Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

Hledání melodie srdce

23. prosince 2017 v 19:09 | Tým Spoilery - Time Lady |  Téma týdne na blog.cz
WOW! tento blog už funguje témeř tři roky, což je pro mě skoro překvapení. Vlastně mi pořád připadá, že jsme s tím sotva začali a ono už je to veterán. Smějící se Při takové příležitosti, jsem chtěl na blog, něcio přidat. Posunout to tady zase o jeden krůček dál. Zatím se to obešlo jen s novými díly příběhů River Song, tomu je ale ode dneška konec.
Dneska jsem si totiž po dlouhé době přečetl "téma týdne" a i když to nebude lehké, řekl si, že něco i napíšu.
Melodie srdce je totiž opravdu obšírné téma, které se nedá snadno popsat. Na mém dalším blogu, jsem to kdysi dávno, vyřešil tak, že jsem napsal na téma týdne články rovnou dva, tady bych se rád vyjádřil trochu stručněji.......ale znáte to. Rozhodně ale mám méně času, takže budu krátit vzhledem k tomu, že sou Vánoce.
Hi hi, takže ted návrat k tématu. Melodie srdce, to je podle píseň, co vás nějak osloví. Vyvolá ve vás emoci, at už to je jakákoliv. Smutná písnička ve vás vyvolá spíše smutek ....nebo zlomyslnost, třeba jako u mě.
Rychlejší písnička je zase dobrá u lepší nálady.
Jen třeba cradle of Filth, bych nějak nezařadil. K jaké příležitosti si to vlastně může člověk pustit? kapelu sám poslouchám, proto mě napadli zrovna oni.
Potom tu je moře umělé komerční hudby, která může snad vyvolat dobrou náladu jen u lidí, kterým za tohle zvěrstvo půjdou peníze. Tady opravdu nechci nikoho jmenovat ale pokud do písničky emoce nedáte při její tvorbě, tak je nemůžete v někom dalším, ani vyvolat.
Další skupinou sou písničky, které se vážou k nějaké události, první rande, maturita, první sex, narození dítěte, pohřeb.
Takže na prvním rande nemůže nikde hrát Eva a Vašek jinak můžete skažený už celý život. Už vidíte jak svým dětem vysvětlujete, že jste na první schůzce s jejich maminkou/ tatínkem poslouchali Bílou orchidej?
Já sám mám podobnou zkušenost s jednou písničkou od Lucie Vondráčkové. Sice jde o pomalejší ale dobrou náladou nabitou písničku ale mě její poslech spíše náladu pokazí, protože si u toho vzpomenu na svou bývalou druhou polovičku.
Jaké emoce má ale vyvolat poslech Šlágr TV, to mě pro zůstává záhadou.
Jaká je vaše osudová písnička?

PS: hlasujte v anketě na konci článku. Je to důležité pro další fungování blogu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěli byste šestou sérii?

ANO 62.5% (10)
NE 37.5% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama