Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

6. Doktorka z Tardis

17. ledna 2016 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  2. série
Ahoj, jmenuji se Amy Pond, je mi 7 a... Dívku náhle vyrušilo štěkání psa z vedlejšího domu. Rychle dopsala ...a nesnáším toho psa od sousedů, ale zabít ho nemůžu. Ne tedy, že by to vůbec někdy měla v úmyslu, měla zvířata ráda, ale ne všechny a ne v každou chvíli. Hned zaklapla nový deník, který ten den dostala ke svým narozeninám a šla ho vrátit do domu. Dnes měla vyjížďku na koni se svou kamarádkou Ashley. Původně měla jít s Melody, ale ta musela jet nakoupit s rodiči.

**

Obě dívky stály u stájí a hleděly na své koně. Ashley se pomalu otočila na svou společnici: "Amy, dneska se koně chovají nějak divně, možná, že bychom neměly nikam jezdit."
Amy ale její námitky odbyla jen mávnutím ruky a zahuhláním: "Když už jsme je osedlaly, tak se aspoň projedeme." Rychle se usmála na svou kamarádku a podívala se na jejího koně. "Nevyměníme si dneska koně?" zeptala se.
Ashley souhlasila, takže se rychle prohodily a nasedly. Koně byly na podobné jednání zvyklí, takže klidně zůstaly stát na místě, jako by byly jen sochami a ne živými zvířaty. Amy jela na koni, který byl divočejší, celou dobu jí hlavou běžely slova: "To zvládnu, to zvládnu, to zvládnu," ale před Ashley se snažila vypadat klidně.
Najednou nad nimi prolétlo něco vzduchem a kůň se definitivně splašil. Postavil se na zadní a shodil Amy ze sedla. Ashley se podívala nad sebe a spatřila vesmírnou loď, kterou pronásledovala červená budka. Rychle si sáhla na čelo. Ne, horečku neměla. Určitě to muselo být z těch vajíček, co měla ráno k snídani. Přeci matce říkala, že to chutná, jako by to vařil táta. Amy se mezi tím zvedla a hleděla na mizející letící telefonní budku. Ashley raději sesedla z koně a obě šly opatrně místu, kde budka zmizela.
Červená budka stála na okraji močálu, ale nevypadalo to, že by se nořila do bahna. Najednou se zevnitř ozvaly kroky. Amy a Ashley se schovaly do křoví a čekaly. Zanedlouho se dveře otevřely a ven vyšla žena se světlými kudrnatými vlasy.

**

River Song pohlédla na okolní krajinu. Pár stromů, nějaké křoví, z kterého opravdu nenápadně vyčuhují dvě hlavy, dva koně. Obešla TARDIS a podívala se na loď za sebou. Nevypadalo to, že by její nepřátelé přežili. Nejdříve ale musela vyřešit vlastní problém.
"Vylezte ven, stejně vás obě dvě vidím, z maskování v terénu máte za pět."
Amy a Ashley vylezly ze svého úkrytu. Rychle River pozdravily a udiveně hleděly na budku. Amy si všimla smutného pohledu, kterým na ní žena hleděla. River se potom zeptala: "Ty jsi Amy Pond?" Amy setřásla všechnu nervozitu, žena už najednou nevypadala tak děsivě. Rychle odpověděla: "Ano, to je moje jméno, slečno."
River se usmála: "Nejsem slečna, ale paní a bude lepší, když mi budeš říkat prostě River."
Amy přikývla a opatrně nahlédla za pootevřené dveře budky. River dveře otevřela úplně a nechala jí, aby vešla dovnitř. Ashley pořád stála venku a nevěděla, co dělat. River jen prolétlo hlavou "To je hned poznat, která z těch dvou bude jednou Doktorovi dělat společnici."
Ashley se brzy na to rozloučila. Její odchod spíše připomínal zděšený úprk. Amy se tím ale nenechala rozhodit a zůstala na místě. River se na ní usmála a řekla jen: "Nepůjdeme se najíst? Jen tam za stromy na louku."
Amy udělala dva roky od TARDIS a pak jí napadlo: "Co ale s vaší lodí?"
"Ta tu na nás počká," odpověděla doktorka a ukázala na koš s jídlem, který se jí nějak ocitl v ruce. Zevnitř stroje se ozvalo: "Ale nepočkám." River jen mávla rukou a obě cestovatelky šly dál.

**

Dalecká loď se mezitím bořila do lepkavého bahna. Po chvíli se pomalu otevřel malý poklop a dovnitř se tak dostalo ještě více špinavé vody. Z trosek se vysunulo zvláštní stvoření, které ze všeho nejvíce připomínalo kovový odpadkový koš s kulatým víkem. Dalek se vysoukal ven a přistál na zemi. Náhle se kolem něj nahrnula halda lidí v černých uniformách. Další skupina obklopila TARDIS. Nějaký muž se pokusil otevřít dveře ale marně.

**
River Song mezi tím spokojeně seděla na dece a hleděla na Amy, která v klidu jedla. Člověk by si myslel, že se bude více ptát, ale stačilo jí pouze, když jí River řekla, že je cestovatelka. Jak jednoduchý je svět pro malé dítě.
River přemýšlela nad jejich minulými setkáními. To ale potkala dospělou Amy, tohle bylo něco jiného. Ovládla ji panika, když si vzpomněla na Doktora. Brzy se jeho TARDIS dostane do těchto míst a on potká Amy, ta mu ale nesmí vyprávět o doktorce v červené budce. Rychle si odkašlala a řekla: "Nejsem jediná, kdo má takovou budku."
Amy se na ní otočila. "A kdo ještě, vaše rodina?" zeptala se.
River téměř pocítila bodnutí u srdce, ale nedala na sobě nic znát. "Něco takového ale nesmíš nikomu vyprávět o našem setkání. Existují zlí… lidé... A nechci, aby se ti něco stalo." Amy jen přikývla a River doufala, že to bude stačit.
Náhle se ozval výstřel a potom výkřik robotickým hlasem: "Vyhladit!"
River se rychle otočila a viděla svou TARDIS, okolo ní bylo nějak plno. Lidé v černých oděvech stáli kolem ní. Napravo ale projížděl Dalek, který vypadal, jako by vylezl z jezera. Vzduchem prolétl rudý paprsek a jeden z mužů se skácel na zem. Ozvaly se další výstřely, ale vše bylo zbytečné.
River nevěděla, co má dělat. Otočila se a vykřikla: "Amy, okamžitě běž domů."
Dívka ale nevypadala, že by se na něco takového chystala. "Chci ti pomoct," řekla.
River tiše zaklela a vykřikla: "Však se ještě uvidíme."
To Amy stačilo. Rychle se otočila a běžela ke koni. Druhého si s sebou odvezla Ashley. Dívka dojela až do stájí, kde si koně vzal jeden ze zaměstnanců. Amy se mu omluvila a šla domů. Ušla jen několik kroků, když si všimla červeného auta. Z okénka se vysunula něčí ruka a mávala na ní. "Mell, to už jste zpátky!" zavolala Amy a rychle se k dívce rozběhla.
Melody vystoupila z auta a řekla jen: "To byla hrůza, nákupy prostě nemám ráda."

**

River hleděla za běžící Amy a modlila se, aby jí nikdo nechytil. Musela se ale starat o jiné věci. Dalek mezi lidmi přímo řádil a ona tomu musela učinit přítrž. Rychle vzala do ruky zbraň. Stačil jediný výstřel a Dalek se zastavil, další dvě rány a její soupeř se rozpadl na prach. River rychle doběhla až k mužům. "Pokud dovolíte, vezmu si zpět svůj majetek a odletím pryč," prohlásila.
Otočil se k ní muž v černých brýlích, s hnědými vlasy "To tedy nedovolíme," prohlásil on.
River se jen usmála: "To ale budete muset."
Náhle se TARDIS stala zpola průhlednou a zmizela. Za pár vteřin se začala zhmotňovat přímo kolem River. Doktorka ještě slyšela výstřely, které bez nějakého účinku dopadli na štít TARDIS. Potom se její stroj dostal do časového víru.

**

Amy přemýšlela o River Song a její červené budce. Slíbila jí, že se vrátí, ale uběhlo tolik času a ona nikde. Náhle se ozval podivný zvuk, přímo z jejich zahrady. "To bude River," prolétlo jí okamžitě hlavou. Rychle proběhla domem, až na zahradu. Na trávě ležela povalená modrá budka. "To bude určitě jeden z dalších cestovatelů," prolétlo Amy hlavou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama