Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

7. Lov v Knihovně

12. července 2015 v 11:00 | Václav Hess a Peter Malý |  1. série
Tardis se zaskřípěním přistane na dřevěné podlaze. River, Jenny i David opatrně vystoupí a rozhlížejí se. River se zamyslí: "Měli jsme být v knihovně plné lidí ale tady je nějak mrtvo."
Jenny se ušklíbne: "Slečna 'Vím, co dělám, aniž bych se podívala do návodu' to asi pokazila."
River se jen zamračila, i když jí v očích probleskovalo pobavení. "Za prvé, jsme na správném místě a za druhé, jsem už paní a ne slečna."
Všichni prošli nejbližší chodbou. Jenny sebrala z jednoho regálu plynovou masku a dala si jí na obličej. Pomalu se otočila k River a řekla jen: "Jsi moje máma?" s povedenou napodobeninou tajemného hlasu. River se rozesmála a masku jí rychle vzala. Prošli knihovnou a zastavili se před nějakou místností, protože slyšeli záplavu hlasů, bylo rozumět jen větě: "Jsem doktorka River Song."


River se podívala po Jenny, rychle jí vzala za ruku a strhla jí zpět k Tardis. Bez dalšího vysvětlení zabouchla dveře a spustila stroj. Až v bezpečí časového víru se dala do řeči: "Přenesli jsme se do dne, kdy jsem zemřela. To se nemělo stát, snad nás nikdo neviděl."
David otevřel překvapeně ústa. "Kolikrát si vlastně zemřela?" V jeho tváři se zračil čirý údiv.
"Kdo to má počítat?" vyhrkla River a rychle zadávala nové souřadnice. Tardis brzy opět dosedla na tvrdou zem. Všichni vystoupili a rozhlédli se po knihovně. Ten pohled se opravdu nemohl snad už více lišit. Chodby obložené dřevem byli plné lidí. Všichni tři vyšli ven a proplétali se davem návštěvníků. Jenny se přitulila k Davidovi a dala mu pusu. Během cesty se sblížili, bez toho, že by si River něčeho všimla. Alespoň Jenny si to myslela. Proto byla překvapená, když se na ní River otočila se vševědoucím pohledem.
Najednou byli uličky ještě zalidněnější a tak měli co dělat, aby se neztratili. River šla v čele a za ní se prolétal David. Ten se chtěl otočit, aby chytil Jenny za ruku, ale najednou zjistil, že už není s nimi. Rychle zavolal na River, oba sledovali zástupy lidí. River nejdříve jen čekala, potom ale přikázala, aby se vrátili k Tardis. Ušli ale jen několik kroků, když se otevřeli postraní dveře a někdo sykl: "Oba ke mně nebo ta holka umře."
River i David vešli do malé tmavé místnosti. Proti nim stála postava v tmavém oděvu, který jí těsně přiléhal k tělu. Díky tomu poznali, že jde o ženu. Tvář ale byla skrytá za tmavým závojem. Ruce v tmavých rukavicích se zvedly a ukázaly na dveře. David je zavřel a rychle se rozhlížel okolo sebe. Jenny ale nikde nebyla vidět. Nakonec se tedy pohledem vrátil k neznámé ženě. Ta jakoby čekala, až to udělá, začala mluvit.
"Musím se držet zákonů našeho národa, a proto se vám představím. Jmenuji se Raja, jsem lovkyně. Přišla jsem do Knihovny, abych chytila velmi vzácnou kořist." Domluvila a čekala na jejich reakci.
"Co lovíte a kde je Jenny?" vyštěkl David. River ale hned věděla, co tady lovkyně hledala: "Lovíš lidi a jim podobné rasy. Ty jsi ale nehledala nás nebo se pletu?"
Lovkyně se usmála: "Čekala jsem jednoho muže, ale ty jsi stejné rasy jako on, stejně jako ta druhá žena. Stovky lovců hledají váš národ, je těžké vás najít."
Žena poté sáhla ke svému závoji a jedním pohybem ho stáhla dolů. Objevila se zelená šupinatá kůže. Její žluté ještěří oči si je pozorně měřily. Rychle sáhla k opasku a vyndala dvě dýky. "Budu mít dvě lebky najednou" V její tváři se zračila chtivost a touha zabíjet.
"Co moje lebka?" zeptal se uraženě a překvapeně David. Raja si pouze netrpělivě odfrkla: "Jsi člověk, nemáš pro nás žádnou cenu."
David rychle vytasil pistoli "tak s tím budu muset něco rychle udělat."
Lovkyně jen na vteřinu odvrátila pohled od River, ale i to ženě stačilo, aby jí kopla do ruky a jeden z nožů upadl na zem. Druhá čepel prolétla vzduchem a jenom těsně minula ženin krk. David vystřelil, ale Raja se jeho ráně vyhnula. Něco světlého náhle prolétlo prostorem a srazilo to ještěří lovkyni dozadu. Raja se dostala až k velkému oknu, které bylo překryté černým závěsem. Místností znovu prolétlo něco světlého a smetlo to Raju přímo k oknu. Lovkyně narazila do skla, které se okamžitě rozbilo. Raja ještě několik vteřin šermovala rukama, potom jim zmizela ze zorného pole. David běžel k rozbitému oknu a hleděl na její tělo, které naráželo do zdí Knihovny. Za ním zůstávali na stěnách rudé stříkance krve. River se otočila a pohlédla na Jenny, která držela v rukou nějakou bílou kouli. Dívka se na ní usmála: "Nevím, co to je ale jako munice je to dobré." Znovu se usmála a vypadala spokojená sama se sebou.
"Kde jsi byla?" vyštěkl David a rychle jí objal. Úsměv z její tváře zmizel, až moc rychle. "Je tu ještě jedna lovkyně. Musíme rychle k Tardis s odletět odsud," mluvila rychle a naléhavě. To byl i jeden z důvodů, proč se všichni otočili ke dveřím a vyrazili zpět k červené budce. Lidé kolem nich, nevěděli nic o boji, který se udál jen pár metrů od nich. River jako první dorazila k budce a otevřela dveře. Došla k hlavní konzoli a zadávala nové souřadnice. David vběhl hned za ní a jako poslední šla Jenny. Zavřela za sebou dveře a usmála se: "Čekala jsem, že mě bez řečí zavedete až sem."
David a River na ni překvapeně koukali. Dívka sáhla levou rukou na věc podobnou hodinkám, kterou měla na pravé ruce. Během dvou vteřin se úplně proměnila. Světlé vlasy se zbarvily do černa a její oblečení se také změnilo. Místo bílého oděvu na sobě náhle měla černé kožené šaty, které byly sešité z menších kousků. Znovu se usmála, i když její úsměv najednou vypadal nebezpečně. "Vaše smrt má jméno Ariana" pronesla pochmurným hlasem.
River chtěla vytasit pistoli, ale lovkyně byla rychlejší. Během jedné vteřiny se jí do rukou dostala zbraň z nějakého černého kovu, která na jednom konci modře zářila.
"Vaše malá víla je v bezpečí. Potřebovala jsem se dostat k vám a k vašemu stroji. Poutnice nám prozradila, že dveře může otevřít jen její majitel," řekla Ariana pomalu a dál sledovala svou kořist. River zakroutila hlavou. "Kdo je poutnice? Je jako my?" Lovkyně zakroutila hlavou. "Je stejná jako vy, ale nemůžu ji zabít, je pod ochranou našeho krále."
River náhle zmáčkla jedno tlačítko na konzoli a Tardis se dala do pohybu. Stroj se naklonil a Ariana vypadla ze dveří. David se ještě stačil chytit zábradlí. Tardis poté úplně spadla na bok a zůstala na místě. Tak vydržela několik vteřin, než se znovu vrátila do správné polohy.
"Co to bylo?" zeptal se David. River se jen krutě zasmála. "Naše lovkyně je indisponována. Musíme najít Jenny, jdeme!"

David vyšel ven a podíval se na dveře, kde byli velice výmluvné krvavé skvrny. Prošli chodbou plnou lidí. První zvědavci se podívali do otevřené menší místnosti a našli tam stopy po boji. Museli tedy Jenny najít hodně rychle, než někoho napadne se podívat na záznamy z kamer. River zamířila k dalším dveřím a tam našli, co hledali. Jenny byla svazaná, ale jinak vypadala v pořádku. David jí rozvázal a společně se vrátili k Tardis. Na chodbách už vládl chaos, ve kterém se ale nikdo nevšiml mizející červené budky.

Korekce textu : Lenka Strejcová
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama