Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

1. VYNOŘENÍ

4. září 2016 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  3. série
TARDIS se skřípavým zvukem zastaví na temném místě, které nikdo nepoznává. River Song jako první vyjde z útrob stroje a rozhlédne se. "Ví někdo, kde jsme to skončili?"
Z TARDIS se ozve posměšný ženský hlas: "Paní navigátorka asi zase není tak dobrá, jak si myslela." Do temné chodby vychází Missy a na tváři se jí, asi už trvale, usadil zlomyslný úsměv.
River se na ní zamračí. "Nejraději bych tě na místě zastřelila, ale stejně bys jen zregenerovala a výsledek by mohl být ještě protivnější."
"Ach, ta láska. Neměly byste to s ní ale tak přehánět," řekne Hay Lin a navzdory tmě, vytančí mezi ně, jako by byly na nějakém veselejším místě. Na tváři se jí usadil veselý úsměv, který nemizí ani při pohledu na temnou chodbu, ve které se nacházejí.
"Myslím ,že poznávám ty dveře před námi," řekne náhle Missy.
"A kde že tedy jsme?" zeptá se Hay Lin.
To už to ale dojde i River Song. "My jsme doletěli na správné místo, jen čas nesedí. Atlantida je už dávno opuštěná." S tím projde chodbou a dotkne se jednoho místa na zdi. Na stropě se postupně rozsvěcejí světla a ukazují jim, jak se město změnilo. Vše je skryté pod nánosem prachu a nějakého slizu.
Missy si okamžitě všimne kostry, která leží opodál. Skloní se blíže a hledí na kosti, které nesou stopy po zubech a drápech. "Tak, děcka, máme tu asi dalšího hosta a nepřišel sem zrovna kvůli knihám," řekne a otočí se na další dvě ženy. River ale něco na jejím hlase vadí. "Mohla bys alepoň předstírat, že tě jejich smrt mrzí."
"Ne, to bych tedy nemohla." řekne Missy a otevře jakési dveře. Za nimi se nachází jedna z místností, kde se skladovaly knihy. Společně dojdou až do hlavního sálu, kde je nejvíce mrtvol. River Song dojde až k velkému oknu a zůstane překvapeně stát na místě. Nejdříve si myslela, že je sklo špinavé, ale potom jí to došlo. Jsou pod vodou. Hay Lin se postaví vedle ní a zírá ven. "Atlantida je tedy znovu pod vodou. Proč tou dělali?" Sice se s otázkou otočila na River, ale odpoví jí Missy. "Někdo na ně útočil a tak město opět ponořili. Nemělo by být těžké ho zase vrátit na hladinu."
Celá trojice projde další chodbou a dojde až k hlavnímu ovládacímu panelu. River ale napadne něco jiného. "Kdyby se bránili, nebyly by tu mrtvoly na podlaze a město by nebylo prázdné."
"Co se tady podle tebe stalo?" zeptá se Missy.
River se na chvíli zamyslí, ale brzy řekne: "Něco se sem dostalo a oni město potopili, aby se to nedostalo ven. Není tady ale nikdo živý, takže nakonec prohráli, ale to neznamená, že jsme tu my samy. Ta stvoření, tady ještě mohou někde být."
Hay Lin se rozhlédne kolem sebe. "Jak ale zjistíme, co to je zač a jestli to tady ještě vůbec je? Třeba to už umřelo hlady."
"To si opravdu myslíš, nebo si to jen přeješ?" pronese jedovatě Missy.
"Tak dost, musí tu být nějaké bezpečnostní pojistky" řekne River a rychle si prohlíží ovládání města. Po pár minutách něco zmáčkne a na obrazovce před ní se objeví plán města. Na modré ploše, která označuje chodby a místnosti se ale pohybuje jeden žlutý bod, který se blíží přímo k nim.
"Tak, návštěvník se nám asi brzy představí," pronese vesele Missy. Rychle ale zmáčkne ovládání dveří, které se hned zavřou. Všechny hledí na obrazovku a na blížící se žlutý bod. Ten se přiblíží až ke dveřím a téměř ihned se ozve úder.
"No, moc inteligence to zvíře nepobralo," řekne Missy.
"Takže jde o nějaké zvíře, ale jak to máme zastavit?" zeptá se River.
"Co prostě dveře otevřít a zastřelit ho?" navrhne rychle Missy.
"Kdyby to šlo tak snadno zastřelit, tak to udělali správci Archivu," podotkne Hay Lin.
Všechny zůstaly stát na místě a naslouchaly úderům, které se stále ozývaly. Najednou se ale zvuk změnil.
"Zdá se mi to, nebo tam už náš nový kamarád není sám?" zeptá se Missy.
"Jsou tam minimálně dva," řekne River a podívá se znovu na monitor. Všechny chodby jsou plné žlutých teček, označujících nějaký život. Čtyři tečky jsou přímo v jejich laboratoři.
"Máme tu problém," řekne River.
"Jaký?" zeptá se Hay Lin.
"Jsme tu tři ale na monitoru jsou čtyři známky života."
Missy místo odpovědi vytáhne zbraň a namíří ji do rohu místnosti. Z otvoru pro vzduch tam vylézá stvoření podobné člověku, až na černou kůži, rudé oči a bílé vlasy. Missy rychle vystřelí. Stvoření padne na zem a škube sebou. Místo hlavy je teď jen krvavé cosi, co hlavu už moc nepřipomíná.
"Musíme se odsud rychle dostat. Všichni míří sem," vykřikne River. Jako odpoveď do dveří udeří hned několik úderů najednou. Hay Lin napadne jen jediná možnost "Musíme se dostat do TARDIS a doletět pro pomoc."
"A jak to asi máme udělat?!" vyštěkne Missy. "Mohly bychom utéct tou samou cestou, kterou se sem dostalo to stvoření, ale musíme rychle, než se ty dveře úplně prolomí, už jsou na nich praskliny," řekne rychle River.
Má pravdu, na dveřích se opravdu objevují jasné známky toho, že jejich nepřátelé se brzy dostanou dovnitř. Hay Lin se jako první vsouká do malého a velmi úzkého otvoru, kterým se dostane přes šachtu až na chodbu. Postaví se rychle na nohy a zaslechne vrčení. Přímo před ní se tyčí vysoký tvor s černou kůží. Hned se chystá na výstřel, ale potom se zastaví. Jestli vystřelí, tak přivolá další nepřátele. Náhle kolem ní proletí červený paprsek a tvor se rozpadne na prach. Hay Lin se otočí a uvidí, že se na chodbu dostala i Missy, která má ještě v ruce malou mobilu podobnou věc a River Song.
"Teď máme udělat co? Nejvíce jich je v chodbě, kde je TARDIS," řekne Missy.
"Co kdybys něco vymyslela ty?" odpoví jí rychle Hay Lin.
Missy jí nejdříve odpoví jen pohledem, schopným založit lesní požár. Stejně se ale rozhlédne kolem, jako by řešení bylo napsané na stěnách. Možná ho tam ale někde našla, protože vzápětí řekla: "Dvě dobrovolnice je musí odlákat a ta třetí, odletí s TARDIS a doletí pro pomoc. Poletím já a vy dvě je odlákáte."
"Proč bys měla letět zrovna ty?" zeptá se River Song.
Missy se usměje i když to vypadá spíše jako škleb divoké šelmy. "Protože jsem z vás nejchytřejší, nejhezčí a...."
"....a schopná odletět pryč a nás tu nechat umřít," dořekne za ni River. Potom ještě dodá: "Poletím já, protože TARDIS je moje."

Rychle si domluví zbytek plánu a rozejdou se.
**
Missy prochází chodbami a tiše se blíží k místu, kde si myslely, že by se mohlo nacházet nejvíce nepřátel. Po pár krocích se přesvědčí, že je to pravda. Podívá se do očí jednomu z nich a řekne: "Tak co, hoši, kdo si chce užít s nejhezčí ženou ve vesmíru?" V odpověď jí zazní temné vrčení a tvorové se postupně dávají do pohybu.
"Je vás nějak moc, ale to zvládneme," řekne Missy a rozeběhne se chodbou. Za ní zaznívá dusot několika desítek nohou. Rychle vystřelí a zasáhne jednoho z nich. Zbytek se chová ještě zuřivěji. Missy rychle proběhne spletí chodeb a dojde k místu, kde byla věznice. Zvířata běží za ní a vůbec si nevšimnou místa, kde se nacházejí. Missy doběhne až k pevné zdi a zasměje se. "Mám pro vás návrh chlapci, vy tu na mě počkáte a já dojdu pro další kamarády." Počká až k ní doběhne poslední z nich, ale to už chce na ní první tvor zaútočit. Rychle zmáčkne něco na svém zápěstí a zmizí. Objeví se o pár metrů dál u vchodu do věznice. Rychle zabouchne dveře a zmáčkne další tlačítko na zápěstí. Zámek se s hlasitým cvaknutím uzavře. Tvorové narážejí do mříží, ale to je to jediné, co mohou udělat. Missy rukou poklepe na svůj sonický náramek. "Tak první krok máme za sebou."
**
Hay Lin jde zdánlivě tichými chodbami. Dojde až k místu, kde by měla být Missy. Náhle se ozve dusot a její společnice proběhne kolem. Vlastně ani neřekla, co má v plánu ale na to nezáleží, s Missy nebyla nikdy normální domluva. Za několik vteřin za ženou proběhne i horda nepřátel. Několik z nich si všimne Hay Lin a zamíří k ní. Konec vší opatrnosti, řekne si v duchu dívka a vytáhne pistoli. Rychle vystřelí a musí rychle uhnout, aby se vyhnula ráně dalšího protivníka. Znovu rychle vystřelí a zasáhne tvora do rozkroku. Zazní úpěnlivý bolestný řev. Hay Lin se zasměje, asi to byl samec, a zabije posledního tvora. Projde dalšími třemi chodbami a před sebou vidí cíl, kterého má dosáhnout River. Jejich TARDIS je jen několik kroků od ní. Na levé straně vidí i dveře místnosti, kde se ukrývaly, dveře, vyrvané a zničené, leží na podlaze. Opravdu utekly právě včas. Dívka zakřičí a nepřátelé se rozeběhnou proti ní. Teď začíná další zběsilý útěk chodbami Atlantidy, boj o holý život. Hay Lin rychle proběhla nějakými dveřmi a zastavila se až o stěnu, která před ní náhle vyrostla. Neměla tu být další chodba? Rychle se otáčí, ale nikde nic není. To už k ní ale doběhnou další tři nepřátelé. Ocitla se v pasti
**
River Song proběhne změtí chodeb, zastaví se u dveří a otevře je sonickým šroubovákem. V dálce je slyšet nějaký řev a údery. Nejspíše to je věznice, kde Missy zavřela část nepřátel. River rychle projde již prázdnými chodbami a dojde až k místu, kde je TARDIS. Hay Lin a Missy by měly právě hledat bezpečné útočiště, aby tam počkaly na posily. River přejde k ovládací konzoli a zmáčkne tlačítko startu. Rychle zadá souřadnice a stroj se dá pohybu. V tu chvíli se za ní ozve:
"Ahoj, opravdu sis myslela, že jste se mě zbavily?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama