Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

9 - ROZHODNUTÍ

23. října 2016 v 10:06 | Tým Spoilery - Time Lady |  3. série

River proběhla chodbami TARDIS. "Jacku!" vykřikla a rozrazila jedny z modrých dveří.
"Jsem tady," ozvalo se za ní a Jack k ní doběh. "Co máš na hlavě, to se ti splašil fén?" zeptal se opatrně.
"Až tady kapitán cvok..." začne Missy, která se také objeví ve dveřích.
"Harkness!" vyštěkne Jack a vrhne na ní zamračený pohled.
"Dobře, tak malý roztomilý vojáček nám zase ukázal jak umí být ohleduplný," začne Missy, ale River ji přeruší mávnutím ruky.
"Musíme už letět nebo nás ani stroj času nezachrání."S tím nechá oba v jejich dohadování samotné a odejde do řídící se místnosti. Tam zatáhne za páku a TARDIS se dá do pohybu.
**
"Už jsme tam?" ozve se hned po otevření dveří Jack. Před jejich očima se objevila vesnice, kterou River dobře poznávala, ale něco tu nebylo v pořádku. Budovy by měly nést stopy boje. Všechno ale bylo v pořádku.
"My jsme se asi trochu sekli," řekne River vystrašeně.
"Naše navigátorka zase asi není tak skvělá, jak si myslí," pronese uštěpačně Missy.
"Já za to nemůžu, to ta stará rachotina," řekne River a kopne do dveří.
V tu chvíli se ozve strojový hlas: "Ještě jednou to udělej a domů si poletíš sama."
Všichni tak raději vyjdou ven. Jestli přišli pozdě, tak se už nemůžou vrátit. Mohli by tím způsobit mnoho problémů. Po několika krocích je zastaví nějaký vojá. "Co tu chcete?"
Doktorka mu odpoví jako první. "Hledáme Lina a jeho snoubenku Hay Lin"
"Myslíte královnu Hay Lin?" zeptá se voják.
"Ano, přesně tu," řekne River a začne počítat s nejhorším.
"Kolik let je z ní královna?" zeptá se místo ní Jack.
"Už téměř dvacet let," řekne muž a začne se tvářit trochu divně.
"River!" ozve se výkřik těsně za jejich zády. Všichni nadskočí leknutím a otočí se. Přímo za nimi běží Lin i když vypadá starší. Místo chlapce vidí muže, který má už téměř své nejlepší časy za sebou. "Proč jste tenkrát nepřiletěli na svatbu? Hay Lin byla zklamaná, ale i tak to nechtěla odkládat," řekl Lin.
"Muselo dojít k nějaké nehodě," pokusila se River o omluvu, ale už bylo pozdě. Celou svatbu prošvihli a to ještě o pěkných pár let.
"Co se tady mezi tím změnilo?" zeptal se Jack a snažil se o úsměv, i když to spíš vypadalo jako by trpěl zácpou.
Lin se na místo toho usmál. "Narodila se nám Yuen a krampusové se stali našimi úhlavními nepřáteli."
"Takže jsme je tenkrát neporazili?" zeptala se River.
"Zničili jsme jejich pána ale množí se i bez jeho pomoci. Nikdy se ale ještě nedostali za hradby a vojáci je vždy hravě odrazí. Málokdy máme vůbec nějaké ztráty na životech."
Po jeho slovech se objevilo to trapné ticho. Lin ale rychle ukázal k paláci a nabídl jim aby se stali jejich hosty. Prošli tam městem, které se za dobu jejich nepřítomnosti rozrostlo. Palác byl ale pořád stejný.
"Jak se daří císaři?" zeptala se Missy.
"Můj otec zemřel," řekl pouze Lin a dál o tom nic neřekl. Mlčky potom prošli palácem a zastavili se až v rozlehlém sále. River hned spatřila Hay Lin, která se samozřejmě vůbec nezměnila. "Ahoj," zavolala Doktorka a rozběhla se k ní.
Obě se objaly a Hay Lin jen řekla "Proč jste tu nebyli na svatbu?"
"Za to může TARDIS," řekl Jack a také ji objal.
Hay Lin celá zrudla a ukázala na dívku, která stála po její pravici. "To je Yuen, má dcera."
Dívka se na ně usmála a všichni si všimli, že je velice podobná své matce. Světlé vlasy si ale nebarvila na růžovo, nýbrž je nechala tak, jak je příroda vytvořila. Několik vteřin jen stáli na místě, než přišla služebná a všechny je uvedla na terasu, kde byl již připravený čaj. River několik minut vyprávěla o tom, co všechno si připravila pro svatbu, kterou později prošvihla o dvacet let. Z dalšího vyprávění je ale vytrhl zvuk válečných rohů.
"To sou krampusové!" vykřikla Hay Lin a rozběhla se za vojáky.
Náhle poklid paláce skončil a vše se dalo do hektického tance. River běžela spolu s vojáky na hradby a vyhlédla na krampuse, kteří se blížili přímo k městu. Byly jich tisíce. "Zažili jste někdy takový útok?" vykřikla na Hay Lin.
Ta jen zavrtěla hlavou, za pár vteřin jen dodala, "Nikdy jich nebylo tolik".
Bojovníci nabili katapulty a začali střílet. Později vzlétla i první salva zápalných šípů. Postup nepřátel se zpomalil, ale to trvalo jen pár minut. Potom se řady nepřátel daly do zběsilého běhu. Hned jak se první z nich dotkly hradeb, ozvaly se výbuchy, které zdivo poničily. Mezi krampusy se ale objevilo i něco zvláštního, vysoká postava, která všechny převyšovala vzrůstem. Srst tvora nebyla hnědá ale béžová, více podobná lidské kůži.
"Co to má být?" zeptala se River Hay Lin, ta ale jen pokrčila rameny. Doktorka se rozeběhla zpět k TARDIS. Rozrazila dveře a rychle uvedla vše do pohybu. Stroj prolétl nad bojištěm a zastavil se až nad zvláštním krampusem. River udělala několik fotek a pak se vrátila zpátky. Otevřela dveře a zakřičela, aby Hay Lin a Lin šli za ní. Potom jim snímky ukázala. "Víte kdo to je?" Lin i Hay Lin ale řekli totéž, nikdy před tím toho tvora neviděli.
Náhle se ozval velký výbuch a brána města se rozlétla na kusy. Dovnitř vešel onen zvláštní tvor, jeho vojáci zůstali venku. "Hledám vašeho panovníka, kde se ta krysa ukrývá." zahřměl netvor.
Lin otevřel dveře TARDIS a postavil se před něj. "Já jsem císař."
"Pokloň se svému vládci Yinkizovi nebo vezmu tvou duši a budeš se celou věčnost škvařit v pekle."
Lin se ale bytosti nezalekl. "Nevím co jsi zač a co ti dává právo nám dávat rozkazy, ale my se před tebou klanět nikdy nebudeme."
Yinkiz se rozesmál. "Jsem královské krve a po svém otci mám božský původ. To je více, než čím se můžeš chlubit ty."
"Kde jsi přišel ke královské krvi?" zeptala se ho River.
Netvor se k ní otočil a ušklíbl se. "Nebudu se bavit s nějakým člověkem."
Tentokrát se rozesmála Doktorka. "Nejsem člověk, asi zase nejsi tak skvělý, jak si myslíš."
Yinkiz vycenil mohutné tesáky. Svaly na jeho rukou a nohou se napjaly, jako by se chystal ke skoku. Nakonec se ale uvolnil a řekl: "Když jste před dvaceti lety utekli, tak vás můj otec pronásledoval. Měl ale ještě dost času, aby našel sestřenici císaře a splodil s ní mě. Zrodil jsem se, abych vedl náš druh do boje, ale musel jsem nejdříve dospět. Dnes nastal můj den."
River hleděla na Yinkize před sebou, byl to tedy hybrid. Rychle vytasila pistoli a bytost skočila dopředu. Všichni viděli, jak strhla Lina na zem a všichni slyšeli i křupnutí kostí. River po netvorovi vystřelila a zasáhla ho do hlavy, už ale bylo pozdě. Hay Lin proběhla bojištěm a klekla si vedle svého manžela. Lin otevřel oči a naposledy jí políbil, potom zavřel oči a zemřel.
River se zastavila u mrtvého netvora a prohlédla ho, chtěla se ujistit, že je opravdu poražený. Krampusové se stejně jako minule, rozeběhli pryč. Nic je tu nedrželo a ani je dál nehnalo do útoku. Stejně jako zemřel jejich první vůdce, zemřel i ten druhý. To byla ale jen malá útěcha pro národ, který ztratil svého vládce.
**
Pohřeb Lina byl sedm dní po jeho poslední bitvě. Velký obřad plný květů, pěvců a kněžek ale nebyl útěchou pro Hay Lin a Yuen. Obě dívky jen tiše plakaly u těla zabitého vládce. Draze museli zaplatit za vítězství nad krampusy.
Jack přišel k Hay Lin a objal ji. "Mohli byste letět s námi na Atlantidu?"
Dříve než odpověděla přišla i River Song. "Obě jste tam samozřejmě vítané."
Hay Lin ale zavrtěla hlavou. "Musím tu být, musím být u hrobu svého manžela. Nemůžu ho opustit i když Jacka miluju a vždy milovat budu. Lin byl skvělý muž a navždy bude mít místo v mém srdci, ale i on věděl, že miluji Jacka." Když domluvila byl to právě on, kdo ji znovu objal.
River se smutně usmála "Kdyby sis to rozmyslela nebo potřebovala pomoc, nechám ti tu psychopapír. Můžeš mi s jeho pomocí poslat kdykoliv zprávu."
Hay Lin přikývla a znovu se podívala na Jacka. "Mohl bys tu ale zůstat s námi."
Ten ale zavrtěl hlavou. "Moje místo je ještě u Pánů času, ale jsme dva nesmrtelní, jednou sem přiletím a už se mě nezbavíš".
"Jsme tř,i" opravila ho tiše Yuen.
"Cože?" zeptala se River.
Dívka se usmála. "Jsem dcera stvořitelky Gallifrey, takže jsem i já nesmrtelná. Několikrát jsem ošklivě spadla z koně a pokaždé se mi téměř nic nestalo."
"Škoda, že tě nemůžu podrobit několika testům," řekla River zaujatě. "Můžeš, pokud budeš souhlasit s tím, abych s tebou letěla."
Hay Lin se na ní překvapeně obrátila. "Cože?"
Yuen se ní vzdorně zahleděla. "Nechci zapomenout na otce, ale ani nechci seschnout u jeho hrobu."
Hay Lin tedy přikývla a bylo domluveno. River, Jack, Yuen a Missy tedy vešli do TARDIS a vydali se na cestu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama