Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

Červenec 2015

8. Nechtěný návštěvník

19. července 2015 v 11:00 | Václav Hess a Peter Malý |  1. série
Ozve se hlasité zaskřípění a vzduchem proletí nějaký velký předmět. Za doprovodu mohutné exploze prorazí zeď jednoho z domů. Celé město působí jako by se po něm přehnala válka. Ozve se další skřípání doprovázené podivným hvízdáním, které se ale ztrácí v hluku, který se sem pomalu blíží. Objeví se červená staromódní budka, která se do okolních trosek příliš nehodí. River vystoupí ze dveří a rozhlídne se. Za ní se objeví i její mladší společnice Jenny. "Jaký máme vůbec rok?" River se otočí a podívá se na počítač. "Přesně to máme 30. dubna 1945 a jsme v Německu."

7. Lov v Knihovně

12. července 2015 v 11:00 | Václav Hess a Peter Malý |  1. série
Tardis se zaskřípěním přistane na dřevěné podlaze. River, Jenny i David opatrně vystoupí a rozhlížejí se. River se zamyslí: "Měli jsme být v knihovně plné lidí ale tady je nějak mrtvo."
Jenny se ušklíbne: "Slečna 'Vím, co dělám, aniž bych se podívala do návodu' to asi pokazila."
River se jen zamračila, i když jí v očích probleskovalo pobavení. "Za prvé, jsme na správném místě a za druhé, jsem už paní a ne slečna."
Všichni prošli nejbližší chodbou. Jenny sebrala z jednoho regálu plynovou masku a dala si jí na obličej. Pomalu se otočila k River a řekla jen: "Jsi moje máma?" s povedenou napodobeninou tajemného hlasu. River se rozesmála a masku jí rychle vzala. Prošli knihovnou a zastavili se před nějakou místností, protože slyšeli záplavu hlasů, bylo rozumět jen větě: "Jsem doktorka River Song."

6. Návštěvníci a cestovatelky

5. července 2015 v 11:00 | Václav Hess a Peter Malý |  1. série
Tardis se skřípěním přistála vedle nemocnice. Jenny se rozhlédla a vyšla ven. Za ní se za několik vteřin objevila i River. Jenny se znovu ohlédla na Tardis a zakroutila hlavou.
"Opravdu by se ten chameleoní okruh nedal nějak opravit?"
River se ušklíbla a řekla jen: "Ne, to nedal."
Otočila se, aby nebylo vidět, jak se tím baví. Jenny už dlouho nadávala na Tardis a na nefunkční krytí. Samozřejmě by se to dalo opravit, ale River se to líbilo tak, jak to bylo. Nechala to tak, jako vzpomínku na Doktora. Ten také nechtěl tuto věc měnit. Tardis stejně měla filtr vnímání, takže si jí nikdo nevšimne.
Obě ženy prošly prosklenými dveřmi. River vytáhla psychopapír a zamávala jím před sestrou na recepci. Ta jen vyděšeně vykulila, už tak velké oči a bez jakéhokoli oslovení jim naznačila, aby šly za ní. Pořád se tvářila až příliš vyděšeně. Jenny začala být neklidná.