Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

5. KRAMPUS

2. října 2016 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  3. série
Císař Akihoro se podíval na dětskou postýlku, ve které spal jeho syn Lin. Nastal den, kdy k němu přijdou tři kněžky z chrámu Kitsune a vyjeví mu jeho velkou budoucnost. Stáli uprostřed rozlehlého sálu a čekali na jejich příchod. Spolu s císařem tu čekali i královští strážci a zástup sloužících, vždy připravení vyslyšet rozkazy svého panovníka. V tuto chvíli se ale zraky všech upíraly na drobnou dětskou postýlku. Jejich rozjímaní přerušil až příchod sluhy, který vešel dovnitř a procházel sálem. Jeho kroky se v tom tichu rozezněly. Došel k císaři a ohlásil příchod tří žen.
Vtom vešly kněžky bránou a procházeli kolem mlčícího zástupu diváků. Na sobě měly hedvábná roucha. Vidět byla jen malá část holé kůže a ta byla pomalovaná henou. Divoké vzory se ubíraly do ztracena a dávaly tak prostor fantazii přihlížejících. Ženy došly až k císaři a před ním se uklonily. Akihiro je pozdravil a ukázal na postýlku. Kněžky přešly k ní a utvořily kruh, který nedával příliš šancí ke sledování obřadu. První z nich došla k malému Linovi a dotkla se jeho čela, její oči začaly modře zářit. Potom otevřela ústa a pronesla hlubokým hlasem: "Tvá budoucnost bude divoká a plná nečekaných darů, které někdy budou dobré, ale někdy přinesou i zlo. To se nakonec ale ukáže být pouhou zkouškou, která tě učiní silnějším na duchu a i na těle." Potom couvla o krok nazpět a k postýlce přistoupila druhá kněžka. Ta se také dotkla jeho čela a pronesla " Tvá budoucnost bude plná zkoušek, ale přijde neznámá dívka s nečekanými schopnostmi, která ti ukáže cestu životem." Potom i druhá kněžka odstoupila a přišla řada na poslední ženu. Ta přešla k postýlce a tentokrát položila na čelo malého prince obě ruce a tichým hlasem pronesla: "Tvá budoucnost bude plná zákrutů a nečekaných spojenectví. Nakonec ale nalezneš lásku, kterou nikdo z lidí nebude čekat. Nastane ale den, který bude pro celé království zkouškou, ten den se otevřou hlubiny země a zpřístupní cestu do temnoty a k pánovi zla." S posledním slovem pozvedla své ruce a kněžky se chystali k odchodu, když se náhle rozrazily dveře a dovnitř vešla žena v černých šatech. "Tak a kdo nepozval čtvrtou sudičku?" zakřičela, až se její hlas rozlehl celým sálem.
"Co si to dovolujete?!" zahřměl císař. "
Ticho!" houkla na něj Missy pobaveně.
"Chopte se jí!" vyštěkl Akihiro a tvář mu zrudla vztekem.
Dva vojáci okamžitě chtěli uposlechnout jeho pokyny ale Missy se zasmála a řekla jen: "Řeknu vám tajemství, kdo ke mě dojde, ten brzy umře." Vojáci se překvapeně zastavili na místě a čekali. Missy se zasmála a řekla jen: "Tak je to lepší, dožijete se příštího rána.....možná".
"Okamžitě ji chyťte nebo vás zabiju sám," zakřičel Akihiro. Jeden z vojáků udělal jen první krok a vzápětí se rozpadl na prach.
"Já jsem vám to říkala" pronesla pobaveně Missy. Zbytek přihlížejících se rozeběhnul pryč ze sálu. Na místě zůstal jen Akihiro a Lin.
"Kdo jste a co chcete?" zakřičel císař.
"Hledám jednu dívku s prořízlou pusou a růžovými vlasy," řekne Missy klidným hlasem.
"Tu tady máme jako otrokyni. Co po ní ale chcete?" řekl rychle Akihiro.
"Okamžitě ji pustíte nebo vám to tady srovnáme se zemí," řekne klidným hlasem Missy.
"Jak se mi opovažujete vyhrožovat a dávat rozkazy?!" zakřičí znovu naštvaně císař.
"Uvidíme se tedy později" řekne Missy a zmizí.
**
River zmáčkne ovládací páku rudé TARDIS a rozhlédne se kolem sebe. "Kdo vlastně to vyjednávání vedl?" zeptá se neadresně lidí kolem sebe.
"Vedla to Missy," odpoví Rose s úsměvem.
"No nazdar," odpoví napůl vyděšeně River.
"Tak špatné to zase nebylo," ohradí se Missy dotčeně.
"Kolik válek jsi stihla rozpoutat" řekne Doktorka.
"Možná jednu, takovou roztomilou, maličkou," řekne sladce Missy.
"Dobře, už jsme stejně na místě, tak si to zjistíme," řekne River a otevře dveře ven. Před jejich očima se ukáže starověká vesnice, která vypadá opravdu zvláštně.
"Já myslela, že nejsme na Zemi" řekne udiveně Rose.
"To taky nejsme, tohle není Čína, jen to tady tak vypadá" řekne Missy a vyjde ven. Rychle projdou přes pozemek, který nenápadně připomíná pole a zastaví před jedním domem. Missy udělá dva kroky dopředu a potom jim rukou ukáže, aby šly za ní.
River se ušklíbne. "Hlavně aby ti to vedení nestouplo do hlavy".
"Pozdě. A přidejte na rychlosti," zazní ženin hlas odněkud ze shluku lidí. River a Rose ji okamžitě následují. Brzy se tímto způsobem dostanou až na dohled paláce, obrovské a honosné stavby, kde se zlatem rozhodně nešetřilo.
"Tady jsem potkala toho strejdu," řekne Missy a zasměje se.
"Tak ho ale nebudeš oslovovat nebo si vysloužíme popravu," řekne River.
"Ty máš o mě strach? To je roztomilé," poznamená pobaveně Missy.
"O tebe ani tak ne, ale o sebe a Rose ano," řekne River a zabuší na velkou bránu.
"He he, naše prudce vtipná doktorka zase udeřila," řekne Missy a následuje obě ženy do paláce. River projde chodbou a hned ji zastaví dva strážní. River rychle sáhne do kapsy a vyndá nějaký růžový prášek. Okamzitě ho foukne mužům do tváře a s pobaveným úsměvem hledí na jejich tváře. Náhle se jeden z vojáků ukloní a řekne jen: "Pojďte prosím za mnou ctěné dámy."
"River, začínáš se mi nějak podobat," řekne Missy, ale nedočká se žádné odpovědi. Místo toho projdou palácem až k velkému sálu. Muž je provedl zástupem honosně oblečených lidí až k velkému trůnu. Na něm seděl starý muž. River se uklonila a Rose s Missy hned následovaly jejího příkladu. Muž je nejdříve přehlížel, až za několik vteřin se jeho pohled zastavil u Missy.
"Tak se naše podivná vědma opět vrátila? Proč až po tolika letech?" zeptal se muž.
Missy se sice chystala odpovědět, ale River jí zastoupila cestu a sama řekla: "Hledáme naši přítelkyni, růžovlasou dívku jménem Hay Lin."
Muž na ni upřel své tmavé oči a pravou rukou si projel šedočernou bradku. "Není to dívka, ale dospělá žena, je jednou z mých nejlepších otrokyň." Jeho hluboký hlas se rozezněl spokojeností.
"Musíte ji pustit, ona není otrokyně, ale velká vládkyně," řekla šokovaně River. Sice to nebyla tak úplně pravda, ale Pánové času jí byli vděčni za mnohé. Nemohli ji tu jen tak nechat.
"Jste na oslavě mého syna Lina. Dnes se z něj stane muž a slíbil i návštěvu jeho budoucí ženy. Připojte se tedy k nám a až čas dovolí, abychom se zabývali maličkostmi, podíváme se po vaší přítelkyni. Varuji vás ale předem, ona je teď mým majetkem a za její život budete muset zaplatit."
River přikývla a celá trojice odešla dál mezi slavíci lidi. Všem třem se honilo hlavou to samé, Hay Lin zde musí hrozně trpět. Missy si náhle odkašlala a vrhla na River naléhavý pohled.
"Co se stalo?" zeptala se Doktorka.
"Ten Lin se dnes stane mužem, ale když jsem tu byla naposledy, tak to bylo pár dní po jeho narození."
"Tím chceš říct co?" zeptala se jí Rose.
"To, že naše malá Hay Lin zde žila 18 let, tolik let musela snášet otroctví na tomhle místě," odpověděla jí Missy.
"Tak se prostě vrátíme a vyzvedneme ji dříve," navrhla Rose, ale hned jí došlo, že je to nesmysl. Právě vytvořily pevný bod v čase, který se nedal přepsat. Místo další záchrany tedy čekaly na příchod Lina a jeho nevěsty. Co jim ale záleží na nějakém princi a jeho nepochybně bohaté budoucí manželce.
"Proč to tady vypadá jako v Číně?" zeptala se najednou Rose.
"Nikdo neví, odkud jednotlivé kultury pocházejí," řekla nečekaně Misy.
"To jako že jsou z vesmíru?" zeptala se znovu Rose.
"Přečti si Bibli, Korán a starověké mýty na Zemi," řekla netrpělivě Missy.
"Bibli jsem četla, ale Korán ne. Co tam má být?" řekla zvědavě Rose.
"Většinou se to opravdu stalo, i když to bylo trošku jinak......" začala mluvit Missy, ale přerušila ji nějaká hudba. Všichni se otočili k hlavní bráně, která se otevřela a dovnitř vešel průvod barevně oděných žen.
Před nimi kráčel nějaký muž a hlasitě řekl: "Přichází princ Lin se svou snoubenkou." V tu chvíli se ženy rozestoupily a ony uviděly prince a ženu vedle něj. Rose v tu chvíli opravdu otevřela ústa v tichém údivu. River a Missy jen s kamenými tvářemi hleděly na ženu, která stála vedle prince a na všechny se usmívala.
River řekla jen: "To je naše Hay Lin."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama