Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

13 – POSLOUCHEJ A SLEDUJ

21. listopadu 2016 v 17:13 | Tým Spoilery - Time Lady |  3. série
TARDIS sebou divoce škubne a Rose prolétne kolem River. Na poslední chvíli se zachytí zábradlí, jinak by tvrdě narazila do stěny. "Když jsi mě zvala na zajímavý výlet, mělas mi říct, že tři hodiny před tím nemám nic jíst!" vyštěkne Rose a snaží se dostat k druhé ženě.
"Tys mi zase měla říct, že jsi těhotná!" vyštěkne na oplátku River.
"To tedy nejsem!" zakřičí Rose a snaží se držet na nohou.
"Tak to vím asi líp, mě to potvrdila TARDIS." odpoví River.
"Já bych to měla vědět líp, musela bych u toho být, když se to dítě vyrábělo," zakřičí Rose.
Jejich hádku přeruší další otřes. River zkoumá monitor, který definitivně zhasne. TARDIS prolétne časovým vírem a zastaví se u nějaké budovy, která vypadá opuštěně. River praští do konzole a a stroj se dá opět do pohybu. Černý vír kolem nich je signálem, že jsou opět na cestě. Jen nevěděly kam, ale někam určitě doletí. River Song a Rose zastaví s TARDIS před velkou budovou, která působí zvlášt děsivě, i kdyby nebyla tma a kolem budovy mlha.
"Opravdu šel ten signál odsud?" zeptá se Rose.
"Ano, někde tu bude návštěvník, který na Zemi nemá co dělat" odpoví River a vypraví se dovnitř. Ani jedna z nich si nevšimne modré budky, která přistála jen několik metrů od nich. Obě vejdou do zašlé chodby. River se rozhlédne a projde dovnitř. Dostanou se i kolem spícího vrátného.
"Tohle je tedy dozor," řekne Rose a protáhne se kolem. Náhle se před nimi něco pohne.
"Vidělas to?!" vyhrkne Rose.
"Ano, viděla jsem. Tohle určitě nebylo jen dítě. Spíše to vypadalo jako agent Ticha, ale bylo to malé." řekne River.
"Myslíš jako malý Ticháček? Existuje něco takového?" zeptá se Rose.
"Nějak se ty potvory množit musí. Jinak bychom je s Doktorem už dávno vystříleli," podotkne River.
Rose s ní ale nesouhlasí. "Doktor kolem sebe nestřílí. Snaží se všechno řešit nějak jinak."
"Doktor býval jiný a i ta jeho mírumilovná maska jednoho dne spadla, to se neboj," řekne River a rychle otevře nějaké dveře.
"Dobrý den, co chcete?" pronese obyvatel pokoje. Malý chlapec, který se v zápětí představí jako Danny Pink.
"Neviděl jsi tu něco podivného?" zeptá se rychle Rose.
Chlapec se nadechne ale hned zase ústa zavře a podívá se vyplašeným pohledem po River. Ta to hned pochopí a odejde z místnosti. Ještě stačí říct: "Rose, buď opatrná," a hned slyší jak Danny vypráví o strašidle. Ví, že tady něco chodí, ale nikdy to neviděl.
River hned něco napadne, spíše si tu věc úplně nepamatoval. Někde tady obchází jeden z Ticha a ještě svou schopnost úplně neovládá. Lidé by na setkání s ním, měli úplně zapomenout. River projde chodbou a opět to uvidí. Přímo před ní stojí Ticho, opravdu to je ještě dítě. Krčí se v rohu místnosti a klepe se. "Pomůžu ti ale musíš mi věřit" řekne River a snaží se o uklidnující hlas. "Jak jsi se sem dostal?"
Stvoření se narovná a i když se pořád klepe, pronese: "Mí rodiče mě tu nechali, ztratil jsem se."
River natáhne ruku a opatrně se dotkne té jeho: "Neměl bys lidem mazat pamět?"
Stvoření jen zakroutí velkou bílou hlavou. Náhle si River něčeho všimne. Jeho ruka, je až příliš lidská. Jeho hlava také vypadá trochu jinak. "Jak vypadali tví rodiče?" zeptá se.
Několik vteřin je jen ticho ale pak tvor odpoví: "Otec byl netvor, ale matka byla jako vy, jen měla černé vlasy."
River se udiveně podívá do jeho očí. Někdo zkřížil Ticho a člověka. Potom ale tady svůj výtvor nechal. "Vezmeme tě s sebou a postaráme se o tebe, souhlasíš?"
Dítě jen přikývne. To River stačí. "Musíme ale najít mou společnici."

**

Rose mezitím vyslechla malého Dannyho a jeho vyprávění o příšeře, která tu obchází. Brzy na to se ale ozvou nějaké hlasy a nejde o River.
"Musím se rychle schovat nebo budeme mít oba problémy," vyhrkne rychle Rose a schová se do skříně. Rose škvírou ve dveřích sleduje, jak si dívka sedá k Dannymu a baví se s ním. Chlapec jí líčí příběh o příšeře, stejně jako ho vyprávěl Rose. Projeví ale tolik důvtipu aby Rose neprozradil. Zanedlouho se oba zvednou a schovají se pod postel.
Dívka chce vyjít ze svého úkrytu, když do místnosti přijde nějaký muž se šedivými vlasy. Rose jen několik vteřin stojí, aniž by si jí neznámý všiml, když spatří co drží v rukou. "Sakra, sonický šroubovák, to je Doktor." Rychle se schová pod červenou deku a sedne si na postel. Rychle potichu vynadá sama sobě a skončí s tím, až ve chvíli, kdy se žena a Danny opět vysoukají ven. Jak má teď utéct? Tiše poslouchá rozhovor trojice kolem sebe.
V jednu chvíli přijde Doktor až k ní, ale naštěstí z ní deku nesundá. Všichni si myslí, že je nějaký duch nebo ten netvor, o kterém mluvil Danny. Brzy na to se všichni tři postaví k oknu, zády k ní. Rose si deku nesundá, ale místo toho se knim přiblíží. Malý Danny to ale nevydrží a otočí se. Stále ještě ji neprozradil a je vidět, že se dokonce bojí. Znovu se otočí a poslouchá Doktora, který se ho snaží uklidnit. Rose si sundá deku a pomalu jde ke dveřím. Odejde a až na chodbě si všimne, že má přikrývku stále v ruce.

**

River pomalu provádí podivné dítě chodbami, když vyhlédne z okna a málem omdlí. Co se dneska ještě může pokazit? Hledí na modrou budku, osvětlenou září z oken. Musí rychle najít Rose a zmizet, než je Doktor uvidí.
"Jak se vlastně jmenuješ?" zeptá se dítěte, které jde vedle ní.
"My nemáme jména," odpoví rychle váhavým hlasem, jako by se na takovou otázku dalo odpovědět špatně.
"Tak budeš Jack," řekne River a vede ho dál. Zatočí za roh a málem porazí Rose, která se objeví před ní. "Musíme odsud, je tu Doktor," řekne River.
"Já to vím, viděla jsem ho," vyhrkne Rose a pohlédne na dítě vedle River.
Ta jen zavrtí hlavou a chytne ji za ruku. Společně projdou ven a vracejí se ke své TARDIS. Teď si všimnou i modré budky, která stojí opodál. Několik minut počkají a potom ze sirotčince vychází i Doktor. "Setkala ses s s touhle regenerací?" zeptá se Rose.
River se usměje. "Ano, už jsem s ním setkala. Rád se dohaduje a má rád vydry."
"Je tohle jeho poslední regenerace?" zeptá se Rose.
River se usměje a řekne jen: "Spoilery."
Tentokrát se zasměje Rose. "Takže to není jeho poslední podoba."
Obě vejdou do TARDIS a River odpoví: "Není to jeho poslední regenerace. Ještě jich bude několik a bude žít ještě stovky let. Ta dívka vedle něj, to byla Clara."
"Setkám se ještě někdy s Doktorem?" zeptá se Rose smutně.
Tvář River se v tu chvíli promění v nehybnou masku. "To bych ti už opravdu řekla příliš."
Rychle pohne pákou na TARDIS se dá do pohybu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AInemnunapse AInemnunapse | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 23:39 | Reagovat

Four to five associated with this liquid should be consumed per week to find the desired result.  However, it is important to find the doctor's opinion first before taking these oral medications because they might have negative side effects around the body.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama