Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

17 – NEVYDAŘENÝ POHŘEB

18. prosince 2016 v 0:10 | Tým Spoilery - Time Lady |  3. série
River Song pomalu otevře oči. Nevidí ale strop města, přímo před ní je nějaký černý kámen. Rychle vstane a podívá se kolem sebe. Tohle tedy rozhodně není Atlantida. Všude je zvláštní polostín, chodby vypdají jakoby rozmazaně. V dálce je vidět několik nádob, ve kterých je oheň. River projde chodbou a dojde až do rozlehlého sálu, kde plane nejvíce světel i tak je to ale depresivní sál, plný stínů. Nikde ale není nic živého. River projde sloupovím až k velkému trůnu.
Náhle se za ní ozve. "Vítám tě tu, Melody Pond nebo spíše River Song. Máš mnoho jmen a ještě jich mnoho budeš mít." River se otočí a pohlédne na vysokou ženu v černém hávu a s černými vlasy.
River se zaposlouchá a v tom tichu uslyší dvě srdce, která bijí v těle té neznámé. "Ty jsi Paní Času?" zeptá se rychle.
Žena kolem ní nerušeně projde a sedne si na trůn ze stříbra. "Ano i ne, mám mnoho podob," odpoví žena hlubokým uklidňujícím hlasem.
"Moje jméno znáš, ale já neznám tvoje.," řekne River.
Žena se usměje a odpoví: "Mám i mnoho jmen, ale pro naši potřebu bude stačit, když mi budeš říkat Smrt."
River se usměje. "Už jsem u našich lidí slyšela mnoho jmen, Vládce, Missy, Poutnice, dokonce i Doktor ale Smrt si ještě nikdo neříkal. Musela bych tedy být v záhrobí?"
Smrt se jen znovu usměje a klidným hlasem odpoví: "Už jsi byla na mnohých místech, která se pokládala za mýtus, proč bys tedy nemohla být v záhrobí?" River se sedne na zem a naznačí Smrti, aby mluvila dál. Žena tedy hovoří dál: "Zmínila jsi i Doktora, který neustále porušuje pravidla. Několikrát vrátil do života i lidi, u kterých by to mnozí vzdali."
"Takže tě vlastně porazil?" zeptala se River.
Smrt se ale jen znovu spokojeně usmála. "Mě nikdo neporazí. Doktor ty lidi zachránil jen díky tomu, že jsem mu to dovolila. Nejsem tu od toho, abych páchala zlo nebo s někým zápasila. Jsem ochránkyně rovnováhy. Smrt není zlá, to jen lidé si to ve své omezenosti myslí. Jednou ale nastane den, kdy jim jejich inteligence dovolí, aby plně pochopili přírodu kolem sebe. Pokud ji do té doby nezničí. Volala jsem tě k sobě, protože jsi paní Času a chápeš vyšší záměr lépe, než lidé.
Posílala jsem ti vzkazy, aby ses na tuto chvíli připravila. Všem tvorům, kterým se blíží čas, posílám varování. Všechny nemoci, které vypuknou, jako je rakovina, mor, ebola. To všechno jsou vzkazy ode mě lidem, u kterých se blíží poslední dny."
River několik vteřin jen přemýšlí a v sálu zavládne hrobové ticho. Nakonec ale River řekne: "Budu ti tedy vše věřit. Řekneš mi tedy, co mám dál vykonat. Pokud jsem tady, znamená to, že jsem mrtvá."
Smrt ale zavrtí hlavou a řekne: "Spoilery, to je mocná zbraň a já nemohu všechno vyzradit. Do pohybu se ale daly síly, kterým se musíš postavit. Nikdo jiný se na to nehodí lépe. Za několik let si tě ale k sobě znovu zavolám a už tě zpátky na svět nepustím. Ted jsi mrtvá, ale já ti dám nový život." River vstala a chtěla něco říct, ale Smrt mávla rukou a ona omdlela.
River Song pomalu otevře oči a pohlédne nahoru. Pár centimetrů před jejíma očima je jen nějaká černá plocha. Chce se rychle posadit, ale leží v nějakém úzkém prostoru. Zkusí se posunout nohama a vysoukat se ven ale zjistí, že je zavřená ze všech stran. Rukama praští do horní části a zakřičí na Hay Lin. Pokud jí ale neklame sluch, tak jí nikdo neodpovídá.
Rychle sáhne do kapsy a vyndá sonický šroubovák. Ani ten jí ale nepomůže. Sáhne znovu do kapes bundy a vyndá černou krabičku, rozsvítí se modré světlo a ukáže jí více z jejího vězení. Leží na nějaké červené látce, která se dává do rakví. V tu chvíli jí to dojde, ona je opravdu v rakvi. Rychle praští rukama do víka, ale ani teď to nepomůže.
River se zamyslí, poslední, na co si vzpomíná, je zásah zbraní, kterou držel Hitler. Proč si ale mysleli, že je mrtvá? Proč nemohla znovu zregenerovat?. Jasně se jí vybavil boj s Hitlerem u šediváků, ani tam se jí regenerace nepodařila. River se ale rychle vrátí do reality. Pomalu jí dochází vzduch a opět to nevypadá, že by měla regenerovat. Rychle udeří znovu do dřevěné desky a ta nečekaně povolí. River znou zaútočí na zdi svého vězení, ale tentokrát použije nohy. Dřevo se téměř rozpadne.
"Ještě že nepoužili nějaký kov," řekne nahlas River a všimne si hlíny, která padá do jejího vězení. Rychle odtrhne jedno prkno a snaží se, aby jí hlína nepadala do očí a úst. Odlomí ještě další dvě a pomalu se vysouká ven. Skoro se udusí, než se jednou rukou dostane na vzduch. Na posledy se odrazí a dostane se ven. Otočí se a pohlédne na náhrobek. Opravdu je na něm napsané její jméno. Naskočí jí husí kůže po celém tělě a znovu se rozhlédne kolem sebe.
Není na žádném hřbitově, ale na pláži. V dálce vidí i Atlantidu, která je obklíčená loděmi Daleků. Nestrávila tedy v záhrobí moc času, ještě má naději. Jak má ale pomoci městu? Měli sice velkou armádu Pánů času, ale potřebují někoho lepšího. Nebyli bojovníky, i když měli všechny válečnické znalosti, které jim mohla databáze nabídnout. River tedy začala přemýšlet. Missy měla kyberlidi, ale ti také nebyli těmi pravými.
Dalekové prošli evolucí a jejich uhlávní nepřátelé začali být náhle zastaralí. Plačící andělé se nedali použít, nemohli by se s nimi nijak domluvit. Náhle River zahlédne mrtvolu kyberčlověka a něco ji napadne. Kyberlidé byli špatní, ale byli to pouze roboti a ti se přeci dají vylepšit. Může z nich vytvořti prakticky cokoliv a tím čímkoli bude nyní první gallifreyský kyberčlověk.
River popadla sonický šroubovák a přešla k ocelovému torzu. Spojila základní obvody, aby jimi procházel proud. Potom k němu přiložila pravou ruku a soustředila se. Její regenerační energie prostoupila až do stroje a v něm tak mohl začít proces, který nemá obdoby. Tohle bude první kyberčlověk, který prošel regenerací. Sice ne úplně ale z malé části se tak opravdu stane.
Doktorka se potom znovu rozhlédla a našla trosky voordské lodi. Vzala si nějaké součástky a vylepšila s nimi klouby robota. Musel se pohybovat rychleji, aby se vyhnul útokům. Její regenerační energie způsobí, že si s tím ta plechovka bude umět i poradit. River skončila a ustoupila stranou. Kyberčlověka obestřelo zlaté světlo. Oči nabraly modrou barvu a vypadaly více lidsky. Missy používala k jejich sestrojení části lidí a podobných tvorů. Tyto části teď začaly reagovat a vytvořily něco velkolepého.
River na nic nečekala a řekla první příkaz: "Jdi a sestroj více takových, jako jsi ty sám. Musím zachránit Novou Gallifrey." Robot přikývl a vzlétl. Doktorka vzala sonický šroubovák a stačilo zmáčknutí jediného tlačítka, aby se tu zhmotnila její TARDIS. River do ní nastoupila a vydala se na cestu.
**
Rose vystřelila z pistole a jeden z Daleků se poroučel k zemi. Armáda nepřátel ale byla příliš velká, Náhle si dívka všimla kyberčlověka, který prolétal mezi loděmi Daleků. Jedinou ranou do jedné z nich prorazil díru a vlétl do ní. Rose jen zavrtěla hlavou a pálila dál. Po několika ranách si ale všimla, že se loď Daleků otáčí a pálí na Daleky. Co tohle mělo znamenat?
Náhle se ve vzduchu objeví TARDIS, dveře se otevřou a z nich jim zamává River Song. Žena potom vezme do rukou pistole a přidá se do boje. Rose jen zavrtěla hlavou, už asi přichází o rozum, River přece pohřbili na pláži.
Jejich noví spojenci ale převálcují většinu nepřátel. Rose vystřelí po Hitlerovi, ale mine. Zanadává a spatří přistávající kyberlidi, v jejichž čele kráčí River Song.
"Tak jsem zpátky," řekne jen a prohlédne si jejich zaražené tváře.
"Ty jsi ale mrtvá" řekne Rose.
"Nejsem, nějaký talent mě zakopal za živa," řekne Doktorka a zasměje se. Rose začne plakat a hned ji obejme. Všichni se začnou radovat z tak nečekaného shledání a boj s několika posledními Daleky přenechají novým strážcům, Galligreyským kyberlidem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama