Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

Únor 2016

11. Velcí poutníci

28. února 2016 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  2. série
Je málo dnů, kdy by mohla červená TARDIS jen proplouvat vesmírem. River Song zatím takových dnů moc nezažila, tenhle ale využívá k četbě. Dříve, za dob studia, strávila u knih většinu dne. Jenny ještě někdy sama vyhledávala klid. Její růžovlasý démon, který měl být i její novou společnicí, jí ale moc klidu nedopřával. River otočila další stránku a četla legendy o Sumeru a Annunaki. Nepřítomně četla popis těchto bohů, když jí hlavou prolétla myšlenka tak rychle, až jí to málem opravdu zabolelo. Annunaki se až příliš podobali Šedivákům. Tvorům, kteří dělali pokusy na lidech. River se s nimi kdysi setkala a už na to nemohla zapomenout. Rychle se zvedla a došla ke konzoli TARDIS, když přišla nějaká zpráva. River klikla na příslušné tlačítko a ozval se ženský hlas.
"Jsem úžasná, jsem skvělá. Kdo jsem?" pod vzkazem bylo telefonní číslo.
River hlasitě vydechla, vzala do ruky mobil a pomocí ovládací konzole na něj hovor přepojila. Nečekala na odpověď z druhé strany a řekla jen: "Ahoj, co potřebuješ?"
"Nekaž mi radost a hádej," ozval se ženský hlas.
"Nech toho a přejdi k věci, mám dovolenou a hodlám toho plně využít," řekla River, už s velkou dávkou podráždění v hlase.
"Héééj Missy. Je opravdu tak těžké to říct?" ozvala se Missy a urputně se snažila o utrápený hlas. Chvilku čekala na odpověď a potom jen řekla: "Musím tě vidět, za pár minut se zastav na kávu. Souřadnice máš na obrazovce."

10. V zajetí hada

21. února 2016 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  2. série
TARDIS z tupým zaduněním dopadne na písečnou dunu a začne klouzat dolů. Naštěstí její cesta brzy skončí a otevřou se dveře, ze kterých vystoupí River Song a Hay Lin.
"Kde že to máme být?" zeptá se Hay Lin a hledí na nekonečné písečné duny.
"Měly jsme být blízko chrámu Kleopatry, ale nějak ho nevidím," odpoví a rychle obejde červenou budku.
"Támhle to je!" řekne vzápětí a vydá se na cestu.
"Proč se nemůžeme objevit přímo v chrámu?" zeptá se Hay Lin.
"Protože chci překvapit svoji kamarádku," vyhrkne River a smete pár zrnek písku ze svého bílého oblečení. Několik jich přistálo i v jejích světlých vlasech ale tím se bude zabývat později.

9. Nečekané setkání

14. února 2016 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  2. série
"Dobře, zlato, tak kam chceš letět?" usmála se River na svoji mladou společnici, když vběhly do TARDIS.
"Hmmm," našpulila Hay Lin rty, "chtěla bych potkat…" odlčela se.
"No?" zvedla River tázavě obočí.
"Budeš se mi smát," povzdychla si dívka.
"No tak, ven s tím," pobídla ji River.
"Chtěla bych potkat krále Artuše," přiznala Hay Lin.
"Abys nebyla zklamaná," poznamenala River věcně, ale jinak dívčinu volbu nekomentovala, přešla ke konzoli, nastartovala TARDIS a vyťukala souřadnice.
"Drž se, zlato," řekla těsně předtím, než sebou TARDIS škubla. Vzápětí jim lehké vibrace prozradily, že vstoupily do vortexu. River se posadila na lavici a pokynula Hay Lin, ať udělá to samé.

8. Hay Lin 2

7. února 2016 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  2. série
"Co to k čertu je?" vykřikla najednou River.
Hay se k ní otočila aby zjistila, co se děje. "Melvin!" vykřikla radostně a napřáhla ruce k mývalovi, který se otíral River o nohy. Melvin byl velice zvláštní mýval, byl totiž modro-žlutý a měl zelené oči. Vyskočil Hay do náruče a začal ji olizovat.
"Nechtěla bys toho nechat a vymyslet konečně jak nás odsud dostat?"zeptala se River.
"Jo jasně, myslím, ze už jsem na to přišla," odvětila Hay, sedla si na židli, zavřela oči a začala se na něco soustředit. Najednou se uprostřed místnosti objevily dveře.
"To je vše? Dveře?" vyvalila na ně River oči.
"Chtělas jít ven, ne? Tak můžem," pokrčila Hay Lin rameny.
"Jak víš, že to vede ven?"
"Nevím. Doufám."