Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

6. Návštěvníci a cestovatelky

5. července 2015 v 11:00 | Václav Hess a Peter Malý |  1. série
Tardis se skřípěním přistála vedle nemocnice. Jenny se rozhlédla a vyšla ven. Za ní se za několik vteřin objevila i River. Jenny se znovu ohlédla na Tardis a zakroutila hlavou.
"Opravdu by se ten chameleoní okruh nedal nějak opravit?"
River se ušklíbla a řekla jen: "Ne, to nedal."
Otočila se, aby nebylo vidět, jak se tím baví. Jenny už dlouho nadávala na Tardis a na nefunkční krytí. Samozřejmě by se to dalo opravit, ale River se to líbilo tak, jak to bylo. Nechala to tak, jako vzpomínku na Doktora. Ten také nechtěl tuto věc měnit. Tardis stejně měla filtr vnímání, takže si jí nikdo nevšimne.
Obě ženy prošly prosklenými dveřmi. River vytáhla psychopapír a zamávala jím před sestrou na recepci. Ta jen vyděšeně vykulila, už tak velké oči a bez jakéhokoli oslovení jim naznačila, aby šly za ní. Pořád se tvářila až příliš vyděšeně. Jenny začala být neklidná.


"Co na tom papíru bylo?"
River jen pokrčila rameny. "To nevím, ale funguje to, dostaneme se až k pacientovi."
Celá trojice prošla chodbou, která byla jen chabě osvětlená. Průvodkyně otevřela jeden z pokojů a naznačila River a Jenny, aby šly dovnitř. Rychle něco řekla, aniž by jí některá z žen rozuměla a zmizela ve vedlejším pokoji. River jako první vstoupila dovnitř a uviděla hledaného chlapce. Potter ležel na posteli a třásl se. Jenny viděla, že spí, ale vypadalo to, že ho trápí noční můry. Opatrně mu sáhla na ruku, aniž by věděla, proč to vlastně dělá. David ale rychle otevřel oči a lekl se. Několik vteřin trvalo, než rozpoznal, kdo to u něj stojí. Potom si sedl na postel a začal mluvit: "Vy jste od policie nebo z psychiatrie?"
River ukázala chlapci jeho deník. "Jsme jen dvě ženy, které by ti chtěly pomoci. Rády bychom zjistily, co se ti opravdu stalo."
Chlapec se náhle zatvářil smutně. "Všechno jsem už napsal, stalo se to přesně, jak to tam stojí. Věděl jsem, že mi nikdo nebude věřit"
River ale zakroutila hlavou: "Věříme ti, ale zní to až příliš neuvěřitelně."
Obě ženy si sedly k posteli a chystaly se mladíkovi vysvětlit, co jsou zač, když se chodbou rozlehl ženský výkřik a poté hlasité kroky. River jako první vyběhla ven a spatřila zvláštní divadlo. Zdravotní sestra stála na chodbě a přímo před ní ležel plechový tác. Před vyděšenou ženou stálo vysoké stvoření s bílou kůží a velkýma černýma očima. Stvoření bylo vyzáblé, až na velkou hlavu. Opatrně se kolébalo na místě, jakoby na něco čekalo. River opatrně vzala vyděšenou ženu za ruku a vedla jí do pokoje. Stvoření udělalo pár kroků dopředu a poté zvedlo pravou ruku, s dlouhými bledými prsty. Obě ženy zašly do pokoje a zavřely dveře. Jenny seděla u chlapce, který se opět začal třást, a vypadalo to, že okolí příliš nevnímá. River napadla jen jediná věc. Rychle zmáčkla jedno tlačítko na sonickém šroubováku a čekala. Viděla, jak se klika dveří dává pomalu do pohybu. Náhle se vzduch kolem nich rozvlnil a oni se ocitli přímo v Tardis. Zdravotní sestra se hned skácela na zem. Omdlela. Prostorem se rozlehl strojový hlas.
"Cestovatelky, máme tu jednoho člověka a jednoho hybrida. Víte o tom?"
Jenny se rozhlédla. "Jednoho koho?"
Chvilku bylo ticho a potom se ozval znovu hlas Tardis: "Ta žena je míšenec člověka a něčeho dalšího ale nedokážu rozpoznat čeho".
River situaci chápala ještě méně. Žena se přeci toho stvoření bála. Rychle jí zvedla ze země a zavřela do jednoho pokoje, který se tak proměnil v improvizovanou celu. David se dostal do stroje i s postelí, teď ale vstal a rozhlédl se kolem sebe. "Budete s námi také dělat pokusy nebo máte k tomu únosu jiný důvod?" Jenny si sedla na jeho postel a dala se vysvětlování.
River mezitím sledovala počítače Tardis. Žena byla opravdu míšencem člověka něčeho dalšího. Zvláštní ale bylo to, že Tardis nic o cizí rase nevěděla. To se stávalo velmi zřídka. River spustila Tardis a dostala se na malé náměstí, dál od nemocnice. Otevřela dveře a hned spatřila malé stvoření, tentokrát ale mělo ruce nad hlavou, jako by se vzdávalo. Malá ústa se otevřela: "Chtěli bychom vrátit našeho botoika, nic jiného nechceme."
River zakryla vyděšení. Jak je mohl tak rychle sledovat?
"Proč bychom vám ho měli dát? Je to člověk a pokusy na nich sou zakázané."
Stvoření zakroutilo hlavou: "Chtěli jsme jen vzorek, nechtěli jsme mu ublížit."
River vyšla ven a zavřela dveře. "Jaký vzorek?" zeptala se.
Stvoření mávlo rukou a ve vzduchu se objevila modrá koule, která prolétla pomalu k ženě.
River sledovala obličej, který se v ní objevil. Vypadal jako smíšenina člověka a stvoření, které stálo před ní.
Náhle se ozval hlas: "Jsem Alesa, královna Šediváků. Jsme vymírající druh, potřebujeme toho chlapce, abychom přežili. Získáme ho po dobrém nebo po zlém." Černé oči se nebezpečně zaleskly.
River vytasila pistoli a vystřelila. Koule se rozlétla na nesčetné střepy.
"Nebudete už na lidech dělat žádné pokusy. Žádná rasa nemůže tohle dělat s lidmi, jen aby přežila."
Stvoření se na ní zadívalo. "My vymíráme, proto jsou naše nástroje pro vás nepochopitelné. Většina našich lidí je neplodných. Pomohli jsme obyvatelům Země, aby se dostali na vyšší úroveň. Za to ale chceme něco na oplátku."
River se naštvala ještě více: "Lidé o vaší pomoc ale neprosili ani o ní neví."
Stvoření natočilo hlavu na levou stranu. "Všichni lidé o tom samozřejmě nevědí, ale vlády některých zemí nám už dlouho pomáhají." Pomalu zvedl ruku a kolem něj se začali objevovat další Šediváci. "Nyní si vezmeme našeho botoika a odletíme. Můžete se nám postavit, ale dlouho se nám neubráníte."
River začala couvat, když kolem ní něco prolétlo a zasáhlo to tvora do hrudi. Okamžitě se skácel na zem, ale jeho soukmenovci se rozběhli přímo k Tardis. River rychle vystřelila a další Šedivák se skácel na zem, z rány stříkala nějaká tmavá tekutina. Další přeskočili přes mrtvého a hnali se dál. Cestovatelka jen překvapeně sledovala, jakou rychlostí dokážou běžet. Rychle proběhla kolem Jenny a Davida, který po Šedivácích házel vše, co měl po ruce a rychle dveře zase zavřela. Červená budka rychle zmizela a nechala útočníky stát na náměstí. Obě ženy se otočily na Davida. River se okamžitě zeptala: "Co znamená botoik?"
David jen pokrčil rameny. "Nemluvili se mnou. Nevím, co ode mě chtějí."
Jenny se na něj podívala a potom se rychle otočila k River: "Nemůžeme ho vrátit zpátky do nemocnice." Starší žena kývla hlavou. "Rychle by si pro něj došli, ale nemůžeme unést pacienta a nijak to nevyřešit. Hledali by ho a vyvolalo by to rozruch."
Jenny se usmála, i když se to snažila rychle zamaskovat. "Mohli bychom místo něj nastrčit kopii, která by v nemocnici zemřela."
David se podíval na Jenny. "Mohl bych potom putovat s vámi?"
Obě souhlasily a tak se daly do práce. River došla k počítači a z jedné stěny vyjelo lehátko. Nejdříve se po něm proháněly modré blesky. Pak se objevila lidská kostra. Kosti se začaly rychle potahovat svaly a kůží. Během několika minut tu ležela Davidova kopie. River se na něj otočila. "Je to kopie, která nikdy nežila, proto nemá žádné vědomí. Lékaři si budou myslet, že jsi upadl do bezvědomí, díky tvým zraněním. Za několik dní kopie zemře."
David jen kývl, i když jen matně zakryl překvapení. "Co moji rodiče?"
River se zamyslela, ve tváři se jí usadil smutek. "Nemůžeme do Tardis brát všechny lidi."
Jenny ho vzala za ruku, ale rychle se otočila na svou společnici: "Co uděláme s tou zdravotní sestrou? Tu také nemůžeme pustit." River s ní ale nesouhlasila. "Šediváci ji nechtěli a ani ona sama neví, co je zač. Pustíme jí ven a necháme jí běžet. Nebude vyprávět, co zažila a i kdyby ano, nikdo jí to nebude věřit."
Vrátili se s Tardis k nemocnici a vynesly bezvědomou ženu ven. Položily jí na starou lavičku a vrátili se do Tardis. Za několik málo vteřin zmizeli.

**

Světlo pouliční lampy dopadalo na špinavý deník, který opuštěný ležel na zemi. Přímo u něj se zastavila nějaká postava v tmavém oblečení, tvář jí zakrývala kapuce. Ruka v černé rukavici deník zvedla. Malá knížka rychle zmizela v jedné z kapes oděvu. Postava se poté otočila a zmizela neslyšně ve tmě.Korekce textu : Lenka Strejcová
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama