Hledáme posilu do týmu! Více info ZDE

Červen 2015

5. Prokletý deník

28. června 2015 v 11:00 | Václav Hess a Peter Malý |  1. série
Noční ticho protrhne hlasitý pisklavý zvuk. Za několik vteřin se objevuje červená budka a z ní vystupují dvě ženy.
"Kde to jsme?" zeptá se Jenny a sleduje poušť a malé město v dáli.
"Podle Tardis jsme na Zemi a někdo nás tady potřebuje," odpověděla River Song a udělal několik kroků dopředu, aniž by mířila k něčemu konkrétnímu.
"Proč ses nezeptala, co přesně tady máme udělat? Další zbytečná otázka," prolétlo starší ženě hlavou.
"Spoilery." Udělala jen několik dalších kroků a na zemi zahlédla deník.
"Tardis vidí minulost, budoucnost i současnost. Nemůže ale jednat tak, aby jedno z toho změnila."
Jenny jen zakroutila hlavou a vytrhla jí deník z ruky. Otevřela hnědé desky a začala číst.

4. Paradox část 2.

21. června 2015 v 11:00 | Václav Hess a Peter Malý |  1. série
5. Bohyně


Když otrokáři chystali kočár pro holoženy, Jenny je rychle smazala a všechny tři se postavily na jejich místo. Kočár byl za pár minut připraven, a tak naše cestovatelky nastoupily a průvod se pohnul směrem k městu.

Enteron bylo nádherné město, velkolepě se tyčilo k obloze, na jeho nejvyšším místě stál honosný palác jakoby celý postavený ze zlata. Kolem něj byly zahrady s těmi nejokrasnějšími květinami, jaké kdy člověk viděl. Celý palác byl obehnán vysokou zdí a za ní bylo město. Domy v něm byly obyčejné, ale protože byly nejspíš postavené z Hubarů, měly různé barvy, a tak na první pohled působily krásně. Člověk se musel zaměřit na jednotlivé detaily, aby si uvědomil, že v těch domech bydlí lidé, kteří jsou méně než zvířaty.

Marta přikázala agentům, aby zůstali na okraji lesa a kontrolovali situaci, ale nezasahovali.

Kočár zastavil před palácem a otrokář šel ohlásit hosty.

"Královna vás laskavě přijme," řekl, když se vrátil. "Prosím následujte mě."

3. Paradox část 1.

14. června 2015 v 11:46 | Václav Hess a Peter Malý |  1. série
1. Objev

"Kapitáne Jonsonová, něco jsme objevili," ozval se hlas ve vysílačce.
"Ano agente Locku?"
"Vypadá to jako skleněná pyramida o velikosti asi půl metru s tmavě modrými symboly po stěnách. Přístroje zachytili zvláštní záření přesně uprostřed zóny BT tak jsme sem hned ráno vyrazili... Nacházíme se ve hloubce asi 10 kilometrů... Přístroje nejsou schopné určit z jakého materiálu pyramida je... Počkejte, zkusím se k ní dostat blíž..."
"Opatrně agente Locku! Nevíte, co ta věc dělá!"
"Jasně kapitáne, už jsem skoro u ní, kolem ní žádná zvláštní aktivita. Vypadá jako obyčejná skleněná pyramida…. i když ty symboly na zdech jakoby zářili… Co to je? Jako by mě něco táhlo k ní… nemůžu se hýbat…."
"Agente Locku, plavte pryč… pošleme tam roboty, ať to vytáhnou ven… nechoďte k ní."
"Nemůžu nic dělat, Kapitáne... nejspíš nějaká pojistka nebo…." Hlas agenta Locka se najednou odmlčel.
"Agente Locku, co se děje, hlaste se!!! Agente Locku, to je rozkaz!!!!"
Ale hlas agenta Locka se úplně odmlčel.

2. Probuzení krále

7. června 2015 v 11:00 | Václav Hess a Peter Malý |  1. série
Ozve se podivný zvuk, který vyleká stvoření podobné psu. Zvíře mizí mezi dunami světlého písku. Zanedlouho se objevuje i červená budka, která se sem příliš nehodí. Dveře se otevřou a z nich vychází žena, která se sem hodí ještě méně. River Song si uhladí světlé vlasy a podívá se před sebe. Země nekonečného písku. Jen kdyby věděla, kde to vlastně je. Její zbrusu nová Tardis se porouchala a nouzově přistála na prvním možném místě. Problém byl, že ani sama Tardis neznala souřadnice. Možná jsou na Marsu? River se podívá do dáli a vidí dvě prchající ženy, takže na Marsu nebudou. Jedna z nich je snědá černovláska, s dlouhými vlasy. Druhá je mladší a s blonďatými vlasy. Obě ženy jí uvidí a rozběhnou se přímo k ní. Starší žena se sice tváří vyděšeně, ale ta mladší vypadá naopak nadšeně. River si připraví zbraň a čeká.
Blondýnka doběhne až těsně k lodi a rychle vyhrkne: "Je tu Doktor? Proč má Tardis červenou barvu?" River jí ale umlčí jediným pohybem ruky a řekne: "Co se nejdřív představit, nebo byste jako první mohly vejít dovnitř." Mladší žena okamžitě vběhne do Tardis, ale starší žena pronese něco o démonech a přejde práh dveří s výrazem odsouzence na smrt. Až v tu chvíli si cestovatelka časem všimne malého dítěte.