Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

8. Nechtěný návštěvník

19. července 2015 v 11:00 | Václav Hess a Peter Malý |  1. série
Ozve se hlasité zaskřípění a vzduchem proletí nějaký velký předmět. Za doprovodu mohutné exploze prorazí zeď jednoho z domů. Celé město působí jako by se po něm přehnala válka. Ozve se další skřípání doprovázené podivným hvízdáním, které se ale ztrácí v hluku, který se sem pomalu blíží. Objeví se červená staromódní budka, která se do okolních trosek příliš nehodí. River vystoupí ze dveří a rozhlídne se. Za ní se objeví i její mladší společnice Jenny. "Jaký máme vůbec rok?" River se otočí a podívá se na počítač. "Přesně to máme 30. dubna 1945 a jsme v Německu."


Jenny se podívala na rozbořený dům před sebou. "Co v tu dobu dělo na zemi?" River Song se zamyslela. "To by měl konec války, myslím, že druhé světové. Třetí začala až v roce 2017, ale ta zuřila nejvíce na východě."
River zamíří sonickým šroubovákem na Tardis, která zprůhlední, v takovém stavu jí dostanou až do jednoho z domů, který zatím stojí. Hned po dopadu Tardis zpět na zem, vyleze ze stroje i David.
"To bychom měli raději zase zmizet nebo na nás spadne nějaké letadlo."
River Song se zamračí. "S námi se ti nic nestane ale, jestli se bojíš, můžeš jít do Tardis." Chlapci neunikl pobavený úsměv, takže vstal a místo toho se vydal na průzkum. Všichni tři prošli starým domem a našli nějaký poklop. Rychle ho zvedli a spustili se do úzké chodby.
Jenny rukou sáhla na betonové stěny. "To vypadá jako nějaká úniková cesta. Jak ta válka vlastně dopadne?" River se na chvilku zamyslela. Adolf Hitler, který to celé vedl, měl být zastřelen, ale hodně lidí tvrdí, že unikl. Nakonec jsme mu ještě na svobodu pomohli my. Člověk nikdy neví, jak to všechno dopadne."
Chodba končila u dalších dveří. David jako první průchod otevřel a po tmavé chodbě se rozlilo světlo. River se s podivným úsměvem rozhlédla. "Tady jsem už jednou byla, to mě zastřelili."
"Cože?" vyhrkne Jenny, když se za nimi ozve: "Co tu chcete? Co tu zase dělá ta budka?" Všichni tři se s leknutím otočili a uviděli menšího muže s úzkým knírkem. River se zkusila usmát a klidným hlasem říct. "Jen projíždíme." Chtěla mluvit dál, ale něco jí rychle prolétlo hlavou. "Jak víte o Tardis?"
Tentokrát to byl Hitler, kdo se pobaveně usmál. "Mí spojenci umí hodně věcí a zjištění nechtěné návštěvy k nim patří." Dveře místnosti se otevřeli a dovnitř vjel podivný stroj, který River bohužel moc dobře znala. Dalek projel kolem nich a zastavil se až u Hitlera. Jenny se ušklíbla. "Připomíná mi to odpadkový koš, jen je to ze železa." River udělala krok k ní a rukou jí zacpala pusu. "Tak my tedy půjdeme a budeme dělat, že jsme se vůbec nepotkali." Hitlerovi se roztřásly ruce a dal se do hlasitého smíchu.
Jenny vytasila pistoli a vystřelila. Najednou se stalo až moc věcí naráz. Místností prolétlo nějaké světlo a velké množství robotických hlasů. David popadl obě ženy a strhl je blíže k průchodu do chodby, kterou se rozeběhli zpátky do rozbořeného domu. Proběhli až k dalšímu průchodu a zůstali stát na místě, Tardis zmizela.
"Jak se máme vrátit domů?" řekla nahlas Jenny a tím položila úplně zbytečnou otázku. Nikdo jí totiž nemohl odpovědět. Místo toho se chodbou, ze které právě přišli, rozlehl robotický hlas: "VYHLADIT" VYHLADIT" VYHLADIT." Všichni tři vyběhli z domu a snažili se co nejrychleji schovat. Ozval se výbuch a celý dům se zhroutil.
River si oddychla a sedla si na zem a řekla jen: "Tak to ta bomba spadla přesně v pravou chvíli." David s ní ale nesouhlasil. "To nevypadalo jako náhoda a také to nebyla žádná bomba. Exploze šla zevnitř." River se po něm překvapeně podívala. "To myslíš, že nám někdo pomohl?" "Doktor!" vyhrkla místo něj rychle Jenny. River ale jen zakroutila hlavou. "Ten to určitě nebyl, ale musíme se vrátit dovnitř a najít Tardis. Nemohli jí odnést moc daleko. Náš zachránce se určitě brzy objeví sám."

**

Všichni tři procházeli troskami budovy a snažili se něco najít. River jen tiše souhlasila s Davidem. Ten výbuch opravdu vypadal divně. Znovu se dostali do chodby, která záhadně vydržela, ale už tu nebyl ani Hitler, ani Dalekové. Místo toho ale našli odbočující chodbu, které si před tím nevšimli. Protáhli se do ní, přes nějaké bedny a šli dál. Chodba stále klesala a zanedlouho se její stěny změnily a spíše připomínaly přírodní jeskyni. Jejich cesta skončila ve velkém sále, který byl prázdný, až na Hitlera, který stál u malé měděné nádrže s vodou. Pomalu se k nim otočil.
"Naše setkání už přestávají být zábavná. Doufal jsem, že jste mrtví. Nakonec, proč byste se nemohli podívat na naše nové přátele." Pokynul rukou a River prošla až k vodě. Zalapala po dechu a naznačila Jenny, aby šla blíž. Ve vodě leželo něco podobného člověku, až na to, že to mělo hnědou kůži a místo úst záplavu chapadel.
Hitler se ujal vysvětlení. "Před několika lety, mě poprvé navštívili Dalekové. Hledali nějakou planetu, kde žije velké množství lidí, aby je mohli použít. Já jim ale nabídl ještě více. Dal jsem jim možnost, vylepšit svůj druh a stvořit třetí generaci Daleků. Společně s mými lidmi, jsme je vylepšili. Vyčkejte několik minut a můžete se seznámit. Hned poté se stanete jeho krmením."
River se rozhlédla po hale. V rohu místnosti byla Tardis, takže tím by byl jejich problém částečně vyřešen. Ještě museli zastavit toho šílence před sebou. Jenny vytáhla z kapsy nějaký malý předmět a blížila se s ním k Hitlerovi, který byl otočený zády a vůbec si jí nevšímal. Došla skoro k němu, když se ozval robotický hlas: "Už jsme připraveni."
Jenny sebou škubla a podívala se na Daleka, který nerušeně projel vedle ní, aniž by si jí vůbec všiml. Hitler zmáčkl na nádrži nějaké tlačítko a voda začala bublat. Hnědé stvoření se dalo do pohybu. Jedna z jeho rukou vylétla z vody a chytila se okraje nádrže. V tu chvíli se jeho nahota zakryla, něčím co připomínalo brnění. River si ale všimla, že jsou to jednotlivé destičky vrostlé přímo do masa. Stvoření pomalu vylezlo ven a napřímilo se. Na výšku mělo skoro dva metry. Hitlerovi se opět roztřásli ruce a pomalu se otáčel k trojici cestovatelů.
"Vypadá to, že se nám to povedlo," řekl a ani nečekal na jejich reakci. Do místnosti vjeli další Dalekové a chtěli je obklíčit. David ale rychle vytasil pistoli, ale místo na Daleky, vystřelil přímo na Hitlera. Přesně v tu chvíli něco nad jejich hlavami vybuchlo a ozvalo se velké množství hlasů. Hitler vypadal náhle vyděšeně.
"Musíme rychle do našeho úkrytu v USA. Přeneste všechny plány." Vyštěkl několik dalších slov v němčině a rozběhl se pryč. David jen zůstal překvapně stát na místě. "Minul jsem nebo je Hitler neprůstřelný".
River ho popadla a táhla k Tardis. Strop haly se začal bortit. Trojice do dveří téměř skočila. Jenny se rychle dostala k ovládacímu panelu. V tu chvíli se ale dveře znovu rozlétly a do Tardis vešel Dalek třetí generace. David po něm hned vystřelil, ale stvoření na to nijak nereagovalo, místo toho udělalo krok dovnitř a natáhlo ruku. River ho nakopla, až udělal tři kroky dozadu a dostal se tak ven ze dveří. Ze stropu se uvolnil velký kus skály a spadl přímo na něj. Tardis se dala do pohybu a opustila rozpadající se laboratoř.

**

Znovu se dostali ven až na hranicích Berlína. Jenny náhle vypadala smutně a řekla River, aby vyšla ven. "Chtěla jsem ti něco říct, ale nechtěla jsem to udělat v Tardis. Chtěli bychom si udělat s Davidem vlastní cestu. Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná."
River jen kývla a dlouho nic neřekla, až nakonec přeci jen našla ztracený dar hlasu: "Žádní společníci dlouho nevydrží, ani ti Doktorovi. Doufám ale, že se zase brzy uvidíme. Jsem skoro babička toho malého, tak bych mu měla něco předat do života."
Jenny a David poděkovali a odcházeli. Jenny ještě mávla rukou a ukázala River nový manipulátor časového víru. Za několik vteřin se zablesklo a oba zmizeli. V tu chvíli se ale dala do pohybu i Tardis.
"Héj" stačila ještě River zavolat, než červená budka úplně zmizela. Chtěla něco zakřičet, když se za ní ozvalo.

"Ahoj zlato, nepotřebuješ pomoct?"

Korekce textu : Lenka Strejcová
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 david--tennant david--tennant | 19. července 2015 v 11:46 | Reagovat

Velmi dobrý příběh...Určitě v tom pokračuj... :)

2 Karkulka17 Karkulka17 | Web | 3. srpna 2015 v 14:02 | Reagovat

To je super :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama