Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

11. Prehistorické rande

21. ledna 2018 v 10:09 | Tým Spoilery - Time Lady |  5. série
River Song odklonila trs kapradí, vyššího než ona sama a jí se naskytl pohled na jezero. U jeho břehu byl i zdroj hlasitých kroků Přímo před ní se pásl obrovský apatosaurus. Pro ní by nebylo nic jednoduššího, než vzít manipulátor časového víru a přenést se zpět. Rychle ale zjistila, že nezmizel jen on ale i její sonický šroubovák. Zaklela a sedla si na zem určitě jí obojí musela vzít Romana. Zamyslela se nad svou situací. Doktor několikrát v pravěku byl, dokonce ona sama nebo i Missy ale na náhodné setkání, může zapomenout. Hned jak na to pomyslela, se vzduchem rozlehl výstřel z pušky. River okamžitě vstala a sledovala, jak apatosaurus vyrazil směrem k vodě. Znovu se ozval výstřel z pušky a potom do jejího zorného pole dojela terénní, s tou nejhorší možnou řidičkou. Rani rychle strhla volant aby se vyhnula spadlé kládě. Vedle hnědovlasé ženy seděla její dcera Vědma a střílela po několika tunovém kolosu. Tvor se otočil, jako by se chtěl rozběhnout proti ale nakonec si to rozmyslel a rozběhl se dál do jezera. River Song fascinovaně hleděla na to, jak se obrovské tělo norilo do vody a do piscite půdy bijí velké vlny. Rani zklamaně hleděla za uniklou kořistí, zastavila auto a podivala se na svou dceru "Tak ted už.nic lepšího nejspíš nenajdeme"
Vědma se zasmála "Takto určitě ne"
River Song se ve svém úkrytu vzpamatovala. Mohla ty dvě sledovat ale to se ji tezkopovede. Obě ženy se totiž znovu vydali na cestu ve svém terénním autě. River sice byla ve formě i když poslední dobou trochu přibrala ale určitě si nevěřila natolik aby utíkala za autem. Nakonec to ale ani nemusela. Těžká kola vyrila do piscite pláže hluboke brazdy. To byl opravdu pohled k nezaplacení, stopy pneumatik hned vedle šlépějí apatosaura. River vyrazila a přemýšlela, co všechno v té době žilo mezi vysokými kapradinami. Náhle se jí udělalo špatně a vyzvracela se. Nevolnost ale odešla stejně náhle jak přišla. Nakbec se dostala až k cily své cesty. Mezi rostlinami se tyčilo město, které vypadalo jako středověká verze Gallifrey. River se lekla. Kdo všechno tady žil? Rani sice měla děti, vnoučata a několik lidských bojovnic ale tohle město, muselo mít tisíce obyvatel. Rani ale opravdu jela přímo tam, jak ji prozradili stopy pneumatik. Paní času se tam rozhodně nemohla jen tajně ukrývat. V River zesílilo podezření, které si chtěla nejdříve ověřit. Rychle prohledala kapsy a našla menší nůž. Sce s nejednalo onen lepší zbraň ale už mohla vyrazit do neznámého města. Prodrala se rostlinstvem, jen dva kroky od cesty, až našla prvního vojáka. Jeho středověká zbroj byla zdobena rytinami, písmem pánů času. River zaklela, ta mrcha tedy opravdu nakonec někde získala další stroj hathů. Tohle tedy rozhodně nedělá celou věc lehčí.
Riover proklouzla za jednoho vojáka a tiše kroutila hlavou. Muž možná stačil na masožravého dinosaura ale na někoho s lepším mozkem, prostě nestačil. Doktorka muže bodla do krku a znovu se ukryla. Voják se skácel k zemi a během několika vteřin, jej obestřelo světlo. Záře brzy pohasla a místo muže ted zaujala žena se zrzavými vlasy. Bojovnice ze sebe strhla zbroj, která jí byla poněkud větší a rozhlédla se kolem sebe. River neváhala a zasadila jí prudkou ránu do hlavy. Zasažená se okamžitě skácela na zem, s elegancí pytle plného brambor. River si navlékla zbroj a vyrazila do města. Brána tam nejspíše byla jako zabrána proti dravým dinosaurům. V pravěku rozhodně nemusela Rani počítat s nepřátelskou armádou. River procházela mezi ulicemi, kde na ní dýchal duch Gallifrey. Všechno tady připomínalo timelordy, od oděvů lidí až k budovám. Nakonec se dostala až k paláci, tam hodlala najít manipulátor časového víru a zmizet. Nedoufala, že by město sama zničila ale musela se vrátit domů a informovat o ukradeném stroji hathů.
Stanula před bránou, před kterou stáli stráže. Vzhledem k počtu lidí kolem, se jí opravdu nepovede nepozorovaně proklouznout. Rozhodla se tedy pro opačnou strategii. Sebevědomě došla k bráně, jakoby sem patřila a sáhla na kruh, který tu byl místo kliky. Brána se ale sama rozlétla a uprostřed stála, s rukama v bok, Rani "Ahoj zlato, snad sis nemyslela, že tě ani nepozvu na pár slov"
"Doufala jsem, že bych to nechala na příště" řekla River Song
"Tak pojd pěkně za mnou a mysli na vojáky kolem tebe. Tvůj regenerační cyklus by musel být rychlejší než samopal aby si z boje vyšla živá"
River musela uznat, že má nejspíše pravdu a tak se vydala za ní. Palác byl opravdu rozlehlý a dal jí tak hodně času na přemýšlení. Mohla Rani konečně zabít ale neměla jak a stráže je neopustili ani uvnitř. Celá skupinka došla až do velkého sálu, kde si Rani sedla na křeslo podobné trůnu. River usedla po její pravici a znovu se rozhlédla. "Kde máš ukrytý stroj hathů?"
Rani se poprvé zatvářila překvapeně "Jaký stroj hathů?"
River jí pohlédla do tváře, ten její úsměv by jí nejraději seškrábla břitvou "Už jsem zjistil,a že je celé město plné pánů času, jak jinak by se ti to povedlo"
Rani se rozesmála "Nepoužila jsem žádný pochybný stroj ale pouze ženské zbraně. Všichni obyvatelé sou mými dětmi, vnoučaty, pravnoučaty a tak dále. Dospěla jsem skoro do věku kdy budu muset regenerovat. Je mi už 240 let."
River se ušklíbla "To máš tedy dobrého chirurga. Snad to není ten, co měl na starosti Michaela Jaksona, bez nosu by tě to opravdu neslušelo"
Rani si nalila víno a napila se "Zatím mi stačí, když se ráno namaluju, snad to vydrží i po regeneraci, už bych ale ráda zkusila jinou barvu vlasů. Co by se ti líbilo? "
River Song se rozesmála "Já bych tě ráda hodila do sopky ale to se asi dnes nepodaří"
Palácem náhle otřásl tlumený výbuch.
"Markusi, co to má znamenat?" vyštěkla Rani
Voják jen pokrčil rameny. Rani se tak rozběhla zpět chodbou. River Song toho využila a doběhla k balkonu. Dohlédla až k hradbám, které byli pod útokem. Na město učotili tyranosauři a alosauři. Za nimi se porostem brodili i mohutní diplodokové a apatosauři. Giganti ale nebyli sami, na jejich hřbetech byli dřevěné konstrukce, plné bojovníků homo reptilia. River Song tiše poděkovala za útok v pravý čas a žasla, proč jí to nenapadlo. Rani přeci nebyla v pravěku sama, ještě tu byli homoreptilia. Ted už ale neváhala a podívala se do sálu, vojáci zmizeli, nejspíše aby se přidali k útoku.
River Song se protáhla dveřmi na chodbu a rozhlédla se, všude byli dveře ale které si má vybrat? Zvolila prostě ty první a našla menší pokoj, kde stálo něco velmi podivného. U postele s rudým povlečením, stála černá Tardis. River několikrát zamrkala a potom si přečetla nápis nade dveřmi Majetek Tashi Lem. Obešla postel a zastavila se u dveří. Tasha už jí do Tardis vkráčela, jakoby jí patřila. Dál se nerozmýšlela a otevřela. Proti ní stáli Doktor a Tasha. Rozhodně je neměla vyrušit, líbali se. Udělala ale dost hluku na to aby s tím přestali a oba se na ní podívali. Doktor se nervozně usmál a řekl jen "Není to tak, jak si myslíš." River si odfrkla "Nejsme v nějakém romantickém filmu, tak zkus něco originálního. Už ale nebudu rušit vaše prehistorické rande." S tím dveře Tardis zavřela a zmizela na chodbě. Rozrazila první dveře, co jí přišli pod ruku. V místnosti byl menší zbranový arzenál, kde se našli luky, meče, muškety, pistole i menší dělo. River se otočila a spatřila Doktora
"Opravdu na tebe nemám náladu"
"A na mě jí máš?" ozval se sladký dívčí hlásek
Oba se otočili a pohlédli na Sabrinu.
"Vůbec si se nezměnila, pořád si stejně šeredná jako celá vaše rodina" zavrčela River. V tom se ozvala rána a Sabrina se skácela k zemi. Za ní se objevila Tasha a v rukou držela japonskou tyč bo. "River, ta scénka s Doktorem mě mrzí..."
"To doufám" skočila jí do řeči Doktorka
Tasha jí prstem naznačila aby byla potichu "S Doktorem jsme tu byli abychom zničili tohle město, tak jsme zavolali homo reptilia a požádali je o pomoc. Doktor tě nepovedl a jednou vše pochopíš. Nemůžu ti to vysvětlit, musíme se vyhnout spoilerům. Pravdu najdeš na konci"
"Na konci čeho?" zeptala se River
Tasha přikývla "Na konci Země" River se nechala přesvědčit a nakonec utekli k černé Tardis.
"Pamatuješ si na Romanu a líheň?" zeptala se Doktorka
Tasha okamžitě přikývla "Hned jsem potom letěla za Doktorem a vydali se sem. Jen tvůj malý výlet nebyl v plánu"
"Co se stalo Romaně?"
Tasha zatáhla za brzdu "Jsme na místě a neboj se, Romana je v pořádku, jen se také stala obětí anděla. Mimochodem, byl to ten samí, kterého jste se s Missy zbavily v Archivu"
S tím se rozloučili a River vyšla na Atlantidě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli byste šestou sérii?

ANO 62.5% (10)
NE 37.5% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama