Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

11 – TŘETÍ GENERACE

6. listopadu 2016 v 14:12 | Tým Spoilery - Time Lady |  3. série
River značně poplašeně kouká na zařízení, které postavila Missy. "Myslíš, že je to bezpečné?" zeptala se pomalu a s obavami o své zdraví.
"Přiměřeně, ale nikdo přece nechce žít věčně," ozve se nečekaně Jack.
Doktorka se otočí a mávne rukou, aby si další komentáře raději nechal pro sebe.
"Samozřejmě, že je to bezpečné, nechci přeci vyhubit všechny Pány času" odpověděla Missy.
"Časoví agenti se nepočítají?" zeptá se znovu Jack.
"Tvůj šarm možná některé slečny zde zajímá, ale mě ne," odpoví mu naštvaně Missy a dál se věnuje zbrani, kterou právě uvedla do provozu. Stroj vypadá jako ocelový válec, kterým se táhne modré žilkování. Stroj by měl vyřadit z provozu jakoukoliv jinou technologii. Výjimkou je pouze technologie Pánů času. Při útoku by tak měli velkou výhodu a prakticky by vyhráli bez boje. Náhle jejich rozmluvu protrhne poplach.
"Bude to fungovat?" zeptá se okamžitě River.
Missy ale jen pokrčí rameny a sáhne na podivný válec. "Mohlo by, ale musíme to zkusit".
Celá trojice proběhne změtí chodeb a zastaví se až u brány. Jack si jako první připraví zbraně. Obrana Atlantidy ale už běží. Oblohu protnou rudé paprsky a vydají se na cestu k lodi, která se pomalu blíží. Plavidlo okamžitě zasáhne energie a ozve se detonace. Loď ale pokračuje v letu a blíží se k městu. Oblohu znovu protnou paprsky zbraní a otevřou se malá dvířka, ze kterých okamžitě vylétají nějaké menší předměty.
River si vezme dalekohled a sleduje situaci. "To jsou vojáci a letí přímo na nás" vyhrkne rychle a stiskne uzavření brány.
"Co to bylo za rasu?" zeptá se hned Missy.
"Mě to připadalo jako Sontarané," odpoví Jack.
"Ti jsou menší a mají jinou zbroj," řekne rychle River.
Na bránu zaduní nějaký úder.
"Takže můj vynález asi nefunguje," řekne s pobavením Missy a rozběhne se zpátky do laboratoře.
"Co tedy budeme dělat?" zeptá se Jack River, ale jeho pohled stále sleduje bránu. Za nimi se shromáždí vojáci, ale i ti jen čekají na rozkazy.
Najednou se materiál brány prohne a další exploze ho rozmetá na kusy. Dovnitř se nahrnou jejich nepřátelé a River Song pozná, co to mají vlastně před sebou. Dalekové třetí generace, silnější a šílenější verze nejobávanějších nepřátel Pánů času. Všichni obránci začnou pálit ze svých zbraní, ale nepřátel je příliš mnoho.
**
Missy rychle doběhne do laboratoře a položí svůj přístroj na stůl. Jak to má vlastně rozběhat?
"Tady je zima jak ve Vietnamu. Co tu vlastně děláš?" ozve se nečekaně Rose, těsně za jejími zády.
"Co tu děláš ty, mrtvolo?" zavrčí naštvaně Missy. Práce se jí nedaří a to poslední, co potřebuje, je vyrušování.
"Já nejsem mrtvá," řekne udiveně Rose.
"Brzy ale budeš, zvykej si," zavrčí opět Missy a dál se věnuje svému vynálezu. Přehodí jeden drát a znovu ho upevní, tentokrát na novém místě.
Rose dojde k rušičce a přidrží nad ní ruku. Objeví se zlatá záře, která se ovine kolem válce jako přikrývka, několikrát zabliká a zmizí.
"Co to mělo být, Hermiono?" zeptá se Missy.
"Už jsi mi říkala i hůř," zasměje se Rose a potom dodá: "Měla jsi tam chybu, ta energie by tě mohla i zabít."
"Díky ti, tak to tu raději zůstaň," řekne Missy, aniž by jí věnovala jediný pohled.
Rose se jen usměje a dál dává pozor na celou práci.
**
River vystřelí na jednoho z Daleků a rychle se ukryje za nějakou bednu. Nepřátel je čím dál tím víc a oni rozhodně nejsou moc blízko k jejich zastavení. Jack hodí Gallifreyský granát, koule se dokutálí až k nepřátelům a potom s hlasitým hvízdáním exploduje. Kolem River prolétne ruka a za několik vteřin i hlava jednoho z Daleků.
"Vzdejte se a budete ušetřeni," rozezní se chodbou něčí hlas.
Doktorka jen opatrně vyhlédne a uvidí Adolfa Hitlera, jak se blíží chodbou přímo k nim.
"Vzdejte se a my vám všechny nepovraždíme, zabijeme jen River Song," pronese znovu Hitler hlasitě, aby ho všichni dobře slyšeli.
"S tím nesouhlasíme, musíš to zkusit znovu knírači," zakřičí na něj Jack.
River ještě zahlédne jak se muži začnou třást ruce. Náhle boj skončí, jakoby by někdo zmáčkl nějaký božský vypínač.
River znovu vyhlédne a uvidí jak Dalekové zanechali boje. Hitler se dostane až do popředí a znovu řekne: "Vzdejte se a my vám všechny nepovraždíme, zabijeme jen River Song".
Jeden z vojáků opustí svou pozici a postaví se před Daleckého vůdce. "Já stojím za River Song, raději pro ní zemřu, než ji zradit."
Hitler pozvedne zbraň a zamíří na jeho čelo. V té chvíli se ale k prvnímu vojákovi přidají další tři a řeknou to samé, co on. To už se opravdu začnou Hitlerovi třást ruce a jeho obličej ovládne tik. "Nikdo nehodlá River zradit, tak vás raději zabiji všechny," pronese Hitler a Dalekové se znovu pustí do boje.
**
Missy se otočí na Rose. "Jak to vlastně pokračuje s Johnem?" zeptá se.
Rose se zatváří trošku udiveně a odpoví: "Dobře, koupil mi kytku." Její hlas zní trochu zmateně, protože takovou otázku nečekala. Rozhodne se ale nově objeveného přátelství s Missy využít. "Mám tu ale jeden problém. Jakou vlastně zdejší ženy braly antikoncepci?"
Missy se pobaveně usměje a podívá se na monitor počítače. "Zkus antidepresiva, River by je měla mít u sebe".
"Jak mi pomůžou antidepresiva s neplánovaným početím?" Zeptá se překvapeně dívka.
Missy potom prohlásí klidně: "Nijak, budeš mít klidně pět dětí, ale bude ti to úplně jedno."
Rose nad jejím nevydařeným vtipem jen zakroutí hlavou. "Tobě se to vtipkuje, když děti nemáš."
"Nejsi si tou větou nějak moc jistá?" zeptá se Missy.
"Ty máš děti?" pronese udiveně Rose.
"Spoilery" zazpívá Missy a pozvedne stříbrný válec. "Máme hotovo, můžeme vyrazit."
**
River vystřelí na Hitlera, ale jeden z Daleků skočí do dráhy střely a padne mrtvý na zem. Jejich nepřátelé sice hovořili o pádu města, ale stále se k tomu příliš neblížili. Místo toho se boj zasekl v první chodbě, těsně za bránou Atantidy. Náhle se po podlaze sklouzne něco stříbrného a přistane to uprostřed armády Daleků.
"Zmizte!" zakřičí Missy a vítězoslavně pozvedne paže. Dalekové zůstanou několik vteřin ohromeně stát na místě, ale nic se nestane. "Hups," řekne Missy a rychle se ukryje za hromadou beden.
"Proč to nefungovalo?" vykřikne Rose.
"Asi zase nejsme tak dobré, jak jsme si myslely," navrhne Missy.
River pohlédne na stříbný válec s modrým žilkováním, který leží uprostřed davu Daleků. Už z dálky vidí drát, který trčí určitě špatným směrem. Rychle se vyhne dvěma útokům a běží ke svému pokoji. Rozrazí dveře a poklekne u fialově povlečené postele. Přímo pod ní je krabice, kde jsou její největší poklady. Žádný nepřítel ani přítel nemůže nahlédnout do této krabice. Více spoilerů by totiž na jednom místě nenechal ani Moffat, River odsune stranou sadu fotek se všemi regeneracemi Doktora. Pozvedne dvě velké fotografie, na kterých je Amy Pond a Tasha Lem.
Konečně najde to, co hledala, sonickou střílející lopatku. Doktor si z ní dělala srandu, ale stále si myslela, že prostě záviděl. Jeho by něco takového nikdy nenapadlo. Trvalo desítky let, než vymyslel sonický šroubovák. River vzala lopatku a vyrazila zpět. Proběhla chodbou a pozvedla lopatku. "Jsem doktorka archeologie River Song, všichni se vzdejte nebo nikdo z vás Atlantidu živý neopustí."
Její hlas zazněl jasně a rozhodně měl nějaký efekt. Dalekové se zastavili, ale Hitler se hlasitě rozesmál. "To nás umlátíš lopatkou?"
"Udělám něco lepšího, vypnu vás." S tím zastřelí dva Daleky a doskočí až k Missyinu vynálezu. Nasměruje lopatku přímo ke stroji a zapne ji. Ozve se jemné klapnutí a chodbou projde vlna energie. Dalekové zamrznou na místě. Jen Hitler stojí uprostřed trosek svých vojáků. Několikrát se rozhlédne a potom se rozeběhne k bráně. Vojáci se rozeběhnou za ním, ale muž zmizí dříve, než ho chytí.
River zatočí lopatkou a zasune ji za opasek "Tak to bychom měli." S tím rušičkou projede menší otřes a stroj definitivně zhasne.
"Opravím ho nebo příště vymyslíme něco nového?" zeptá se Missy.
"Uděláme obojí, ať si Dalekové užijí," řekne River a všichni se rozesmějí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama