Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

12. Ničitelka

28. ledna 2018 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  5. série


"Už tam budeme?" ozvalo se do ticha. River Song napočítala do deseti i když si myslela, že bude muset napočítat minimálně do stovky aby to dítě na místě nehodila do černé díry. Nepatřila k dalekům ale k pánům času, kterým by se takové chování rozhodně nezamlouvalo. Nervozně si uhladila světlé vlasy a otočila se k holčičce ve žlutých šatech za sebou "Melody Potterová", tvá matka nás spolu pustila jen za podmínky, že budeš hodná a tichá. Dívenka se zasmála "A taky, že mě nehodíš dalekům.".
River se zamyslela, tohle řešení by možná stálo za úvahu. Nakonec ale řekla pouze
"Je něco co by ti zalepilo pusu?"
Melody se zamyslela "Teta říká, že by mi občas přelepila pusu lepenkou"
"Jaká teta?" zeptala se vylekaně River.
"Spajlery" odvětila pohotově dívka. Tentokrát se rozesmála River. "Neříká se spajlery ale spoilery a na mě nezkoušej ani jedno".
"Teta Missy" zazněla odpověd omluvným tonem. River se otočila k ovládacímu panelu aby překontrolovala trasu Tardis, svého stroje času, který momentálně vypadal jako červená telefonní budka. Šlo o přesnou kopii stroje jejího manžela, až na červenou barvu a velkou ceduli s nápisem "Majetek River Song". Tardis vydala hlasité hvízdání a potom lehce dopadla na zem.
River by nikdy nesvěřila Missy nějaké dítě ale Yuen i Rose jí tvrdili, že je to bezpečné. Musí si s nimi o tom opět promluvit, přelepení úst lepenkou neznělo úplně bezpečně.
Tohle ale zatím muselo počkat. River prošla ke dveřím Tardis, otevřela dveře a podívala se ven. Přímo před ní byli budovy města. Psal se rok 6548 a podle toho, to tu taky vypadalo. Mrakodrapy, kterými jste se prošli jen díky rozmístěným teleportům. Výtahům a schodům už dávno zazvonil umíráček. River tu ale nebyla od toho aby pozorovala lidské vynálezy. Místo toho se rozhledla po přeplněných ulicích. Všude kráčeli muži i ženy a hnali se za svými starostmi. Nikdo z nich nejspíše netušil, co se děje, přímo vedle nich. River se podívala do mobilu. Vyhledávací program jí sem navedl, protože se tu nacházel timelord,, který nebyl obyvatelem Atlantidy. River náhle zaslechl a známý hlas. S úlekem zavřela dveře Tardis a modlila se aby maskování strohe času, stale fungovali. Tím timelordem byl Doctor, jedna ze starších generací. "To je strejda Jack? zeptala s e Melody a snažila se podívat na monitor. "Ne, to je Doctor" odpověděla River Song a pozorovala svého manžela s nějakou dívkou tmavé pleti se záplavou kudrnatých vlasů. Zašli za roh, když se ozvalo něco hodně zvláštního,, zaklepání. River Song i Melody se ohledli po dveřích, přesně v okamžiku, kdy se ozvalo další zatukani. Potom povědomí ženský hlas " otevři dveře, ten tvůj krám stejně nebude fungovat. River se otočila k ovládací konzoli a snažila se zadat souřadnice, opravdu to neslo. Tardis se nemilosrdně sekla na místě. Melody popadla sonicky šroubovák a pustila se ke dveřím. River jí ho rychle vytrhla a stoupla si před ní. Sama potom otevřela dveře a podivala se do oči Sabrině, vnučce Rani. " taky chceš Pandoricu?" zeptala se černovlasá dívka okamžitě. River hned zakroutila hlavou, "ani nevím, že je tady."
Sabrina se zasmála "no jasně a ty si tu úplně náhodou"
"Jsem" vyhrkla River Song rychle i když to tak úplně nebyla pravda. "kde sou lidi?" zeptala se Melody. Sabrina i River se otočili a rozhlédli se po ulici. Opravdu tady nikdo jiný nebyl. Náhle se z vedlejší ulice ozval výkřik a po něm strojový hlas, který opakoval pouze jedno slovo "VYHLADIT!". Ozvali se rychle další, desítky. River se otočila k Sabrině "jak si zablokovala Tardis?" Dívka se rozesmála " snad nemyslíš, že ti budu pomáhat? Potom se musela sehnout aby jí jeden z daleku neustřelil hlavu. River ji podržela otevřené dveře Tardis. Poslední šance, potom jí tu nechá a sama vymyslí jak se odsud dostat. Sabrina nakonec vběhla do stroje času. Sáhla si k opasku a něco tam zmáčkla. Tardis se okamžitě rozzářila. River zapnula ovládání ale Sabrina okamžitě začala zadávat vlastní souřadnice. "dej svoje ruce od moji Tardis" vyštěkla okamžitě.
"musíme za babičkou"
"Rani opravdu zachraňovat nebudu" odpověděla River.
"A Pandoricu zachráníš?" zkusila dívka jinak
Tu pisklu tam taky klidně nechám.
"V té piksle, jak si jí nazvala, je Ničitelka" upozornila jí Sabrina. River ale stále nechápala,, už to jméno ji ale na klidu nepřidalo.
"tak dobře ale tvou babičku při prvním podrazu zastřelím" řekla River Song a nechala dívku zadat souřadnice. Při tom jí ale něco napadlo. "Odkud umíš ovládat Tardis?
Sabrina na ní jen mrkla a řekla "Doctor mě to naučil" River se jí chtěla znovu zeptat ale stroj času už přistál. Melody se zase chopila vedení a otevřela dveře, hned za nimi stála osoba kterou opravdu vidět nechtěli, Hraběnka.
"Zdravím dámy, takže zase odletíte a mě necháte Pandoricu"
Sabrina okamžitě vyběhla ze stroje času. "Kde je moje babička?" Hraběnka k ní otočila tvář, kterou měla zakrytou bílou maskou. "Ty si zase kdo?"
River Song se ujala vedení "Hledáme Rani a Pandoricu ti určitě nenecháme"
Hraběnka se otočila k ní i když to bylo poznat jen podle očí "A jak nám v tom chceš zabránit? Dávat ti poslední možnost a potom vám prostě postřílíme."
"Kdo my? To už se ti pod tou maskou zapařil mozek?" vyštěkla Sabrina.
Hraběnka mávla rukou a ze stínů vyšlo stvoření, které bylo napůl člověk a napůl kozel. Satyr se zasmál a při tom ukázal nebezpečně vyhlížející špičaté zuby. "Zdravím, matko"
"Těch šílenců je tu už trochu moc" zašeptala River Song směrem k Sabrině.
Hraběnka ve vteřině vystřelila ze zbraně, kterou River vůbec nezahlédla. Viděla jen, jak je to vystřelilo zpět do Tardis a zabouchlo to dveře. Stroj času se okamžitě vydal na cestu. Sabrina se jako první dostala k ovládací konzoli aby vše zastavila ale už bylo pozdě.
"Co se stalo?" zeptala se Melody
"Hraběnka nás vyprovodila ven" zamumlala River Song.
"A nemůžeme se tam vrátit" zakřičela Sabrina
River se ušklíbla "Rani musela uprchnout ale Pandoricu už nezískáme a to je daleko horší."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli byste šestou sérii?

ANO 62.5% (10)
NE 37.5% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama