Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

16. Pozor na zajíčky!

27. března 2016 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  2. série
Hay Lin opatrně hleděla na tajemný a podle ní i velmi nebezpečný lidský vynález. Jak se postaví tak velké výzvě? Její život se táhl přes staletí, ale nikdy se ještě nemusela postavit, takovému protivníkovi. Pomalu se otočila a podívala se na Missy, která za ní netrpělivě podupávala a rozhodně jí tím neuklidnila.
Hay Lin se místo toho tedy otočila na River Song a řekla jen: "Sakra, jak mám tu kachnu tedy upéct?"
Missy si odfrkla a podívala se na troubu před sebou. "Prostě jí tam dej a rychle."
Dívka s růžovými vlasy se na ní udiveně podívala. "To není tak lehké!"
Missy zakroutila hlavou a podívala se na River. "Ty už jsi kachnu viděla?" River jen přikývla a tak její společnice pokračovala: "Bylo to v ZOO, cirkuse nebo jinde?"River se zamračila "Kachnu jsem někdy viděla a dokonce jsem jí pekla, ale chtěli jsme to naučit i Hay Lin."
Missy se znovu otočila k Hay Lin. "Ta kachna už nemá hlavu, takže to nejhorší má už za sebou. Dělej!"
Hay Lin se už chystala do díla, když do místnosti vběhl velký a barevný mýval. River se podívala na zvíře a zakřičela pouze: "Melvinéééé!"
Zvíře zůstalo stát na místě a zvědavě poslouchalo. River si během několika vteřin všimla něčeho strašného. Zvíře drželo v tlamě manipulátor časového víru. Mýval mávl tlapkou a dotkl se ovládání. Ozvalo se tiché klapnutí a Melvin zmizel.
Hay Lin jen zalapala po dechu a dál koukala na místo, kde zmizel. River mezi tím prošla jejich provizorní kuchyní a došla k ovládací konzoli TARDIS. Stačilo zmáčknout pár tlačítek a vyhledávání se dalo do pohybu. Hay Lin došla až k ní a stoupla si hned vedle. "Půjde to?" zeptala se opatrně, ale River jí neodpovídala. Malý terč na obrazovce se rozblikal a Doktorka tiše zajásala: "Už víme, kam zmizel. Náš miláček se dostal do vesnice jménem Vejcodar," Přešla k ovládací konzoli a již za několik vteřin byli na cestě.

**

Červená budka přistála a River s Hay Lin vyšli ven. Před jejich očima v tu chvíli zazářila exploze barev. "Co se tu děje?" zeptala se Hay Lin vyděšeně.
"Přeci Velikonoce" odpověděla pobaveně doktorka a šla se podívat na sochu zajíce, která stála jen tři metry od nich. Hay Lin se rozhlédla, ale žádné zlepšení nálady jako u její kamarádky se nekonalo. Všude bylo plno zářivých barev a kýče. Obrovské a bohatě vymalované sochy zajíců, ovcí a kuřat. Dívka sice měla ráda barvy, ale tohle bylo už přehnané. Společnice prošli ulicí a River se snažila najít mývala podle signálu z čipu na jeho obojku.
Prošli kolem něčeho, co mohlo mít náměstí. Minuly několik letitě působících domků a zastavily se před velkou stavbou, kde se Melvinův signál ztrácel. "Opravdu si myslíš, že je mýval tady?" zeptala se pochybovačně dívka.
"Signál jde odsud, takže tu musíme začít" řekla River a zaklepala na dveře. Ozval se šramot a za několik vteřin se dveře otevřely. River zalapala po dechu, když před sebou viděla bytost, kterou by v městečku nečekala.
"Uvítat! Uvítat! Uvítat!" opakoval Dalek stále dokola. Potom odjel do vchodu a čekal, až ženy vejdou dovnitř.
River nevěděla, co dál, ale nakonec vešla do chodby. Vše působilo čistě ale starobyle.
"Myslíš, že je jich tu víc?" zašeptala vystrašeně Hay Lin.
River jen přikývla a následovala jejich podivného průvodce. Podivná trojice došla až do jídelny, kde je opět čekalo nemilé překvapení. U stolu seděl Davros, stvořitel Daleků. Po jeho pravici seděla nějaká žena, kterou ještě neznali. Po Davrosově levici seděl Adolf Hitler, stále bez nohou. Vedle Hitlera seděla další žena, kterou River také ještě nikdy neviděla.
Žena po Davrosově pravici vstala a s úsměvem je přivítala. River i Hay Lin si sedly a čekaly. Dalekové jim přinesli jídlo a vrátili se na svá místa. Davros se po předkrmu otočil k River: "Jsem rád, že jsme se tu potkali. Co vás sem ale přivádí? Něco mi říká, že naše přátelství to nebude"
Hay Lin přikývla a River řekla pouze: "Hledáme ztraceného přítele".
Stvořitel Daleků se usmál, i když na vrásčitém obličeji to spíše vypadalo, jako když šelma vycení zuby. Najednou bez nějakého varování, pozvedl ruce a dvakrát tleskl. Do místnosti přišel muž v pestrém oděvu a stoupl si na malé podium, kterého si River s Hay Lin všimli až teď. Muž začal předvádět kouzelnické triky, které by i River uměla lépe. Davrosův úsměv prozrazoval, že je s programem spokojený. Doktorka se podívala na svou mladší společnici, která nasadila zdvořilý úsměv, takže ani jí to moc nebavilo. Na konci představení ale začala Hay lin hlasitě tleskat a směrem k muži pronesla. "Ty jsi hotový Merlin"
Hitler se po ní otočil "Merlin? Jiného kouzelníka neznáš?"
Hay Lin se zamračila. "A Harry Potter by ti stačil?"
Hitler se otočil a dál jí nevěnoval ani pohled.
Zbytek večera pokračoval klidně. Po dezertu se s nimi Davros a jeho rodina rozloučili, aniž by prozradili, co mají v úmyslu. River Song i Hay Lin znovu prošly celý městem a zpět do TARDIS. Obě dvě myslely na jediné. Co tady Dalekové chtějí? Určitě nechtěli jen v klidu dožít. Obě tak rozdílné ženy seděly u ovládací konzole a snažili se něco vymyslet. Hay Lin si všimla nějakých papírů, které byly naskládané na sobě. Sáhla po nich a rozložila malé album fotek. River udělala krok k ní a natáhla ruku, jakoby jí chtěla fotky vzít, ale pohyb si rozmyslela a znovu si sedla. Hay Lin se podívala na fotky a viděla ženu s rudými vlasy. Potom nějaké malé dítě a nakonec mladou černošku. "Co je to ženy?" zeptala se směrem k River.
Doktorka se tiše a krátce zasmála. "Ta první žena je má matka. Jmenuje se Amy Pond."
Hay Lin se znovu podívala na fotky. "A ty ostatní?"
River si fotky vzala a přejela po nich rukou. "To jsem všechno já, moje regenerace."
Hay Lin se podívala znovu a zeptala se: "Budeš už do smrti vypadat tak jako teď nebo ještě budeš regenerovat?"
River vzala fotky a složila je do původní podoby. Trvalo dlouho, než odpověděla: "Mám nový regenerační cyklus, ještě budu regenerovat, aspoň myslím. Umím spoustu věcí, ale předpovídání budoucnosti mezi ně nepatří."
Hay Lin se chystala něco říct, když se ozvalo zaklepání. "Kdo to je?" zeptala se dívka.
"Říkala jsem ti, že neumím věštit, ale vím, že se to brzy dozvíme". Několika málo kroky přešla ke dveřím a otevřela je. Za nimi stál zadýchaný černovlasý chlapec. River ho pustila dovnitř a zavřela dveře. Chlapec si sedl na zem a řekl jen "Dalekové obsadili vesnici".

**

Missy protančila kolem velkého zrcadla a podívala se do něj. Na její posteli seděla Jenny a sledovala každý její pohyb. "Kolik je ti vlastně let?" zeptala se Jenny. Missy se zastavila a na tváři jí se jí objevil pobaveně překvapený výraz. "Myslíš tuhle regeneraci nebo celkově?"
Jenny rychle řekla: "Myslím tuhle regeneraci. Máš za sebou už spoustu věcí, ale vypadáš pořád stejně."
Missy se rozesmála. "Jsem starší, než si myslíš, ale šediny jsem nechala u minulé regenerace."
Jenny si sedla k zrcadlu a začala se česat, když se ve dveřích ukázal John a zeptal se: "Už budete hotové?" Potom se podíval na mladou dívku a zeptal se: "O co se před tím zrcadlem vlastně snažíš?"
Jenny se zamračila a otočila se k němu. "Musím ze sebe udělat něco koukatelného.".
John se ušklíbnul. "Slavnost je za týden. Myslíš, že to do té doby stihneš?"
Jenny po něm chtěla hodit velký fialový polštář, ale zasáhla jen dveře. John se rozesmál a zmizel.
Missy zvedla jedny z bot na zemi. "Vezmeš si tohle? To bys byla asi o deset centimetrů vyšší. Tomuhle se říká podpatky."
"Tohle?" řekla vyděšeně dívka. "Tohle bych si měla vzít na nohy? Nejsem Lady Gaga." Místo bot na šíleně velkých podpatcích si vzala tenisky a chystala se otevřít dveře pokoje, když se přístroj na ruce Missy červeně rozblikal. Obě ženy zůstaly strnule na místě. "Co se stalo?" zeptala se Jenny.
"Někdo nás volá," řekla Missy a chytila mladší dívku za ruku. Ve vteřině se objevily vedle velké červené budky.
"To je River a její TARDIS," řekla udiveně Jenny. Missy prošla kolem budky a potom zaklepala na dveře. Okamžitě jí otevřela Hay Lin a pustila jí dovnitř.

**

River Song držela v rukou manipulátor časového víru a snažila se ho napojit na ovládání TARDIS. Vše začalo do sebe zapadat a vytvářet velice nepěkný příběh. Davros měl večeři v domě připravenou předem. Chtěl, aby tam přišly a tak se mohly domnívat, že Melvinova cesta nebyla jen nehodou. Stvořitel Daleků je sem chtěl vylákat, teď jenom zjistit proč. River napojila manipulátor na konzoli a její domněnky se potvrdily. Davros je sem všechny přivolal. Hay Lin ale napadlo, jak zjistit více. Musí se dostat do jeho domu a vyslechnout si ho, aniž by o tom on věděl. River a Hay Lin vyšli z TARDIS a dostali se před vyzdobené město, až k domu Daleků.

**

Hay Lin našla mříže, které mohly vést do sklepa. River je otevřela a společně se vsoukaly do úzké chodby. Udělali jen pár kroků a už slyšely škrábání. Doktorka opatrně pohlédla za roh a viděla Daleka, který tu držel hlídku. Projížděl po úzké chodbě a sledoval blízké okolí. River na něj zamířila sonickým šroubovákem a Dalek ustrnul na místě. Sice ho znehybněla, ale to vydrží jen několik vteřin. Musela proto jednat velmi rychle. Prošla chodbou ke stroji a otevřela horní poklop. Uchopila hnědé, chobotnici podobné stvoření a hodila ho na zem. Hay Lin ho rychle probodla nožem a pomohla River otevřít stroj. Potom si dívka srovnala vlasy a nasoukala se do Daleka. Trvalo několik vteřin, než se Hay Lin plně vžila do své role. Měly ale příliš málo času. River šla a otevřela nejbližší dveře. Za nimi byly schody, které vedli do dobře osvětlené chodby. Dalek začal levitovat a tak se dostal až nahoru. Hay Lin se tak dostala až do staromódního obývacího pokoje, kde seděl Davros a Hitler.
"...přišlo to ale v pořádku," dořekl stvořitel Daleků větu. Hay Lin zalitovala, že nepřišla dříve. Vůbec nezjistila, o čem to vlastně mluví. Hovor ale pokračoval a po několika nejasných větách zaznělo něco opravdu zajímavého. Hitler se zeptal na nějakou věž, která by je měla oživit. Hay Lin si myslela, že už zjistila vše, co potřebovala a chystala se vrátit k River, když na ní Davros zavolal. Musela přijet až k němu a hrát poslušného vojáka. Davros se k ní naklonil a několik vteřin na ní hleděl. Dívka se začala ve svém vězení mírně potit. Bála se, že by jí mohl poznat a na místě zabít. Stvořitel Daleků se k ní naklonil a potom zašeptal: "Ahoj princezno, jsem rád, že tě zase vidím."

**

River Song sledovala hodinky. Hay Lin už byla pryč až příliš dlouho, ale nemohla jí kontaktovat, neměla jak. Missy a Jenny byli v TARDIS. River tedy na pomoc zavolala je. Vzala do ruky věc podobnou mobilu a zmáčkla na ní jedno tlačítko. Za několik minut se do sklepení dostali i její společnice. Missy jako první vklouzla do úzké chodby. Hned za ní se na místo dostala i Jenny. Obě dvě měly v rukou baterky, aby v pološeru našli cestu. Nemohli si ale dovolit příliš ostré světlo, aby je nikdo nenašel. Nikdo ale nevěděl, jak se do Davrosova domu dostat, aniž by spustily poplach. Nakonec se Missy rozhodla pro hlavní roli. Vyšla dveřmi ven a klidnými kroky kráčela po rudém koberci. Trvalo jen několik vteřin, než se za ní objevil Dalek a ptal, co tam chce.
"Přišla jsem vašemu pánovi nabídnout spojenectví". Dalek zůstal stát na místě a neřekl ani slovo. "Okamžitě mě za ním dovedeš" řekla Missy panovačným hlasem. Voják se ale nehnul. Místo něj ale promluvil Hitler. "Jsem rád, že jste přišla i vy, takže teď chybí jen River Song a naše oslava může začít." Potom mysl ženy ovládla tma.

**

Hay Lin seděla v cele a přemýšlela jak ven. Davros jí nějak poznal a trvalo mu to jen několik vteřin. Nezabil ji, ale zavřel ji v jedné části domu. Musí ale povědět River, co zjistila, jinak všechno riskování bylo k ničemu. Vůbec ale netušila, jak se dostat ven.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama