsme sice v Salemu ale tohle ani tak nechápu.


**
Nikdo nevěnoval pozornost ženě, která k nim židli přisunula. Tasha Lem udělala krok dozadu aby se tak více skryla v davu. Její černé šaty by tady sice byli nápadné ale na krku se jí pohupoval přívěsek, který měl stejné maskování jako Tardis. Dokonce ani River Song nic nezahlédla


**


River hleděla na připoutanou dívku. Nemohla věřit nějakým řečem o dablovi ale vesničané to již brzy uvidí sami. Pokud se nedopustí nějaké šílenosti jako třeba upálení té dívky.
"nemůžete jí upálit"
Tlustý kazatel se rozesmál "chyťte tu cizinku, nepochybně jí má v moci ďábel. Z davu vystoupilo několik vojáků a popadli River Song. Ta se pokoušela bránit ale vojáků bylo prostě moc. Muži jí spoutali a přivázali ke druhé straně kůlu.
"nějaký nápad, jak se z toho dostat?" zeptala se tiše. Cizinka kývla "udělala jsem kouzlo a ďábel nás dostane do bezpečí.
River v duchu zaklela. "Proč by ti pomáhal?"
"mám v lůně jeho dítě"
Na to už snad ani nebyla odpověď. River protočila oči v sloup. Nic takového přeci neexistovalo. Nechtěla čekat na pomoc od fiktivního zachránce. Nemohla ale ani brát té ženě, její víru. Náhle ale musela svoje znalosti přehodnotit
Na prostranství s hlasitým supěním vyšlo obrovské chlupaté stvoření s rohatou hlavou. Pomalu došlo k lidem a ti se s křikem rozprchli. Stvoření holýma rukama začalo trhat provazy, jakoby to byli jen pavučiny. Dívka se usmála a objala krampuse, stejně jako se objímá milenec. Tvor jí dokonce i pomohl při překračování dřeva. Překvapivě pomohl i River Song přitom ji věnoval pohled, z kterého jí naskočila husí kůže. Krampus si ale dál všímal pouze svojí kořisti, ta s ním prošla zástupem vesničanů a ztratili se v uličkách. River se otočila ke kazateli. "mužů už jit?"
Otázka byla jen pokusem o přátelské rozloučení, stejně by odešla. Kazatel jen přikývl. Sice běžně mluvil a pekle a dablovi ale nejspíše nikdy nic z toho neviděl. River zamyšleně došla až k Tardis. Hlavou se jí honilo mnoho znepokojujících věcí. Krampusové prodělali změnu. Dříve jim stačilo člověka nakazit, ted ale docházelo ke křížení s lidmi. Jak ale bylo časté? Lidské dějiny byli plné potomků démonů. Opravdu to všechno byli krampusové. River doufala, že ne. Pomalu vešla do Tardis a vydala se na cestu.