Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

6. Mezi ohněm a ledem - část 2.

20. prosince 2017 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady
Akihiro rychle tasil svůj meč a vzduchem prolétla úzká ale smrtonosně nebezpečná čepel. Cyber člověk se rozpadl na dvě poloviny, které s žuchnutím spadli na podlahu. Missy je hned překročila a podívala se za roh "Nikdo už tu není, ta oživlá plechovka tu byla sama."
River se otočila na jejich průvodce "Kde tedy vězní princeznu?"
Rolník se vyplašeně rozhlédl "Musíme tudy" a ukázal dopředu. Nakonec je tedy vedl a šel v čele jejich malé skupiny. Palác byl bohatě zdobený výjevy zvířat a zdobným písmem. Ani jedna stěna nebyla jednobarevná. Celá pout tichým zámkem tak byla velice zajímavou chvílí, aspon pro River. Missy celou dobu šla hned za rolníkem a čekala na blížící se nebezpečí.
Nakonec se dostali až na balkon, ze kterého viděli vojáky a něco, co je vyděsilo. Bojovnici ve stříbrných zbrojích, které připomínali cyberlidi, vedli vesničany
River stála a hleděla na přicházející zajatce. Mezi vesničany byl i Jack.
"Musíme ho vysvobodit!" zašeptala směrem k Akirovi
"Musíme zůstat nenápadní" zavrčela Missy
"ty lidi chtějí upgradovat" odpověděla jí River a připravila se k boji.
Rychle vyrazila dopředu a začala střílet.
Dva vojáci padli na zem a po podlaze se rozlila krev. Vesničani začali křičet ale byli tak překvapení, mže se nezmohli ani na útek. River se jim ani nedivila. Rozhodně nemohli znát střelné zbraně a ani zachránci, co se vynořili ze středu paláce, tomu moc nepomohli. Brzy se ale z vedlejším chodem vyrojili i cyberlidé a River musela uznat, že se jí to moc nepovedlo.
Nechtěla se ale vzdát, bylo jasné, co by jim udělali. Pohlédla na Jacka, její společník naznačil hlavou aby utekla. Přikývla a zakřičela "Všichni pryč!". Bojovníci z paláce ohně nevypadali, že by to měli v úmyslu ale stačilo jediné slovo jejich velitele a i oni ustupovali. Drželi ale formaci a odráželi cyber lidi. Nakonec se tímto způsobem dostali až do chodeb, bez nepřátel. Jejích protivníci nad lidmi měli spoustu výhod, rychlost k nim ale nepatřila.
Cyber lidé je ale nenechali na dlouho a již z dálky byli slyšet jejich kroky.
"Musíme tudy!" řekl Akita a ukázal za roh. Běh palácem pokračoval, až se dostali k bílím dvoukřídlým dveřím. Zevnitř se ale ozývali hlasy cyber lidí a nářek vesničanů.
"Kam si nás to dovedl?" vyštěkla na něj Missy
"Chtěli jste zachránit vesničany, tady je laboratoř" řekl muž udiveně.
"A princezna?" zeptala se River
"Jsem hned za vámi" pronesl za nimi ženský melodický hlas.
Celá skupinka se s leknutím otočila a vidla vysokou ženu s čenými dlouhými vlasy. Na sobě měla bílo modré kimono, které sahalo až na zem.
"Ráda tě vidím Akiro" pronesla s ůsměvem
Muž se k ní rozběhl a okamžitě jí objal. Missy zlomyslně uchechtla "Rolník a princezna, to by ani do telenovely nedali "
"Nejsme v telenovele, takže to tady to možné je" odpověděla jí River Song.
Princezna se všemi pozdravila a poodstoupila "Cyber lidé ovládli mou rodinu a zabili jí. Jsem jediná kdo přežil..." s tím se jí v tmavých očích objevili slzy. Dvakrát se nadechla a uklidnila se. "Jsem sice vězeňkyní ale dokážu zmást stráže v laboratoři"
"Jak jste se ale dostala nepozorovaně za nás?" zeptala se River
Inari se usmála "Vidim, že jste zdaleka a nemáte dostatečné znalosti. Můj lid pochází z kitsune jménem Kaira. Tato žena nám předala své dary a tak se z nás stal nejmocnější rod v zemi"
"Kaira s námi nějaký čas putovala" řekla River Song a souhlasně přikývla. Inari se dále neptala a prošla kolem nich. Její boty měli sice silné podrážky ale žena kolem nich proplula jakoby létala vzduchem. Jako první otevřela dveře a přerušila tak práci cyber lidí. River a zbytek malé armády vešli za ní. Missy mečem rozsekla jednoho z cyber lidí . Inari na prstech vyrostli, místo nehtů, dlouhé drápy, kterými sekla po nejbližším protivníkovi. Její pomoc byla rozhodně potřebná ale bez nich, by je nikdy nepřemohla. River Song prošla kolem vesničanů a našla svého společníka, strhla plechovou masku Jackovi z tváře a až v té chvíli si všimla něčeho šíleného. Jack byl od krku dolů jen změtí kabelů a plechu. Proces, kterému cyber lidé říkali "Upgrade" již započal.
"Sundej mě z té věci" řekl jí okamžitě Jack. River ho poslechla a vzala jeho hlavu do rukou.
"Můžeme tě nějak zachránit?" zeptala se okamžitě.
Jack se zasmál "Čekal jsem dost dlouho ale ted už ne. Už si můžu říkat jen Tvář z Boe"
"Omlouvám se" řekla River. Chtěla říct ještě něco ale nenacházela slova
Jack se ale znovu zasmál "Nech si ty smutné pohledy a odnes mě odsud. Užil jsem si se svým tělem spoustu let, už byl čas na změnu."
River Song se rychle rozhlédla a našla nádobu, která by měla stačit. Dala Jackovu hlavu do něčeho, co připomínalo kulovité akvárium a druhou rukou se připravili na blížící se střelbu. Cyber lidé se opět blížili a zakryli jim výhled na spásný východ. Inari se náhle objevila za jedním z nich a jediným seknutím drápů, mu oddělila hlavu od těla. Missy jeho tělo odkopla a tak se jim vyskytla příležitost, dostat se na chodbu. Akito rychle ukazoval směr a tak se dostali rychle, až zpátky k chodbě. Inari ale zůstala u východu stát "Nemůžu opustit palác"
"Proč? Ukryjeme se a budeme oba dva v bezpečí" řekl Akito
Princezna ale zakroutila hlavou "Povraždí můj lid, když odsud zmizím"
Všichni se zamysleli. Museli utéct ale jak? Náhle se strop paláce otřásla a ozvala se série výbuchů.
"To sou draci!" zakřičel Face of Boe. River Song otevřela poklop "Tím je to hotové, MUSÍME odsud utéct nebo to na nás brzy celé spadne." S tím se spustili zpět do chodby a rozběhli se k paláci.

**

River Song stála v trůním sále a v rukou držela nádobu s Jackovou hlavou. Stále si nemohla zvyknout na jeho nové jméno ale chápala, že bude muset. Doktor se s ním ještě několikrát setká a nesmí se příliš brzy, dozvědět o jeho identitě. Uplynulá léta se postarají o to aby své přítele nepoznal, jméno byla druhá věc.
Inari s Akitem byli také přítomni i když princezna zde vypadala troch ztraceně. Drak jí ale neměl v úmyslu ublížit.
River se tedy nakonec vydala s Missy a Face of Boe na cestu domů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama