Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

Leden 2018

12. Ničitelka

28. ledna 2018 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  5. série


"Už tam budeme?" ozvalo se do ticha. River Song napočítala do deseti i když si myslela, že bude muset napočítat minimálně do stovky aby to dítě na místě nehodila do černé díry. Nepatřila k dalekům ale k pánům času, kterým by se takové chování rozhodně nezamlouvalo. Nervozně si uhladila světlé vlasy a otočila se k holčičce ve žlutých šatech za sebou "Melody Potterová", tvá matka nás spolu pustila jen za podmínky, že budeš hodná a tichá. Dívenka se zasmála "A taky, že mě nehodíš dalekům.".
River se zamyslela, tohle řešení by možná stálo za úvahu. Nakonec ale řekla pouze
"Je něco co by ti zalepilo pusu?"
Melody se zamyslela "Teta říká, že by mi občas přelepila pusu lepenkou"
"Jaká teta?" zeptala se vylekaně River.
"Spajlery" odvětila pohotově dívka. Tentokrát se rozesmála River. "Neříká se spajlery ale spoilery a na mě nezkoušej ani jedno".
"Teta Missy" zazněla odpověd omluvným tonem. River se otočila k ovládacímu panelu aby překontrolovala trasu Tardis, svého stroje času, který momentálně vypadal jako červená telefonní budka. Šlo o přesnou kopii stroje jejího manžela, až na červenou barvu a velkou ceduli s nápisem "Majetek River Song". Tardis vydala hlasité hvízdání a potom lehce dopadla na zem.
River by nikdy nesvěřila Missy nějaké dítě ale Yuen i Rose jí tvrdili, že je to bezpečné. Musí si s nimi o tom opět promluvit, přelepení úst lepenkou neznělo úplně bezpečně.
Tohle ale zatím muselo počkat. River prošla ke dveřím Tardis, otevřela dveře a podívala se ven. Přímo před ní byli budovy města. Psal se rok 6548 a podle toho, to tu taky vypadalo. Mrakodrapy, kterými jste se prošli jen díky rozmístěným teleportům. Výtahům a schodům už dávno zazvonil umíráček. River tu ale nebyla od toho aby pozorovala lidské vynálezy. Místo toho se rozhledla po přeplněných ulicích. Všude kráčeli muži i ženy a hnali se za svými starostmi. Nikdo z nich nejspíše netušil, co se děje, přímo vedle nich. River se podívala do mobilu. Vyhledávací program jí sem navedl, protože se tu nacházel timelord,, který nebyl obyvatelem Atlantidy. River náhle zaslechl a známý hlas. S úlekem zavřela dveře Tardis a modlila se aby maskování strohe času, stale fungovali. Tím timelordem byl Doctor, jedna ze starších generací. "To je strejda Jack? zeptala s e Melody a snažila se podívat na monitor. "Ne, to je Doctor" odpověděla River Song a pozorovala svého manžela s nějakou dívkou tmavé pleti se záplavou kudrnatých vlasů. Zašli za roh, když se ozvalo něco hodně zvláštního,, zaklepání. River Song i Melody se ohledli po dveřích, přesně v okamžiku, kdy se ozvalo další zatukani. Potom povědomí ženský hlas " otevři dveře, ten tvůj krám stejně nebude fungovat. River se otočila k ovládací konzoli a snažila se zadat souřadnice, opravdu to neslo. Tardis se nemilosrdně sekla na místě. Melody popadla sonicky šroubovák a pustila se ke dveřím. River jí ho rychle vytrhla a stoupla si před ní. Sama potom otevřela dveře a podivala se do oči Sabrině, vnučce Rani. " taky chceš Pandoricu?" zeptala se černovlasá dívka okamžitě. River hned zakroutila hlavou, "ani nevím, že je tady."
Sabrina se zasmála "no jasně a ty si tu úplně náhodou"
"Jsem" vyhrkla River Song rychle i když to tak úplně nebyla pravda. "kde sou lidi?" zeptala se Melody. Sabrina i River se otočili a rozhlédli se po ulici. Opravdu tady nikdo jiný nebyl. Náhle se z vedlejší ulice ozval výkřik a po něm strojový hlas, který opakoval pouze jedno slovo "VYHLADIT!". Ozvali se rychle další, desítky. River se otočila k Sabrině "jak si zablokovala Tardis?" Dívka se rozesmála " snad nemyslíš, že ti budu pomáhat? Potom se musela sehnout aby jí jeden z daleku neustřelil hlavu. River ji podržela otevřené dveře Tardis. Poslední šance, potom jí tu nechá a sama vymyslí jak se odsud dostat. Sabrina nakonec vběhla do stroje času. Sáhla si k opasku a něco tam zmáčkla. Tardis se okamžitě rozzářila. River zapnula ovládání ale Sabrina okamžitě začala zadávat vlastní souřadnice. "dej svoje ruce od moji Tardis" vyštěkla okamžitě.
"musíme za babičkou"
"Rani opravdu zachraňovat nebudu" odpověděla River.
"A Pandoricu zachráníš?" zkusila dívka jinak
Tu pisklu tam taky klidně nechám.
"V té piksle, jak si jí nazvala, je Ničitelka" upozornila jí Sabrina. River ale stále nechápala,, už to jméno ji ale na klidu nepřidalo.
"tak dobře ale tvou babičku při prvním podrazu zastřelím" řekla River Song a nechala dívku zadat souřadnice. Při tom jí ale něco napadlo. "Odkud umíš ovládat Tardis?
Sabrina na ní jen mrkla a řekla "Doctor mě to naučil" River se jí chtěla znovu zeptat ale stroj času už přistál. Melody se zase chopila vedení a otevřela dveře, hned za nimi stála osoba kterou opravdu vidět nechtěli, Hraběnka.
"Zdravím dámy, takže zase odletíte a mě necháte Pandoricu"
Sabrina okamžitě vyběhla ze stroje času. "Kde je moje babička?" Hraběnka k ní otočila tvář, kterou měla zakrytou bílou maskou. "Ty si zase kdo?"
River Song se ujala vedení "Hledáme Rani a Pandoricu ti určitě nenecháme"
Hraběnka se otočila k ní i když to bylo poznat jen podle očí "A jak nám v tom chceš zabránit? Dávat ti poslední možnost a potom vám prostě postřílíme."
"Kdo my? To už se ti pod tou maskou zapařil mozek?" vyštěkla Sabrina.
Hraběnka mávla rukou a ze stínů vyšlo stvoření, které bylo napůl člověk a napůl kozel. Satyr se zasmál a při tom ukázal nebezpečně vyhlížející špičaté zuby. "Zdravím, matko"
"Těch šílenců je tu už trochu moc" zašeptala River Song směrem k Sabrině.
Hraběnka ve vteřině vystřelila ze zbraně, kterou River vůbec nezahlédla. Viděla jen, jak je to vystřelilo zpět do Tardis a zabouchlo to dveře. Stroj času se okamžitě vydal na cestu. Sabrina se jako první dostala k ovládací konzoli aby vše zastavila ale už bylo pozdě.
"Co se stalo?" zeptala se Melody
"Hraběnka nás vyprovodila ven" zamumlala River Song.
"A nemůžeme se tam vrátit" zakřičela Sabrina
River se ušklíbla "Rani musela uprchnout ale Pandoricu už nezískáme a to je daleko horší."


11. Prehistorické rande

21. ledna 2018 v 10:09 | Tým Spoilery - Time Lady |  5. série
River Song odklonila trs kapradí, vyššího než ona sama a jí se naskytl pohled na jezero. U jeho břehu byl i zdroj hlasitých kroků Přímo před ní se pásl obrovský apatosaurus. Pro ní by nebylo nic jednoduššího, než vzít manipulátor časového víru a přenést se zpět. Rychle ale zjistila, že nezmizel jen on ale i její sonický šroubovák. Zaklela a sedla si na zem určitě jí obojí musela vzít Romana. Zamyslela se nad svou situací. Doktor několikrát v pravěku byl, dokonce ona sama nebo i Missy ale na náhodné setkání, může zapomenout. Hned jak na to pomyslela, se vzduchem rozlehl výstřel z pušky. River okamžitě vstala a sledovala, jak apatosaurus vyrazil směrem k vodě. Znovu se ozval výstřel z pušky a potom do jejího zorného pole dojela terénní, s tou nejhorší možnou řidičkou. Rani rychle strhla volant aby se vyhnula spadlé kládě. Vedle hnědovlasé ženy seděla její dcera Vědma a střílela po několika tunovém kolosu. Tvor se otočil, jako by se chtěl rozběhnout proti ale nakonec si to rozmyslel a rozběhl se dál do jezera. River Song fascinovaně hleděla na to, jak se obrovské tělo norilo do vody a do piscite půdy bijí velké vlny. Rani zklamaně hleděla za uniklou kořistí, zastavila auto a podivala se na svou dceru "Tak ted už.nic lepšího nejspíš nenajdeme"
Vědma se zasmála "Takto určitě ne"
River Song se ve svém úkrytu vzpamatovala. Mohla ty dvě sledovat ale to se ji tezkopovede. Obě ženy se totiž znovu vydali na cestu ve svém terénním autě. River sice byla ve formě i když poslední dobou trochu přibrala ale určitě si nevěřila natolik aby utíkala za autem. Nakonec to ale ani nemusela. Těžká kola vyrila do piscite pláže hluboke brazdy. To byl opravdu pohled k nezaplacení, stopy pneumatik hned vedle šlépějí apatosaura. River vyrazila a přemýšlela, co všechno v té době žilo mezi vysokými kapradinami. Náhle se jí udělalo špatně a vyzvracela se. Nevolnost ale odešla stejně náhle jak přišla. Nakbec se dostala až k cily své cesty. Mezi rostlinami se tyčilo město, které vypadalo jako středověká verze Gallifrey. River se lekla. Kdo všechno tady žil? Rani sice měla děti, vnoučata a několik lidských bojovnic ale tohle město, muselo mít tisíce obyvatel. Rani ale opravdu jela přímo tam, jak ji prozradili stopy pneumatik. Paní času se tam rozhodně nemohla jen tajně ukrývat. V River zesílilo podezření, které si chtěla nejdříve ověřit. Rychle prohledala kapsy a našla menší nůž. Sce s nejednalo onen lepší zbraň ale už mohla vyrazit do neznámého města. Prodrala se rostlinstvem, jen dva kroky od cesty, až našla prvního vojáka. Jeho středověká zbroj byla zdobena rytinami, písmem pánů času. River zaklela, ta mrcha tedy opravdu nakonec někde získala další stroj hathů. Tohle tedy rozhodně nedělá celou věc lehčí.
Riover proklouzla za jednoho vojáka a tiše kroutila hlavou. Muž možná stačil na masožravého dinosaura ale na někoho s lepším mozkem, prostě nestačil. Doktorka muže bodla do krku a znovu se ukryla. Voják se skácel k zemi a během několika vteřin, jej obestřelo světlo. Záře brzy pohasla a místo muže ted zaujala žena se zrzavými vlasy. Bojovnice ze sebe strhla zbroj, která jí byla poněkud větší a rozhlédla se kolem sebe. River neváhala a zasadila jí prudkou ránu do hlavy. Zasažená se okamžitě skácela na zem, s elegancí pytle plného brambor. River si navlékla zbroj a vyrazila do města. Brána tam nejspíše byla jako zabrána proti dravým dinosaurům. V pravěku rozhodně nemusela Rani počítat s nepřátelskou armádou. River procházela mezi ulicemi, kde na ní dýchal duch Gallifrey. Všechno tady připomínalo timelordy, od oděvů lidí až k budovám. Nakonec se dostala až k paláci, tam hodlala najít manipulátor časového víru a zmizet. Nedoufala, že by město sama zničila ale musela se vrátit domů a informovat o ukradeném stroji hathů.
Stanula před bránou, před kterou stáli stráže. Vzhledem k počtu lidí kolem, se jí opravdu nepovede nepozorovaně proklouznout. Rozhodla se tedy pro opačnou strategii. Sebevědomě došla k bráně, jakoby sem patřila a sáhla na kruh, který tu byl místo kliky. Brána se ale sama rozlétla a uprostřed stála, s rukama v bok, Rani "Ahoj zlato, snad sis nemyslela, že tě ani nepozvu na pár slov"
"Doufala jsem, že bych to nechala na příště" řekla River Song
"Tak pojd pěkně za mnou a mysli na vojáky kolem tebe. Tvůj regenerační cyklus by musel být rychlejší než samopal aby si z boje vyšla živá"
River musela uznat, že má nejspíše pravdu a tak se vydala za ní. Palác byl opravdu rozlehlý a dal jí tak hodně času na přemýšlení. Mohla Rani konečně zabít ale neměla jak a stráže je neopustili ani uvnitř. Celá skupinka došla až do velkého sálu, kde si Rani sedla na křeslo podobné trůnu. River usedla po její pravici a znovu se rozhlédla. "Kde máš ukrytý stroj hathů?"
Rani se poprvé zatvářila překvapeně "Jaký stroj hathů?"
River jí pohlédla do tváře, ten její úsměv by jí nejraději seškrábla břitvou "Už jsem zjistil,a že je celé město plné pánů času, jak jinak by se ti to povedlo"
Rani se rozesmála "Nepoužila jsem žádný pochybný stroj ale pouze ženské zbraně. Všichni obyvatelé sou mými dětmi, vnoučaty, pravnoučaty a tak dále. Dospěla jsem skoro do věku kdy budu muset regenerovat. Je mi už 240 let."
River se ušklíbla "To máš tedy dobrého chirurga. Snad to není ten, co měl na starosti Michaela Jaksona, bez nosu by tě to opravdu neslušelo"
Rani si nalila víno a napila se "Zatím mi stačí, když se ráno namaluju, snad to vydrží i po regeneraci, už bych ale ráda zkusila jinou barvu vlasů. Co by se ti líbilo? "
River Song se rozesmála "Já bych tě ráda hodila do sopky ale to se asi dnes nepodaří"
Palácem náhle otřásl tlumený výbuch.
"Markusi, co to má znamenat?" vyštěkla Rani
Voják jen pokrčil rameny. Rani se tak rozběhla zpět chodbou. River Song toho využila a doběhla k balkonu. Dohlédla až k hradbám, které byli pod útokem. Na město učotili tyranosauři a alosauři. Za nimi se porostem brodili i mohutní diplodokové a apatosauři. Giganti ale nebyli sami, na jejich hřbetech byli dřevěné konstrukce, plné bojovníků homo reptilia. River Song tiše poděkovala za útok v pravý čas a žasla, proč jí to nenapadlo. Rani přeci nebyla v pravěku sama, ještě tu byli homoreptilia. Ted už ale neváhala a podívala se do sálu, vojáci zmizeli, nejspíše aby se přidali k útoku.
River Song se protáhla dveřmi na chodbu a rozhlédla se, všude byli dveře ale které si má vybrat? Zvolila prostě ty první a našla menší pokoj, kde stálo něco velmi podivného. U postele s rudým povlečením, stála černá Tardis. River několikrát zamrkala a potom si přečetla nápis nade dveřmi Majetek Tashi Lem. Obešla postel a zastavila se u dveří. Tasha už jí do Tardis vkráčela, jakoby jí patřila. Dál se nerozmýšlela a otevřela. Proti ní stáli Doktor a Tasha. Rozhodně je neměla vyrušit, líbali se. Udělala ale dost hluku na to aby s tím přestali a oba se na ní podívali. Doktor se nervozně usmál a řekl jen "Není to tak, jak si myslíš." River si odfrkla "Nejsme v nějakém romantickém filmu, tak zkus něco originálního. Už ale nebudu rušit vaše prehistorické rande." S tím dveře Tardis zavřela a zmizela na chodbě. Rozrazila první dveře, co jí přišli pod ruku. V místnosti byl menší zbranový arzenál, kde se našli luky, meče, muškety, pistole i menší dělo. River se otočila a spatřila Doktora
"Opravdu na tebe nemám náladu"
"A na mě jí máš?" ozval se sladký dívčí hlásek
Oba se otočili a pohlédli na Sabrinu.
"Vůbec si se nezměnila, pořád si stejně šeredná jako celá vaše rodina" zavrčela River. V tom se ozvala rána a Sabrina se skácela k zemi. Za ní se objevila Tasha a v rukou držela japonskou tyč bo. "River, ta scénka s Doktorem mě mrzí..."
"To doufám" skočila jí do řeči Doktorka
Tasha jí prstem naznačila aby byla potichu "S Doktorem jsme tu byli abychom zničili tohle město, tak jsme zavolali homo reptilia a požádali je o pomoc. Doktor tě nepovedl a jednou vše pochopíš. Nemůžu ti to vysvětlit, musíme se vyhnout spoilerům. Pravdu najdeš na konci"
"Na konci čeho?" zeptala se River
Tasha přikývla "Na konci Země" River se nechala přesvědčit a nakonec utekli k černé Tardis.
"Pamatuješ si na Romanu a líheň?" zeptala se Doktorka
Tasha okamžitě přikývla "Hned jsem potom letěla za Doktorem a vydali se sem. Jen tvůj malý výlet nebyl v plánu"
"Co se stalo Romaně?"
Tasha zatáhla za brzdu "Jsme na místě a neboj se, Romana je v pořádku, jen se také stala obětí anděla. Mimochodem, byl to ten samí, kterého jste se s Missy zbavily v Archivu"
S tím se rozloučili a River vyšla na Atlantidě.

Vnitřní hlas

16. ledna 2018 v 11:01 | Tým Spoilery - Time Lady |  Téma týdne na blog.cz
Nov=é téma týdne a další možnost, jak se můžu nenápadně podělit o své myšlenkové pochody. Na tooto téma mě hned napadli dvě věci, schozefrenie a rozdělení osobnosti ale to tady řešit nebudeme. Opravdu se budu snažit o optimističtější článek ale, ani já sám nevím, jestli se to vlastně povede.
Jak často se vám ale stalo, že jste cítili špatný úpocit, než se něco stalo? Má člověk nějaký vnitřní hlas, co ho chrání a varuje? horší je to, když vám vnitřní hlas vynadá. Uděláte něco trpaného a v sobě slyšíte jen "já jsem ale vůl". To neí varování, to je pouze hodnocení svojí osoby.
Včera v práci jsme si udělala srandu se svojí kolegyně, když jsem jí za krk vylil pár kapek vody. To mi vnitřní hlas zase šeptal "rychle to udělej". Poslechl jsem a slavil úspěch, samozřejmě ne, u zmíněné kolegyně.
Na tomto blogu najdete i povídky, které sou préo něj stěžejním tématem. postavám často chzybí vnitřní hlas, co by je varoval a tak se hrdině vrhají do situací, které by ani nemuseli přežít. Nemusím ani zmiňovat, že nkědy opravdu nepřežijí.
Život je tak nějak i o těch špatných věcech, at už nsá něco varuje, nebo ne.


10. Líheň

14. ledna 2018 v 10:07 | Tým Spoilery - Time Lady |  5. série
River Song procházela lesem a užívala si chvilky klidu. Tardis, svůj stroj času v podobě červené telefonní budky, nechala za sebou. Chtěla si odpočinout od všech technických vymožeností. Vydala se proto do roku 1996, kdy lidé nebyli ještě tolik propojení se stroji a nezatěžovali je války s daleky, cyber lidmi a dalšími vesmírnými agresory. Noční les byl tak oázou klidu, kde mohla zase načerpat síly. Procházela kolem stromů. když zaslechla hlasy tří mužů. Okamžitě se vydala za nimi.


**


Mladá dívka s hnědými vlasy kývla na číšníka aby upoutala jeho pozornost a ukázal mu peněženku, ten její gesto pochopil a za pár minut byl u ní i s účtem.
"Platím je za kávu nebo mi chcete prodat celou restauraci?" zeptala se vesele a rychle hledala drobné. Muž v bílé košili a černých kalhotách se na ní usmál ale celé to působilo jakoby měl první příznaky mrtvice "Jen za kávu madame"
Dívka mu dala peníze i s dýškem, za to, že snesl její pokus o vtip a vyšla z restaurace ven.
Sáhla do kapsy kalhot a překontrolovala mobil. Už se bude muset vypravit na cestu nebo Tasha vyletí z kůže. Na její pravici se zaleskl manipulátor časového víru a okamžitě se vydala na cestu prostorem i časem. Rušné město okamžitě zmizelo a místo něj se ocitla v lese, rok 1996 Finsko. Její bílé oblečení se sem sice nehodilo ale toho si River Song nemusí vůbec všimnout. Za pár vteřin uslyšela hlasy a v dálce zahlédla i světlo táboráku. Ocitla se jen několik kroků od svého cíle.


**


River Song se snažila nadělat co nejvíce hluku aby jí nějaký horlivý lovec omylem nezastřelil a vyšla k ohni, kde už seděli tři muži a dívka v bílém oblečení, které se sem trochu nehodilo.
Doktorka všechny pozdravila i když si zapamatovala jen jméno první muže, Tuomas Holopainen a u zbytku by si při pokusu o vyslovení, nejspíše zlámala jazyk. Nakonec podala ruku dívce a ta se představila jako Romanadvoratrelundar
"To si mi řekla své jméno nebo celý svůj rodokmen?" zeptala se jí River
Dívka se vesele usmála "Něco podobného už mi řekl Kimo, dá se to zkrátit na Romana ale s Romanadvoratrelundar je větší sranda"
River pokrčila rameny "pokud považuješ za vtip, že na tebe něco volá a trvá mu to přibližně 15 minut"
Všichni se rozesmáli a River toho využila aby si sedla k ohni. River zdatne předstírala, že je z jihu Finska a díky Tardis, to bylo ještě jednodušší. Stroj času byl sice daleko ale zase ne moc. Po pár minutách si všimla papírů, které měl Tuomas na klíně.
"Co to tam vlastně celou dobu sepisuješ?"
Muž jí podal papír a ona zjistila, že jde o písničku. "Hraješ někde v kapele?"
Tuomas řekl jen "Zatím ne ale chtěl bych jednu založit, tohle bude naše první písnička. Ještě mi ale chybí jméno"
River se znovu podíval na papír "Ta písnička se jmenuje Nightwish, proč tak nepojmenovat i kapelu?"
Tuomas rychle přikývl "Budu o tom uvažovat"
S tím se uložili ke spánku a brzy všichni usnuli


**


River probudili něčí ruce, které s ní třásli. Chtěla vykřiknout ale na ústech jí přistála jedna z rukou. "River Song potřebujeme vaší pomoc ale lidé se o tom nesmí dozvědět."
River pohlédla na rušitelku, která měla bezpochyby sebevražedné sklony, když jí budila uprostřed noci.
"Romano, co se děje?" Dívka si vyhrnula rukáv na pravé ruce a ukázala jí manipulátor časového víru "Něco máme společného"
"To taky může být pravda a nemusí. Co si vlastně zač?" zeptala se vztekle ale dostatečně tiše aby nevzbudila jejich společníky. Romana se uěklíbla "Znám Doktora i Tashu, to ona mě za tebou poslala". Dříve, než jí River stačila zastavit, stiskla tlačítko na manipulátoru časového víru a obě ženy zmizeli.
River se rozhlédla kolem sebe. Objevili se na pláži, která by byla skvělým místem na dovolenou, jen tu nikdo jiný nebyl "Odkud znáš Doktora?"
Romana přikývla "Cestovala jsem s ním v jeho Tardis, zůstala jsem ale v E- prostoru abych nemusela tvrdnout na Gallifrey"
"To se ti mezi Pány času tak nelíbilo?" zeptala se River
"Spoilery a už stejně musíme vyrazit" odpověděla Romana.
"Počkej, tohle slovo mám říct, když se chci vyhnout odpovědi"
"Tasha to používá taky, skoro za každou větou" odvětila hnědovláska rychle.
"Jak se k tomu dostala?" zeptala se jí River. Romana ale jen pokrčila rameny a vedla je dál po pláži. Pískem se prodrali až ke kusu skály "Podle naší kámošky by si měla najít cestu dál." řekla Romana nečekaně. "Proč bych to měla být já?" zeptala se River překvapeně.
Romana pokrčila rameny "Má ti pomoc archeologie, kterou si prý vystudovala."
"Tasha si mě prověřila?"
"Ta si tě ani prověřovat nemusela" řekla dívka a ohmatávala skálu.
River na to nic neřekla a raději se k ní přidala. Nejdříve si ničeho divného nevšimla ale to se brzy změnilo. Ve skále bylo místo, které bylo teplejší a hladší. Chyběli tam i usazeniny. Kamená deska vypadala, jakoby jí tam někdo zasadil nebo uměle vyrobil. Zamířila na místo sonickým šroubovákem a to se dalo do pohybu. Ve skále se objevil průchod.
"Proč mi Tasha prostě neřekla abych to udělala?" řekla Romana ublíženě.
River se snažila skrýt úsměv ale moc se jí to nedařilo. "Řekla ti, kde je průchod ale musela by si zamířit na jediné a velice malé místo. Mohla by si tady taky stát hodiny a zkoušet to"
Romana chtěla vyrazit do jeskyně ale River jí chytila za ruku "Ted mi řekni, co tam má být. Jestli si myslíš, že se slepě vrhnu do nějaké tmavé chodby, tak se pleteš"
"Je tam líheň" řekla dívka pomalu
"Co se tam má líhnout?" zeptala se Doktorka
"Dalekové" odpověděla Romana a hleděla na průchod.
River Song přikývla na souhlas a vešla dovnitř. Po pár krocích tmou něco cvaklo a kolem nich se rozlilo namodralé světlo. Nacházeli se v rozlehlé hale, plné kovových regálů. Na nich se nacházeli, na malých podstavcích, hnědé vejce. "To spíš vypadá jako pštrosí vejce" řekla Romana
"Tasha ti neřekla, co tu máš čekat?" řekla River Song překvapeně.
"Něco řekla ale moc toho nebylo" odpověděla dívka a rychle se začala věnovat jejich nálezu.
River Song se rozhlédla "To tady nejsou žádné stráže?"
"Něco by se tu našlo" ozvalo se z druhého konce sálu. River ten hlas poznala ale nemohla tomu uvěřit Ozvala se série kovově znějícího cvakání a do jejich zorného pole vjela bytost, která byla z poloviny člověkem a z poloviny strojem. Dalek projel přímo k nim.
"No, kdo by hádal, že tu potkáme Hitlera" řekla River.
"Ne, samozřejmě, že si dojdete do líhně na naší planetě a nic se vám nestane" řekl pobaveně Adolf Hitler
"My jsme na Skaru?" zeptala se Doktorka překvapeně. Chtěla se otočit k Romaně ale ta zmizela. Hitler se rozesmál "Vypadá to, že ti tvá společnice utekla. Možná by sis svůj doprovod měla lépe vybírat."
River se otočila zpět ke svému soupeři a strnula děsem. V průchodu se proti slunci tyčila silueta, která se díky křídlům dala jasně zařadit i když jí nebylo vidět do tváře. Rychle přemýšlela co udělat a v hlavě se jí urodil velice krutý plán. Hitler si jejího pohledu nevšiml a tak nechápal, proč si rukama rychle zakryla oči. Jeho překvapený pohled bylo to poslední co na pár vteřin viděla. Místnost se naplnila hlasitým klapotem jak se plačící anděl rozběhl ke své kořisti. Hitler zakřičel a potom nastalo ticho. River rychle dala ruce dolů a škubla sebou, když zjistila, že byl anděl téměř u ní. Zaklonila se a pomalu se sunula pod jeho nataženýma rukama. Mohla by se sice otočit a vyjít kolem regálů ale to musel anděla spustit z očí. Dokud jí uvidí, tak se socha ani nehne.
Pomalu udělala jeden velký krok a úlevně si oddychla, když se stalo to, čeho se celou dobu bála. Zakopla o nějakou překážku a spadla na zem. Během dvou vteřin ucítila na svých zádech studenou ruku a potom se jí zatmělo před očima.....
River Song otevřela oči a rozhlédla se kolem sebe. Plačící andělé svoje oběti nezabíjeli ale přenesli je v čase. Bohužel nikdo nemohl říct, kam a do jakého času se dostanou. Mohla být ráda, že kolem sebe spatřila obrovské kapradí a vodu. Obydlená planeta, která je nejspíše plná života. Rozhodně mohla skončit i hůř, třeba v černé díře. Její úleva ale netrvala dlouho, ticho pralesa narušili kroky, něčeho velmi velkého a těžkého. River stačilo pár kroků aby se dostala přes kapradí a u jezera spatřila záhadného tvora. S údivem a děsem pronesla "Sakra, to je dinosaurus, já jsem v pravěku"


9. Služba pro Tashu

7. ledna 2018 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  5. série

River Song ležela v křesle a se zavřenýma očima, si užívala chvilku klidu. Její Tardis se vznášela na konci časů. Nikde nebylo nic živého a ani mrtvého. To si tedy aspoň myslela, dokud se neozvalo zaklepání. River otevřela oči a podívala se ke dveřím. Pořád věřila v omyl. Zvuk se ale ozval znovu. Vstala a otevřel, do řídící místnosti vplula postava ve skafandru. "Tasha Lem" ozvalo se z pod helmy a žena si odkryla obličej.
"Jak si mě našla?" zeptala se jí River.
"Věděla jsem, že tady budeš" řekla Tasha, jakoby se tím vše vysvětlovalo.
"Tak jinak, co ode mě chceš"
Tmavovlasa žena se vysoukala ze skafandru a nechala ho ležet u dveří "Suron napadli nepřátelé a já nemůžu býtiv na dvou místech zároveň"
"Suron?" Zeptala se River
"Město Panů času, na více se neptej abychom se vyhnuli spoilerum"
"Dobře, tak můžeme vyrazit."
Tasha se chopila ovládání a zadala souřadnice.
River Song jí chtěla odstrcit ale její nová společnice měla vyjednávací schopnosti cihlové zdi, prostě s ní nešlo hnout. Nakonec se tedy spokojila s tím, že vše kontrolovala.
Tasha ale projevovala opravdu dábelské nadání pro ovládání stroje.
"Znáš se s Doktorem?"
Žena se na ní usmála ale neodpověděla.
"Ten tvůj úsměv mě docela děsí" řekla River
"Proč?"
"Připomíná mi klauna z jednoho horroru" odpověděla River Song rychle.
Tasha se rozesmála "Tak dobře, dáme si trochu vysvětlování i když ho nemám ráda, strašně to zdržuje. Doktora znám a dokonce znám i tebe, proto jsem si jistá, že mi pomůžeš"
"Mám na vybranou?" zeptala se River
"Nemáš" řekla Tasha a pokračovala v přednášce. "V U.S.A. Zase dělali pokusy a začíná se jim to vymykat z rukou. Potřebuji aby si tam šla"
"Proč tam nemůžeš jít sama?" zeptala se opatrně River
"Moje první setkání s Doktorem se uskuteční až jindy. Tady vystupujeme!"
Tasha poslední větu pronesla tak rázně, že River vystoupila a její slova plně pochopila až ve chvíly, kdy Tasha zase zmizela.
Místo toho se proto raději věnovala okolí. Před jejíma očima bylo pár strohých šedých budov, připomínajících Továrnu nebo hangáry a těsně u nich, modrá telefonní budka.
River si oddychla, konečně někdo, kdo jí tuhle šílenost vysvětlí.
Doběhla k Tardis a zaklepala na dveře
"Bill?" ozvalo se ihned
"Hádej dál" opravila ho River
"Clara?"
"Taky ne, někdo o trochu starší"
"Missy?"
"Někdo hezčí" napověděla River i když jí už začínala docházet trpělivost
"Tak to nevím ale moje manželka to rozhodně být nemůže"
River si odfrkla "Doktore! Otevři tu svou rachotinu nebo tě ani dalekové nezachrání"
Dveře se okamžitě rozlétli a za nimi stál Doktor, tvář jako vždy zbrázděnou širokým úsměvem
"Vím o tobě, viděl jsem tě na monitoru"
"Ahoj zlato, takže i tebe Tasha našla? "
Doktor si sedl na židli a otočil se k ní
"Ano i mě navedla na lidské experimenty se šediváky"
"Odkud se vlastně znáte? Nemůže to být past?
Doktor hned zakroutil hlavou "Dováděli jsme spolu ěkolikrát v chrámu Ticha Jednou jsem tam byl i s Clarou. Tasha je spolehlivá"
River Song vešla dovnitř "Co to tady lidi tedy dělají?"
Doktor ukázal na monitor "Tohle je Area 51. Lidé zdě dělali pokusy s šediváky a dětmi, vytvořili tak malmény. Dva z nich ale uprchli a lidé je nemůžou najít"
"Jak je ale máme najít my a proč by jsme je vlastně měli najít? Dělají něco špatného?
Doktor k ní natočil monitor a ukázal jí výstřižky z novin. River uviděla úvodníky o černookých dětech.
"Tohle mají být malméni? Zeptala se River Song překvapeně. Potom jí ale napadlo něco jiného "Podle popisů ale nejde jen o dvě děti.
Doktor ale zakroutil hlavou "Volali mi ze Švédska"
"IKEA?" zeptala se bleskově River
Doktor se uchychtl "Torchwood! Řekli mi, že lidé v AREA 51 je požádali o pomoc, tak se o tom dozvěděla i Tasha.
"Tak dobře a jak je máme najít."
Doktor pokrčil rameny "Tak to opravdu netuším"
River se zamyslela, při tom jí pohled opět sklouzl k monitoru a ona tam spatřila řešení. Okamžitě jí napadl plán, který opravdu mohli uskutečnit jen oni.

**

Amanda jadrně zaklela a praštila rukama do volantu auta, které vypovědělo službu. Vlasy jí sklouzli a zakryli tak jizvami posetou tvář. Stále se jí nepovedlo zbavit se následků setkání z River Song. Ta mrcha jí nechala popálenou ležet ve zbytcích kanalizace. Amanda se znovu rezignovaně podívala na ukazatel paliva, když jí někdo zaklepal na okénko. Otočila a strnula děsem. Přes sklo na ní hleděla tvář malého chlapce, postrádající jakýkoliv výraz. Nejstrašidelnější ale byli jeho oči. Dvě mandlovité body plné černi. Amanda zmáčkla ovládání a sklo se nepatrně zasunulo. Chlapec do malého otvoru strčil dlouhé prsty a žena začala bojovat s nutkáním aby okno zase zavřela. Místo toho se ale zeptala "Můžu ti nějak pomoct." Chlapec naklonil hlavou, jakoby naslouchal nějakému vzdálenému zvuku "Dovedete nás domů?"
Amanda se otřásla, když uslyšela jeho slabí hlas, který žadonil o pomoc.
"Na jaké adrese bydlíš?"
Chlapec se několikrát pomalu nadechl, až ženě naskočila husí kůže "Chci se jen dostat domů"
Amanda přestala bojovat s nutkáním k útěku a rychle sešlápla plyn. Auto nějakým zázrakem naskočilo a ona se prudce rozjela po rozbahněné cestě.

**

River přestala sonickým šroubovákem mířit na auto, které se rozjelo jakoby jen honili dalekové a pohlédla na chlapce. "Půjdeš ted s námi? Můžeme ti pomoct a dovést tě domů"
Chlapcova tvář projevila poprvé nějakou emoci, když se na ní objevili slzy
"Chceme jen domů" řekl smutně. River cítila neklid a touhu, být od toho stvoření co nejdál.
Něco jí našeptávalo aby se otočila a utíkala. Potom se ale zarazila a zeptala se "Je tady i tvůj kamarád?"
Chlapec mávl levou rukou a ze stínů vyšla dívka, se světlými vlasy. Upřela na ní smutnou tvář "Chceme jen domů"
River přikývla "Vezmeme vás zpátky do AREA 51 ale proč jste utekli, když se chcete vrátit?"
Chlapec se vyděsil a udělal dva roky zpět do stínů "Nechceme do laboratoří, oni nás mučili. Chceme k otci."
River všechno pochopila "Vezmeme vás tedy k šedivákům, souhlasíte?"
Oba souhlasili a na jejich tvářích se objevili náznaky úsměvu
Potom ale River něco napadlo.
"Narodili jste se na Zemi nebo někde jinde?"
Chlapec vrhl na svou sestru podivný pohled a řekl jen "Nikdy jsme neviděli více, než laboratoře ale řekli nám, co byl náš otec."
River přikývla "Váš otec byl tedy šedivák?"
Oba tiše souhlasili
River je dovedla k Doktorovi a jeho Tardis. Ten už je vítal u otevřených dveří. "Stačilo jen dorazit na místo posledního setkání s těmi dětmi?" zeptal se překvapeně.

River se usmála a přikývla, zavřela dveře Tardis a vyrazili k šedivákům
Sliby

2. ledna 2018 v 10:52 | Tým Spoilery - Time Lady |  Téma týdne na blog.cz
Nové téma týdne, takže se opět zamyslím na tématem a budu se snažit., se ho i držet....i když moc nevěřím tomu, že se mi to povede. Když se řekne "slib" tak mě naapdá, až moc věcí. Je začátek roku, takže sou tu samozřejmě různá předsevzetí ale už jsem dávno vzdal. Proč mám vymýšlet něco, co stejně nikdy nedodržím. Sice jsem začal držet dietu ale tu jsem nechal na 1.1. díky Vánocům. Špatně se drží dieta, když je okolo vás halda cukrový a podobných, strašně zdravých a dietních, věcí. Zkuste si to i odmítat, když v tom polovina rodiny vidí smysl Vánoc.
Po dlouhém době jsem slavil Vánoce s rodiči, prootže tu byl rozchod s mou drahou, druhou polovičkou a následná kapitulace. Tím se dostáváme i k dalšímu druhu slibů a tím sou sliby "partnerské". S heslem "slibem nezarmoutíš" si páry slibují lásku, věrnost až do smrti, to že spolu budou v dobrém i ve zlém, aby to nakonec slavnostně vzali zpátky a za pár let šli od sebe. Úplně nejlepší je, když sou v tom i děti a ještě se stihne svatba. To aby to rozdělování trvalo déle. Potom se soudí o děti, ona je taky nechce.
Naštěstí to nebyl můj případ, nebot jsem nestihl ani děti, ani svatbu.
Potom si člověk, sám sobě, slibuje jak bude příště opatrnější, méně naivní a jak konečně najde toho správného člověka k sobě. Aby jsem článek nekončil pesimisticky, sou i páry co spolu vydrží, až do msrti. Já si slibuji, že ještě najdu tu pravou osobu a zařadím se mezi ně.
Jak to máte vy s novoročními předsevzetími? Nebo se sliby, at už v jakékoliv podobě?
Hlasujte v anketě na konci článku, jde o budoucnost blogu.


Rok 2018

1. ledna 2018 v 11:18 | Tým Spoilery - Time Lady |  Nezařaditelné články
Díky tomuto článku, jsem založil novou rubriku. Rozhodně se nám tedy blog, zase kousek rozrostl.
Chtěl bych vám ale popřát vše nejlepší do roku 2018, at se vám daří vše, co si přejete.
Já měl konec roku v kruhu rodinném, takže žádné vzrušující historky o tom, kde jsem, kolik vypil ale vše proběhlo v klidu. Zase jednou, příjemná změna, která se příští rok nebude opakovat. :-D
Doufám , že všechny ruce a nohy sou na svém místě a můžu se vás ptát, jak jste slavili vy?