Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

Září 2015

Archiv

27. září 2015 v 11:00 | Tým Spoilery - Time Lady |  Kronika
Už řadu let mohou diváci sledovat cestu Doktora a jeho Tardis. Vzniklo už nespočet fanfikcí a různých teorií, co kdyby vše bylo jinak. V jedné takové diskuzi na facebooku se setkali i dva lidé jménem Václav Hess a Peter Malý. Nakonec se dohodli, že by se jejich teorie mohli i sepsat v podobě další fanfikce. Po menší diskuzi bylo jasné, že nezůstane jen u jedné povídky. Vzniklo až nečekaně velké množství dalších teorií a možností, jakou cestou by se mohl celý příběh ubírat. Mnohé postavy Doktorův svět opustili, některé se vracejí a na některé se zapomnělo úplně. Kdo si nyní vzpomene na velice milou ženu jménem Rani? Proto tyto postavy dostali anebo teprve dostanou prostor v našem příběhu. Vzniknout tak mohly příběhy Timelady River Song a Doktorovy dcery Jenny.

Hned první díl první série se musel utkat s jedním problémem, i když menším, než se zprvu zdálo. River Song žila pouze jako hologram v počítači. Mohli jsme jí nechat zregenerovat, ale to bychom přišli o část toho dobrého na její osobě. Nakonec jsme se pustili do daleko dobrodružnějšího způsobu. Postavili jsme River Song proti jednomu z nejhorších nepřátel vesmíru a dali jí další šanci na život.

Druhý byl, stejně jako díl první, v režii Václava Hesse. Setkali jsme se s dalším úhlavním nepřítelem Doktora a dali dohromady dvě ženy, které u Doktora hrají důležitou roli. Jeho manželku River a jeho dceru Jenny.

Třetí díl pak přinesl několik důležitých věcí. Peter Malý, který měl nyní hlavní tvůrčí roli se nevytasil s žádným nepřítelem z Doktorovy minulosti, ale dovolil vzniknout nové rase a zcela novému příběhu. Děj se rozběhl do tolika směrů, že jsme i tak přivítali něco z Doktorovy minulosti, ale museli jsme celý příběh rozdělit na dvě části.

Dalším dílem přišla hra na temnější notu. Prokletý deník začal vyjevovat svá tajemství a Jenny a River přicházejí na další záhadu. Příběh se opět až moc rozšířil a tak jsme se finále dočkali až v díle nazvaném "Návštěvníci a cestovatelky". Přišla ale řada i na novou a nepostradatelnou posilu, Lenku Strejcovou. Nová členka týmu si vzala za své korektury a pozvedla velkým dílem kvalitu celého příběhu.

Každá cesta časem má ale svůj konec a my jsme se blížili ke konci první série. Lov v Knihovně se prakticky vracel zpět do chvíle, kdy River zemřela. Setkali jsme se ale i s novými postavami, které ani nestihli vyprávět svůj příběh.

Poslední díl přinesl mnoho nového. River Song se již s Adolfem Hitlerem jednou setkala. Nyní se dozvíme více o jeho životě, i když je pořád ještě mnohé zahaleno tajemstvím. Je opravdu všechno tak, jak se zdá? Na konci příběhu ale River pomoc spíše potřebuje, než aby jí mohla poskytnout. Kdo je ale tajemná osoba, která jí podává pomocnou ruku? To se dozvíte až v druhé sérii.

Po úspěchu prvních dílů je samozřejmě v plánu pokračování. Příběh River Song nebyl ani zdaleka převyprávěn celý. V Doktorově světě je mnoho postav, které se ztratili, a my si myslíme, že je to škoda. River Song je ale dost schopná na to, aby si našla své přátelé a poštvala proti sobě dost záporných postav. Doktor ji odmítl z Knihovny dostat, až se z ní nakonec musela dostat sama. Je to důvod, proč ho odmítá vyhledávat, nebo je všechno jinak?

Hlavní pravidla Doktorova světa jsou:
1. Doktor vždy lže.
2. River Song vždy lže
3. Moffat lže úplně nejvíc.


Neměla by se ještě nějaká postava přidat? Co třeba Rani, Missy nebo Susan?


Druhá série "Spoilerů" bylo po úspěchů prvních dílů téměř samozřejmostí. Naše skupinka autorů se začala rozrůstat a nápadů na nová dobrodružství River Song bylo mnoho. Nakonec ale musela Timelady vyřešit jednu zásadní otázku. Kdo jí to na konci první série vlastně nabídl pomoc?

Hned v prvním díle čekalo River mnoho nového a neočekávaného. Tajemná postava ztratila svou tajemnost a tak se River poprvé setkala s Missy. Ta jí neočekávaně nabídla svoji pomoc při hledání ztracené TARDIS. Doktorka s její pomocí souhlasila, a tak se Missy stala její novou společnicí. Obě tak rozdílné ženy se vydávají za svými vlastními cíli, ale jedno je spojí: hledání tajemné Atlantidy, která se ztratila neznámo kde. Nakonec by ani nemusela být na naší planetě.

River s Missy se nakonec dostanou až na planetu Mars a tam najdou, co hledali. River zjistí, že Knihovna je jen chabým odrazem Archivu, opravdové studnice vědění. Spojení s Missy ale nebylo pro River asi úplně tou nejlepší volbou. Doktorka se totiž dostává opět do vězení.

Atlantida má ale více problémů, než se na první pohled zdálo. River a Missy tak stojí před novým úkolem. Podaří se jim ale zničit podivné přízraky i bez TARDIS? Jsou vlastně podivná zjevení nebezpečná? Poprvé padne i několik slov a Poutnici. Kdo to ale ve skutečnosti je?

Ve čtvrtetém díle se River s Missy dočkají velmi nečekané pomoci. Bude to ale stačit? Nic není takové, jako se zdálo na první pohled. Z přátel se může rychle stát nepřítel a od dřívějíšího úhlavního nepřítele může přijít velmi cenná pomoc.

Spojení River Song a Missy je samo sobě trochu nebezpečné a trochu veselé. V pátém díle si tak užijeme trochu legrace. Na konci se ale ukáží slova, která se neustále opakují.

Tik Tak běží čas.
Tik Tak, ty zemřeš zas.
Tik Tak, až zazní gong.
Tik Tak, zemře River Song.

Co ale znamenají, zůstává záhadou....

Šestý díl je plný neočekávaných setkání. Melody Pond se v něm poprvé setká s River Song a samozřejmě to nezůstane bez následků. Rodina se prostě nezapře a tak i tady vzniknou problémy. Dozvíme se i více o prvním setkání Amy a Doktora. Proč dívka vyběhla z domu, když uslyšela TARDIS?

V sedmém o osmém díle se poprvé setkáváme s dívkou Hay Lin, která je poněkud mimo realitu. Později se dozvíme, že to právě o ní platí doslova. River ji vezme na palubu TARDIS. Vypadá to ale, že červená budka jde za vlastními cílI. Nakonec se tak Hay Lin dostane přes nejtěžší zkoušku svého života.

River dále putuje s Hay Lin, ale nejsou jedinými cestovateli v čase, a tak brzy dojde k menší kolizi. Doktorka tak čelí velmi zajímavému setkání.

V desátém pokračování přichází příběh z pouště a starověkého Egypta. Smrt Kleopatry byla podle badatelů již vysvětlená, ale je to opravdu tak? Dá se vše tak prostě vysvětlit a nebo v tom bylo opravdu ještě trochu víc?

Missy ještě neřekla poslední slovo a tak se vrací a přichází s novou výzvou pro River Song. Tajemné lovkyně je ale uvězní, a tak se River opět ocitá v cele. Vše je ale díky osobě jménem Poutnice, obestřeno záhadou. Jak zní její skutečné jméno? To se dozvíte až na konci dílu.
Poutnice se snaží uskutečnist své plány, ale River s Missy jsou pořád ještě živé. Dozvídáme se více o vzniku knih Bible, Korán a Harry Potter. Co měl ale Doktor společného s Padesáti odstíny šedi?

V třináctém a čtrnáctém pokračování se dostáváme s River a Hay Lin do Sumeru. Dostaneme se ke starověkým bohům a zjistíme, jak to bylo ve skutečnosti s vymřením dinosaurů.

Přichází ale konec druhé série a s tím i poslední dvojdíl. Hay Lin a její mýval Melvin jsou skutečně nebezpečnou kombinací, a tak se díky nim dostaneme do vesničky, kde se slaví Velikonoce. Nakonec se setkáme s několika staršími postavami a trošku větším velikonočním kuřátkem.

Velikonocemi to bohužel končí, již v této chvíli je ale v přípravě třetí série. Poutnice, Davros a ani Hitler ještě neřekli své poslední slovo. River stojí před dalšími výzvami.


Třetí série "Spoilerů" bylo po úspěchů první a druhé téměř samozřejmostí. Autori museli bojovat shodně změnami, nakonec se ale vše dovedlo do zdárného konce.

River Song se znovu vrací na Atlantidu a stojí, před další velkou záhadou, naštětí na všechno není sama. Počáteční trojdíl toho obsahuje opravdu požehnaně a dojde i na mumiii i když tentokrát její matku hledat opravdu nebudeme. Znovu se vrací tajmená slova......

Tik Tak běží čas.
Tik Tak, ty zemřeš zas.
Tik Tak, až zazní gong.
Tik Tak, zemře River Song.

Čtvrtý díl je o záchraně vymírajícího druhu a velké touhy daleků. River a Jenny se vrací na začátek životního příběhu Doktorovy dcery. Na konci ale víme vlastně ještě méně, než na začátku.


Článek se průběžně doplňuje.