Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

14. Ještěři v ohrožení

13. března 2016 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  2. série
Missy rychle proběhne zdánlivě prázdnou chodbou. Po několika krocích se ohlédne a vidí kostru člověka, která se k ní pomalu blíží. Kolem bledých kostí se míhal bezpočet nějakého hmyzu. Missy popadne stroj podobný vysílačce a namíří ho na podivné stvoření. Kosti se rozpadnou, ale černý roj pokračuje dál. Missy pohlédne na malou obrazovku, kde se objeví dvě slova: Vashta Nerada. Rychle se rozběhne chodbou, až najde, co hledala. Napůl rozbitý manipulátor časového víru. Rychle zmáčkne několik tlačítek, ale nic se nestane. Roj je už téměř u ní, kdy jí oslní modré světlo.
Missy rychle zamrká a spatří před sebou červenou budku. Vedle ní mizí ta samá budka, jen modrá. To nejpodivnější věc ale je, že jí v tlamě drží obrovský pravěký ještěr. Missy jen zavrtí hlavou a zaklepe na dveře červené budky.

**River a Hay Lin přistanou s TARDIS přesně na souřadnicích, kde by měl být i stroj Šediváků. Okolo TARDIS ale zní strašlivý řev nějaké zvířete. Potom několik hlasů a vzápětí všechno rychle ztichne. River naslouchá, když se ozve zaklepání. Hay Lin sebou škubne a jde pomalu otevřít. Ve vchodu stojí Missy se svým typickým úsměvem. "Ahoj zlatíčka. Co jste tu s Doktorem vyváděli? Odletěl nějak narychlo a ještě si sebou odnesl nějaké roztomilé stvoření, nejspíš alosaura."
"Doktor tu nebyl," řekne okamžitě River.
"V tom případě tu má modrou budku asi ještě někdo. Že by to byla Rani, Romana nebo Jenny?"
River zakroutí hlavou. "Neviděl nás a to je hlavní."
"Co tu vlastně děláte?" zeptá se rychle Missy.
"Chceš nám pomoct? Hledáme Šediváky a ten jejich stroj."
"No, možná bych si mohla na vás pár minut nechat," Řekne Missy a vyjde ven.
River i Hay Lin jí následují. River jen rychle pomyslí na provaz, který by měl být v TARDIS. Od kdy je Missy vede?
Hay Lin brzy z kapsy vytasí jeden z vynálezů, které se tam objevily z Knihovny. Malou krabičku, která slouží jako detektor kovů, nerostů a dalších neživých věcí. Zbraň Šediváků měla být vyrobená za zlata, proto ho rychle nastavila. Protančila kolem Missy a elegantně, i když s jedním úšklebkem vzala vedení celé skupiny do svých rukou. Po několika dalších krocích ale prales protrhne zvláštní zvuk. Řev, po kterém jim naskočí husí kůže. Není to další alosaurus ale něco menšího. Na vyšlapanou stezku skočí ještěr vysoký jako člověk. Šedá kůže se jemně zaleskne ve svitu slunce a velociraptor se rozběhne přímo proti nim. Těsně před Missy prosviští vzduchem ostré drápy a dinosaurus v záplavě rudého světla zmizí. Hay Lin jen stojí na místě a je jí na omdlení. River jí jen poklepala na rameno a vezme si přístroj k sobě. Chtěla jít raději první. To zvíře nejspíše někoho volalo a ona chtěla zmizet dříve, než dorazí celá smečka. Cesta je tak provedla pralesem, který vypadal velmi staře. Zanedlouho se dostaly do míst, kde byly stromy mladší a ne tak porostlé jinými rostlinami. Missy si začala broukat nějakou písničku, ale River jí jediným pohledem zarazila.
Stroj hlasitě zapípal a náhle se stromy úplně rozestoupily.
"Tohle jsme opravdu hledaly?" řekla Missy a zašklebila se na River "Ta vaše hračka asi moc nefunguje."
River se zamračila a podívala se na budovu před nimi. "Proč si myslíš, že by tu ta zbraň nemohla být?"
Missy jen zavrtí hlavou a ukáže na zvláštní stavbu. "Ten chrám je Gallifreyský"
River ale rychle odpověděla: "Je dlouho opuštěný, klidně ho mohli obsadit Šediváci."
Missy sice neodpověděla, ale rychle šla k velké kovové bráně. Udělala ale jen několik kroků, než se prudce zastavila.
"Na Zemi ale stavěl jen jediný z našeho lidu."
"Mimo tebe, samozřejmě" odpověděla River.
Missy ale projeví velkou dávku netrpělivosti: "Teď nemáme čas na dohadování. Na Zemi stavěla jen Rani."
River jí chtěla něco odpovědět, ale přímo za jejich zády se náhle ozvalo: "No konečně vás to napadlo," a do jejich zorného pole vstoupila hnědovlasá žena.
"Úplně přesně, sem tu zbraň nedali ti vaši přátelé ale já sama" dopověděla Rani.
"Velká Poutnice tedy potřebovala stroj Šediváků" rýpla si okamžitě Hay Lin.
"Ty mlč! Tady mluví chytřejší bytosti, než jsou lidé" vyštěkla Rani.
Poutnice od opasku odepne zbraň a zamíří s ní na Missy. "Půjdete se mnou dobrovolně nebo vás mám donutit?"
River i Missy se začnou smát. Ke slovu se ale rychleji dostane River. "Jsi tu sama, co myslíš, že uděláš?" Najednou se Rani zapotácí a spadne v bezvědomí na zem.
Hay Lin, která stále drží v rukou velký kámen, se zasměje. "Hloupá lidská holka převezla velkou Poutnici."
River jí se smíchem pogratuluje a potom Rani rychle sváže a přehodí si jí přes ramena jako nějaký pytel. Bez problémů dojdou až k bráně, která se otevře jen na lehký dotyk. Rani tady dlouho nebyla a vše poněkud zchátralo. Chodby jsou plné prachu a odpadků. Jen uprostřed je cesta, jak tu kdosi táhl něco těžkého.
"Neměla být Rani mrtvá?" zeptá se náhle Hay Lin.
"Tohle nemusela být Rani, která byla v Gomoře" odpověděla jí okamžitě River.
Hay Lin jen kývla a dál opět pokračovali mlčky. Dostali se tak do velkého sálu, kde stál stroj ze zlata. River Song prošla ke stroji a chystala se to celé vypnout, když se po zdech místnosti rozlilo fialové světlo. Přímo mezi nimi se začali objevovat Šediváci. Nevypadali překvapeně a ani bojovně. Jeden z nich hned přešel k Rani a zkoušel jí tep a jestli dýchá. Další přešli ke stroji a stoupli si vedle River. Stále ale nevypadali, že by se chystali k boji. Kolem Missy prošla žena v dlouhých šatech. Úzká tvář připomínala Šediváky, i když byla i zčásti lidská. Žena prošla k River a pronesla klidným hlasem: "Odstupte od stroje a nechte nás to udělat."
"Proč bych vás měla nechat, abyste tu bombu odnesli?" zeptala se udiveně River Song.
Žena se jen klidně usmála: "Protože jste doktorka, cestovatelka a znalkyně historie Země. Víte, jak vymřeli dinosauři?"
River to vše náhle zapadlo na správné místo. "Dinosaury ale zničil meteorit." Neřekla to ale příliš jistě.
Královna Šediváků jen zakroutila hlavou. "Meteorit to mohl být, ale nyní to budeme my. Nastal den, kdy musejí skončit. Dalekové nás chtěli zastavit, aby změnili historii k obrazu svému a málem se jim to i povedlo"
River jí věřila, bomba zde nemohla způsobit nic jiného. Missy ale tak důvěřivá nebyla. "Jak máme vědět, že tu bombu zase nepřenesete?"
"Můžete tu bombu odpálit samy," odpověděla královna a usmála se na ní. Missy po ní střelila podezřívavým pohledem. Najednou se Šediváci rozestoupili a v jejich kruhu se objevila červená budka.
"Přenesli jsme jí, abyste nemuseli procházet pralesem" vysvětlil jeden Šedivák.
Královna se jim uklonila a řekla. "Rani chtěla s tou zbraní spáchat mnoho zlého. Vím, že nejsme spojenci ale zneškodnili jste Poutnici, a proto jsme vám vděční. Možná se znovu setkáme a naše milosrdenství přinese něco dobrého." S tím se znovu uklonila a všichni v záplavě fialového světla zmizeli.
Missy si odplivla na zem a řekla jen "Milosrdenství, tomu nevěřím. Chtěla se jen sama zachránit."
River s ní souhlasila, ale na hovor bude čas později. Rychle přešla k ovládání zlatého monstra a všechno připravila. "Máme tři minuty na odjezd," prohlásila.
Missy a Hay Lin to pochopili a naposledy se po budově rozhlédli. Rani si odnesli Šediváci a tak tu již nezbývala žádná práce.
Červená budka vydala pisklavý zvuk a zmizela. Hned potom bomba vybuchla. Obrovská tlaková vlna obklopila celou planetu a změnila navždy tvář Země.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama